Modernizacja Domu Dziennego Pobytu nr 2 przy ul. Piramowicza 27 w Kędzierzynie-Koźlu w formule „zaprojektuj i wykonaj” – II POSTĘPOWANIE

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00199319
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00199319/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-08 11:55
Lokalizacja
Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7cc24582-d502-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7492055601
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00199319 z dnia 2022-06-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Domu Dziennego Pobytu nr 2 przy ul. Piramowicza 27 w Kędzierzynie-Koźlu w formule „zaprojektuj i wykonaj” – II POSTĘPOWANIE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32

1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja Domu Dziennego Pobytu nr 2 przy ul. Piramowicza 27 w Kędzierzynie-Koźlu w formule „zaprojektuj i wykonaj” – II POSTĘPOWANIE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7cc24582-d502-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00199319

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027756/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 " Modernizacja Domu Dziennego Pobytu Nr 2"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00160212/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.54.2022.AW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3331448,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

A. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania p.n. „Przebudowa i modernizacja budynku Domu Dziennego pobytu nr 2 w Kędzierzynie- Koźlu ul. Piramowicza 27” w formule „zaprojektuj i wykonaj” zgodnie z programem Funkcjonalno – Użytkowym wykonanym przez PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ „PROJEKT STUDIO 2000” BEATA DOMIŃCZYK – ŁYŚNIEWSKA, 45-052 OPOLE UL. OLESKA 10/7 składająca się z:
-opracowania kompletnego projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego, przebudowy DDP nr 2 w Kędzierzynie- Koźlu ul. Piramowicza 27;
-uzyskania decyzji pozwolenia na budowę dla planowanej inwestycji;
-opracowania kompletnej pełnobranżowej dokumentacji technicznej i wykonawczej przebudowy DDP nr 2 w Kędzierzynie- Koźlu ul. Piramowicza 27 zawierającej dla każdej branży projekt techniczny, projekt wykonawczy, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz przedmiary;
-wykonania pełnobranżowych robot budowlanych związanych z przebudową DDP nr 2 w Kędzierzynie- Koźlu ul. Piramowicza 27;
-dostawy i montażu wyposażenia sanitarnego i zaplecza kuchennego obiektu;
-przygotowania dokumentów i uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej dla wykonanego obiektu;
-wykonania audytu energetycznego potwierdzającego poprawę energooszczędności budynku po wykonanej przebudowie;
-wykonania i dostarczenia Zamawiającemu wykazu wyposażenia oraz środków trwałych z podaniem ich wartości, ilości, numerów fabrycznych, parametrów technicznych, lokalizacji oraz producenta. Zestawienie środków trwałych i wyposażenie powinno zostać zaakceptowane przez Zamawiającego;
-uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie wykonanego obiektu.
B. Część projektowa obejmuje wykonanie kompletnego pełnobranżowego projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno – budowlanego, technicznego oraz wykonawczego przebudowy i modernizacji DDP nr 2 w Kędzierzynie – Koźlu, zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego na podstawie art. 34 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2020r. poz 1333 oraz innych przepisów w tym Prawa Zamówień Publicznych. Część projektowa powinna zawierać Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz przedmiary,
C. Część realizacyjna – obejmuje wykonanie pełnobranżowych robót budowlanych oraz dostaw i montażu wyposażenia związanych z przebudową i modernizacją DDP nr 2 w Kędzierzynie – Koźlu na podstawie sporządzonej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt. B
Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:

-budowę windy zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych
-przebudowę toalet uwzględniając pełne wyposażenie oraz dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych na kondygnacjach piwnic, parteru i 1 piętra, poddasza,
-remont pozostałych pomieszczeń, w których przebywają uczestnicy
-przebudowa kuchni i zaplecza kuchennego dostosowując pomieszczenia do aktualnych przepisów i wymagań higieniczno- sanitarnych,
-wyposażenie kuchni i zaplecza w windę towarową,
-dostosowanie budynku do przepisów p.poż. z uwzględnieniem ekspertyzy technicznej w zakresie zabezpieczenia pożarowego oraz zgodnie z Postanowieniem nr WZ.5595.169.2017 wydanym przez Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
-przebudowę istniejących ścian wewnętrznych, w celu dostosowania do założeń funkcjonalnych,
-remont pokrycia dachowego z uwzględnieniem izolacji i warstw dachowych,
-przebudowę instalacji wod.-kan. i c.o. w pomieszczeniach sanitarnych,
-wymianę punktów świetlnych z zastosowaniem energooszczędnego oświetlenia we wszystkich pomieszczeniach,
-wymianę stolarki okiennej i drzwiowej na zgodną z aktualnymi przepisami,
-wykonanie drogi dojazdowej na teren działki obsługującej zaplecze kuchenne wraz z miejscami postojowymi I zejściem do zaplecza kuchennego, remont oraz wykonanie schodów zewnętrznych do części zaplecza kuchennego oraz pomieszczeń zlokalizowanych w części piwnicznej od strony projektowanej windy,
-adaptację strychu na pomieszczenia biurowe.
D. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia:
-roboty budowlane, roboty sanitarne, roboty elektryczne
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
E. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: zał. Nr 9 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, zał. Nr 8 do SWZ Projektowane postanowienia umowy, Program Funkcjonalno Użytkowy wykonany przez PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ „PROJEKT STUDIO 2000” BEATA DOMIŃCZYK – ŁYŚNIEWSKA, 45-052 OPOLE UL. OLESKA 10/7 , zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
F. Wymagania wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych
Zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 110 ze zm.) Zamawiający wymaga aby łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania wynosił co najmniej 10%. Zasady obliczania udziału pojazdów elektrycznych we flotach pojazdów wskazano w art. 36a ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku postępowania złożono 2 oferty na wykonanie przedmiotu zamówienia.
Żadna ze złożonych ofert nie mieści się w kwocie, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania, przed otwarciem ofert w dniu 31.05.2022r. wynoszącej 4 100 000,00 zł brutto. Podjęto decyzję o niedofinansowaniu i unieważnieniu postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9400000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9841000,00 PLN

2022-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane