Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu „Południe” w Przysusze

Gmina i Miasto Przysucha

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00196853
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00196853/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-07 10:25
Lokalizacja
Przysucha, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e04e5b2-d813-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6010085828
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00196853 z dnia 2022-06-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu „Południe” w Przysusze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Przysucha

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kolberga 11

1.5.2.) Miejscowość: Przysucha

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 486752219

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaprzysucha.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminaprzysucha.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.gminaprzysucha.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu „Południe” w Przysusze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e04e5b2-d813-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00196853

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018388/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu "Południe" w Przysusze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00169551/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.35.2022.MF

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie dwóch odcinków sieci wodociągowej w formule „zaprojektuj i wybuduj.
1) Lokalizacja inwestycji: Trasa wodociągu objętego przedmiotem zamówienia przebiega wzdłuż dróg gminnych zlokalizowanych odpowiednio przy ul. Targowej (nr ew. dz. 3918), ul. Gen. Sikorskiego (nr ew. dz. 4103) oraz ul. Skowyry (nr ew. dz. 4119).
2) Charakterystyka zakresu robót budowlanych. Zakres robót budowlanych obejmuje wymianę – przebudowę istniejącej sieci wodociągowej wzdłuż wyżej wymienionych ulic. Szacunkowa długość sieci podlegającej przebudowie wynosi: 789 m, w tym: PE100 SDR17 o średnicy 225 m 190 m, PE100 SDR17 o średnicy 315 m 599 m. Sieć musi wyposażony w hydranty naziemne w ilości zgodnej z odpowiednimi przepisami w tym zakresie, zasuwy kołnierzowe, inne elementy zapewniające prawidłowe funkcjonowanie przebudowanego wodociągu. Zamawiający wymaga by roboty budowlane były prowadzony w sposób gwarantujący stałe zaopatrzenie w wodę posesji zlokalizowanych w obszarze inwestycji.
3) Wymagania zamawiającego dotyczące dokumentacji projektowej.
a) Projekt techniczny musi być opracowany w zakresie niezbędnym do uzyskania wymaganych odpowiednimi przepisami decyzji, pozwoleń, zezwoleń niezbędnych do należytego wykonania zamówienia.
b) Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego uzgodnienia opracowanej dokumentacji projektowej ( w tym: rozwiązań konstrukcyjnych, materiałowych, itp. ) z zamawiającym.
c) Wykonawca będzie zobowiązany w imieniu zamawiającego do uzyskania stosownych decyzji, uzgodnień na realizację robót jeżeli będą wymagane.
d) Realizacja robót przebiegać będzie zgodnie z zatwierdzonym do realizacji projektem, wydanymi warunkami technicznymi, decyzjami administracyjnymi oraz uzgodnionym z zamawiającym harmonogramem realizacji robót.
4) Szczegółowy opis potrzeb i wymagań zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 2 pod nazwą Program Funkcjonalno - Użytkowy do niniejszej SWZ.
2.Szczegółowy zakres obowiązków wykonawcy zawiera projekt umowy stanowiący załącznik do SWZ.
3.Zamówienie obejmuje również roboty towarzyszące oraz tymczasowe nie objęte dokumentacją projektową oraz wymaganiami zamawiającego a konieczne do uwzględnienia ze względu na przepisy prawa budowlanego oraz do ich prawidłowego ukończenia. Roboty te obejmują w szczególności:
1) Organizację, zabezpieczenie i odpowiednie oznakowanie placu budowy.
2) Przygotowanie dokumentacji do odbioru końcowego.
3) Likwidację placu budowy i jego uporządkowanie.
Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia: Gmina Przysucha, miejscowość Przysucha, drogi gminne: ul. Targowa (nr ew. dz. 3918), gen. Sikorskiego (nr ew. dz. 4103), Skowyry (nr ew. dz. 4119), jednostka ewidencyjna 142306_4 Przysucha miasto.
4. Uwagi i uzupełnienia do opisu przedmiotu zamówienia.
1) Materiały, urządzenia i wyposażenie dostarczone przez Wykonawcę powinny odpowiadać wymaganiom dla wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (j.t.: Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z. p. zm.), posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty określone odrębnymi przepisami i spełniać warunki określone w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiących załączniki do SWZ.
2) Ewentualne użycie w SWZ przy opisie przedmiotu zamówienia nazwy producenta, znaku towarowego, patentu lub pochodzenia w odniesieniu do określonych materiałów, urządzeń, itp. ma za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technologicznych Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazania jako przykładowe i dopuszczalne przy realizacji zamówienia. Dobrane przez projektanta materiały konkretnych producentów Zamawiający traktuje jako określenie parametrów przedmiotów za pomocą podanego standardu, dopuszczając do stosowania inne odpowiedniki rynkowe z zastrzeżeniem, że będą spełniać ten sam poziom technologiczny i jakościowy oraz będą posiadać wymagane odrębnymi przepisami atesty, certyfikaty, świadectwa bezpieczeństwa i dopuszczenie do stosowania zgodnie z wymogami prawa budowlanego oraz innymi aktami prawnymi. Zamawiający anuluje wszelkie nazwy producenta, znaków towarowych, patentów itp. jeżeli występują w rysunkach lub opisach w dokumentacji (PFU) - nie są one obowiązujące dla Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu nr: 2022/BZP 00169551/01 z dnia 20.05.2022 r. na: Wymianę sieci wodociągowej na osiedlu „Południe” w Przysusze (nr postępowania: ZPI.271.35.2022.MF), do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 06.06.2022r. godz. 10:00 zostały złożone dwie oferty:
1. Konsorcjum firm:
1) Hubertus Anna Lutowska, ul. Mikołaja Reja 10 lok. 20, 26-600 Radom
2) MJM-BUD Sp. Z o.o. S.K., ul. Zakładowa 7, 26-670 Pionki
- wartość brutto oferty: 725 700,00 zł,
2. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Przysusze, ul. Targowa 52, 26-400 Przysucha
- wartość brutto oferty: 785 914,60 zł.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 519 000,00 zł. Wartość oferty z najniższą ceną jest wyższa o 206 700,00 zł od kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający, po przeanalizowaniu swoich możliwości budżetowych nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jak na wstępie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 725700,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 785914,60 PLN

2022-06-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane