Dostawa i montaż pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej dla obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Mysłakowice

Gmina Mysłakowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00196864
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00196864/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2022-06-07 10:28
Lokalizacja
Mysłakowice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-18c8ac7f-dd96-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6110111181
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaPompy grzewczeRoboty instalacyjne elektryczneSłoneczne moduły fotoelektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00196864 z dnia 2022-06-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej dla obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Mysłakowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mysłakowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821701

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szkolna 5

1.5.2.) Miejscowość: Mysłakowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-533

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 756439960

1.5.8.) Numer faksu: 756439999

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzp@myslakowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://myslakowice.bip.net.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej dla obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Mysłakowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18c8ac7f-dd96-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00196864

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003332/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa (w tym zakup niezbędnych urządzeń) infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych (w tym mikroinstalacji) przez członków Karkonoskiego Klastra Energii)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 (Oś Priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.1. Produkcja i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych) - projekt pn. „Budowa (w tym zakup niezbędnych urządzeń) infrastruktury służącej wytwarzaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych (w tym mikroinstalacji) przez członków Karkonoskiego Klastra Energii”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00182021/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGK.ZP.271.16.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i montaż pomp ciepła dla obiektu użyteczności publicznej

1. Przedszkole Publiczne w Łomnicy
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż dwóch połączonych równolegle pomp ciepła powietrze-woda o mocy ok. 20 kW w kaskadzie wraz z elementami niezbędnymi do ich funkcjonowania w budynku Przedszkola Publicznego w Łomnicy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42511110-5 - Pompy grzewcze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 0 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej dla obiektów użyteczności publicznej:

1. Przedszkole Publiczne w Łomnicy.
Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe zaprojektowanie, dostawę i montaż instalacji paneli fotowoltaicznych o mocy ok. 20,80 kWp (nie mniejszej niż 20,40 kWp - jednak nie większej niż nie większej niż 21,20 kWp) na gruncie na terenie działki nr 456/4 i nr 456/14 stanowiącej własność Zamawiającego na potrzeby zasilenia w energię elektryczną budynku Przedszkola Publicznego w Łomnicy. Analizowana działka posiada kształt prostokąta i płaskie ukształtowanie terenu dzięki czemu na etapie inwestycji nie przewiduje się prowadzenia prac niwelacyjnych. Na posadowienie instalacji fotowoltaicznej wybrano najbardziej nasłonecznione i wolne od zabudowy miejsce. Budynek posiada zasilanie poprzez sieć niskiego napięcia. Planuje się wykorzystać przyłącze zlokalizowane w rozdzielni głównej budynku Przedszkola. Zakres prac nie zakłada ingerencji w istniejący układ zasilania i opomiarowania obiektu.

2. Boisko Orlik w Mysłakowicach.
Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe zaprojektowanie, dostawę i montaż instalacji paneli fotowoltaicznych o mocy ok. 25,60 kWp (nie mniejszej niż 25,20 kWp- jednak nie większej niż nie większej niż 26,00 kWp) na gruncie na terenie działki nr 1282 stanowiącej własność Zamawiającego na potrzeby zasilenia w energię elektryczną oświetlenia boiska Orlik w Mysłakowicach. Analizowana działka posiada kształt prostokąta i płaskie ukształtowanie terenu dzięki czemu na etapie inwestycji nie przewiduje się prowadzenia prac niwelacyjnych. Na posadowienie instalacji fotowoltaicznej wybrano najbardziej nasłonecznione i wolne od zabudowy miejsce. Obiekt posiada zasilanie poprzez sieć niskiego napięcia. Planuje się wykorzystać przyłącze zlokalizowane w rozdzielni głównej obiektu Orlik w Mysłakowicach. Zakres prac nie zakłada ingerencji w istniejący układ zasilania i opomiarowania obiektu.

3. Urząd Gminy w Mysłakowicach.
Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe zaprojektowanie, dostawę i montaż instalacji paneli fotowoltaicznych o mocy ok. 21,60 kWp, na budynku Urzędu Gminy w Mysłakowicach działka nr 976 stanowiąca własność Zamawiającego, na potrzeby zasilenia w energię elektryczną Urzędu Gminy w Mysłakowicach. Dach skośny w kształcie trapezu pokryty dachówką ceramiczną. Na posadowienie instalacji fotowoltaicznej wybrano najbardziej nasłonecznione i wolne od zabudowy miejsce. Obiekt posiada zasilanie poprzez sieć niskiego napięcia. Planuje się wykorzystać przyłącze zlokalizowane w rozdzielni głównej Urzędu Gminy w Mysłakowicach. Zakres prac nie zakłada ingerencji w istniejący układ zasilania i opomiarowania obiektu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 0 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający popełnił błąd pisarski w Załączniku nr 1 do SWZ - druku formularza ofertowego. W pkt 1 w podsumowaniu ofert cenowych błędnie umieszczony został zapis: „Razem Część I”. Powinien znaleźć się zapis: „Razem Część II”.
W związku z powyższym Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 195060,78 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 195060,78 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający popełnił błąd pisarski w Załączniku nr 1 do SWZ - druku formularza ofertowego. W pkt 1 w podsumowaniu ofert cenowych błędnie umieszczony został zapis: „Razem Część I”. Powinien znaleźć się zapis: „Razem Część II”.
W związku z powyższym Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 314900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 580103,67 PLN

2022-06-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy