Rozbudowa odcinków drogi powiatowej Nr 3508L od km 0+020 do km 2+003 i od km 2+066 do km 4+327w miejscowościach Rachanie, Michalów - Kolonia, Michalów i Siemnice

Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00196633
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00196633/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-07 09:35
Lokalizacja
Tomaszów Lubelski, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-14395930-d10f-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
9211658422
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00196633 z dnia 2022-06-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa odcinków drogi powiatowej Nr 3508L od km 0+020 do km 2+003 i od km 2+066 do km 4+327w miejscowościach Rachanie, Michalów - Kolonia, Michalów i Siemnice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371637

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lwowska 54

1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Lubelski

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-600

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdptomaszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdptomaszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiattomaszowski.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna powiatu tomaszowskiego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa odcinków drogi powiatowej Nr 3508L od km 0+020 do km 2+003 i od km 2+066 do km 4+327w miejscowościach Rachanie, Michalów - Kolonia, Michalów i Siemnice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14395930-d10f-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00196633

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028880/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Rozbudowa odcinków drogi powiatowej nr 3508 L od km 0+020 do km 2+003 i od km 2+066 do km 4+327 w miejscowości Rachanie,Michalów- Kolonia, Michalów i Siemnice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00153790/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.3721.10.2022.AZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dla zadania pn.: „Rozbudowa odcinków drogi powiatowej Nr 3508L od km 0+020 do km 2+003 i od km 2+066 do km 4+327w miejscowościach Rachanie, Michalów - Kolonia, Michalów i Siemnice”.
Opis inwestycji
Rozbudowa odcinków drogi powiatowej nr 3508L objęta pracami budowlanymi obejmuje odcinki od km 0+020 do km 2+003 i od km 2+066 do km 4+327. Długość objęta pracami budowlanymi drogi wynosi 4 244 mb. Przedmiotowe odcinki drogi 3508L znajdują się w miejscowościach Rachanie, Michalów - Kolonia, Michalów i Siemnice.
Zakres robót na przedmiotowym odcinku drogi obejmuje:
− Roboty przygotowawcze
− Roboty ziemne
− Roboty rozbiórkowe
− Wzmocnienie nawierzchni drogi powiatowe K1
− Projektowana konstrukcja na poszerzeniach drogi powiatowej K2
− Projektowana konstrukcja chodników K3 (kostka betonowa)
− Projektowana konstrukcja chodnika K3B ( asfaltowe)
− Projektowana konstrukcja zatoki autobusowej K4
− Projektowana konstrukcja poboczy K5
− Konstrukcja zjazdu indywidualnego z kostki betonowej K6
− Konstrukcja zjazdu indywidualnego z asfaltu K7
− Konstrukcja zjazdu indywidualnego z asfaltu K 10
− Regulacja wysokościowa istniejącej galanterii betonowej
− Przepust PD1 pod jezdnią w km 0+024, 49
− Przepust PD2 pod jezdnią w km 0+390,07
− Przepust PD3 pod jezdnią w km 1+299,53
− Przepust PD4 pod jezdnią w km 1+820,82
− Przepust PD5 pod jezdnią w km 2+784,43
− Przepust PD6 pod jezdnią w km 3+417,64
− Przepust PD7 pod jezdnią w km 3+821,83
− Projektowane elementy drogowe
− Projektowane elementy odwodnienia
− Umocnienie istniejącego rowu
− Wymiana istniejących przepustów pod zjazdami
− Oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu
− Elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego
− Infrastruktura techniczna
− Kanał technologiczny
− Tablice informacyjne wraz ze słupkami

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 01.06.2022 r., godz. 9:00, wpłynęły dwie oferty:
Oferta nr 1 ZAKŁAD BUDOWLANO-TRANSPORTOWY DROGMOST Sp. z o.o., Mokre 24D, 22-400 Zamość NIP 9223065490 REGON 386409626 12 492 764,23 60 cena 12 492 764,23 PLN Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały 60 miesięcy
Oferta nr 2 PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO - MOSTOWYCH Sp. z o.o., ul. Lwowska 54, 22-600 Tomaszów Lubelski NIP 9211643082 REGON 950359116 cena 13 139 760,14 PLN Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały 60 miesięcy
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości brutto 8 171 454,08 PLN (słownie: osiem milionów sto siedemdziesiąt jeden tysięcy czterysta pięćdziesiąt cztery i 08/100 złotych).

Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.
2022-06-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane