Budowa drogi gminnej ulicy Paderewskiego wraz infrastrukturą w Łomiankach w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ul. Paderewskiego” – zad. 2020/08.

Gmina Łomianki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00197257
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00197257/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-07 11:54
Lokalizacja
Łomianki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-906f3d88-da79-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
1181768394
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszegoInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00197257 z dnia 2022-06-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej ulicy Paderewskiego wraz infrastrukturą w Łomiankach w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ul. Paderewskiego” – zad. 2020/08.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomianki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 1181768394

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 115

1.5.2.) Miejscowość: Łomianki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-092

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@poczta.lomianki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.lomianki.pl/bip/zamowienia-publiczne/lista-postepowan-2022

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lomianki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi gminnej ulicy Paderewskiego wraz infrastrukturą w Łomiankach w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ul. Paderewskiego” – zad. 2020/08.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-906f3d88-da79-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00197257

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00045175/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa ul. Paderewskiego - zad. 2020/08.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00172794/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.21.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa drogi gminnej ulicy Paderewskiego
wraz infrastrukturą w Łomiankach w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ul. Paderewskiego” – zad. 2020/08.
2. Zakres zamówienia:
1) budowa systemów odwodnieniowych,
2) rozbudowa drogi w zakresie nawierzchni jezdni, zjazdów, poboczy, chodnika
oraz odcinek ścieżki rowerowej,
3) przedłużenie warunków technicznych niezbędnych przy realizacji robót branżowych,
4) sporządzenie dokumentacji powykonawczej w celu uzyskania zgody na użytkowanie drogi.
3. Przedmiot zamówienia będzie realizowany zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem rzeczowo finansowym.
4. Do oferty należy doliczyć wykonanie pobocza chłonnego o szer. 1,5m dł. ok. 200m zakończonego obrzeżem betonowym w ul. Paderewskiego na odcinku od ul. Wspólnej
do Al. Chopina. Warstwa gr. 40cm żwiru płukanego średnio zagęszczonego frakcji
16-32mm z rurą drenarską ø200 mm, owiniętą geowłókniną zakończonym obrzeżem 30x8cm na ławie z betonu wzmocnionego teokratą - zgodnie z przekrojem w Projekcie Budowlanym na przekroju normalnym.
5. Remont opraw oświetleniowych obowiązuje na całej długości ul. Paderewskiego odcinek od ul. Rolniczej do ul. Wspólnej.
6. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu do zatwierdzenia kosztorys ofertowy najpóźniej dwa dni robocze przed zawarciem Umowy.
Zakres robót:
1) roboty rozbiórkowe, przygotowawcze oraz pomiarowe,
2) roboty ziemne,
3) usunięcie drzew kolidujących z zaprojektowanym układem drogowym,
4) wykonanie nawierzchni jezdni, chodnika, odcinka ścieżki rowerowej, zjazdów indywidualnych,
5) budowa chodników szer. min 2 m z kostki betonowej,
6) wykonanie odcinków ścieżek rowerowych z betonu asfaltowego,
7) budowa zjazdów indywidualnych z kostki betonowej,
8) ustawienie krawężników i obrzeży betonowych,
9) wykonanie regulacji wysokościowych istniejących urządzeń infrastruktury podziemnej,
10) wykonanie robót związanych z budową pobocza chłonnego, odwodnienia ulicznego, studni wpustowych i skrzynek rozsączających,
11) wykonanie skrzyżowań z drogami publicznymi i wewnętrznymi,
12) zabezpieczenie w niezbędnym zakresie infrastruktury technicznej: sieci elektroenergetycznej, kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej,
13) wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni,
14) remont opraw oświetleniowych,
15) wdrożenie stałej organizacji,
16) roboty wykończeniowe.
7. Szczegółowy sposób wykonania oraz zakres i rodzaj poszczególnych robót obejmujących przedmiot zamówienia został określony w Projekcie Budowlanym pn. Budowa drogi gminnej ulicy Paderewskiego wraz infrastrukturą w Łomiankach w km 0+356 – 0+609
oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót – Decyzja nr 558/2021
z dnia 3.08.2021 r.
8. Przedmiar robót należy traktować jako element dodatkowy, nie służący do obliczania ceny oferty.
Wymagania w stosunku do Wykonawcy.
1. Wykonawca przystępujący do przetargu przed złożeniem oferty powinien dołożyć należytej staranności w sprawdzeniu zgodności dokumentacji technicznej ze stanem faktycznym i zgłoszenia wszelkich niezgodności Zamawiającemu.
2. Wykonawca wykona projekt organizacji ruchu na czas budowy i przedłoży go do akceptacji Zamawiającemu w terminie 7 dni od podpisania umowy.
3. Wykonawca rozpocznie roboty w terminie nie później niż 15 dni od podpisania umowy.
4. Należy zapewnić obsługę geodezyjną wraz z wykonaniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
5. Przed rozpoczęciem prac należy wystąpić o nadzór do gestorów poszczególnych sieci infrastruktury występujących w pasie drogowym.
6. Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami (w szczególności ustawy prawo budowlane i ustawy o drogach publicznych, przepisami bhp. i p.poż
oraz branżowymi), jak również zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, a także z należytą starannością, zachowaniem właściwej organizacji pracy i zapewnieniem dobrej jakości.
7. Użyte materiały oraz urządzenia muszą mieć aktualne dokumenty dopuszczające
do stosowania w budownictwie, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie.
8. Zamawiający dopuszcza zmiany materiału na inny pod warunkiem zachowania parametrów użytkowych nie zbędnych przy zastosowaniu w konkretnych uwarunkowaniach i lokalizacji w pasie drogowym.
• ustawą z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021. poz. 1213
tj. z dnia 15.06.2021 r. )
• rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17.11.2016 r. w sprawie krajowych ocen technicznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1968),
• rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17.11.2016 r. w sprawie sposobów deklarowania zgodności wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1966).
9. W przypadku, gdy w STW i ORB lub innym dokumencie stanowiącym Opis przedmiotu zamówienia użyto znaku towarowego Zamawiający informuje, iż w każdym takim przypadku dopuszcza się rozwiązania równoważne, a znak towarowy został zastosowany w celach informacyjnych.
10. Wykonawca robót ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych robót
oraz zastosowanych materiałów.
11. Wykonawca zobowiązuje się do umożliwienia wstępu na teren budowy pracownikom organów nadzoru budowlanego, do których należy wykonywanie zadań określonych ustawą Prawo budowlane oraz udostępnienia im danych i informacji wymaganych tą ustawą oraz innym pracownikom, które Zamawiający wskaże w okresie realizacji przedmiotu umowy.
12. Wykonawca zgodnie z warunkami zgłosi wprowadzenie kompletnej stałej organizacji ruchu.
13. Wykaz usług lub robót budowlanych na podstawie art. 95 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, które Zamawiający określa jako wymagające zatrudnienia osób
przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę:
Lp. Pozycja z przedmiaru
branża drogowa Usługi/roboty budowlane wymagające zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę
1 1-2 nie wymaga się
2 3-53 wymaga się
3 54-58 nie wymaga się
4 59-74 wymaga się
5 75-79 nie wymaga się
15. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233262-3 - Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2022-06-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane