„Dostosowanie budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25 dla osób niepełnosprawnych – część I roboty budowlane”
Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00199995
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00199995/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-08 14:02
- Lokalizacja
- Mikołów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7b8c8be6-cd32-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 6351830724
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00199995 z dnia 2022-06-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Dostosowanie budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25 dla osób niepełnosprawnych – część I roboty budowlane”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255016
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 4a
1.5.2.) Miejscowość: Mikołów
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@mikolowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.mikolowski.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostosowanie budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25 dla osób niepełnosprawnych – część I roboty budowlane”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b8c8be6-cd32-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00199995
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016167/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Dostosowanie budynku ILO w Mikolowie dla potrzeb osób niepelnosprawnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00148919/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MNZ.272.11.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 367356,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robot budowlanych mających na celu dostosowanie budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25 dla osób niepełnosprawnych.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi w szczególności:
a) remont schodów wejściowych głównych do budynku szkoły z zastosowaniem
prefabrykatów betonowych;
b) likwidacja barier architektonicznych – likwidacja krawężnika od ul. Gimnazjalne;
c) utwardzenie wejścia od dziedzińca przed drzwiami wejściowymi;
d) modernizacja (remont) sanitariatu na parterze budynku z zastosowaniem sanitariatu dla potrzeb osób niepełnosprawnych
e) modernizacja (remont) sanitariatów na I i II piętrze budynku;
f) wykonanie nowej instalacji wod-kan (w zakresie objętym projektem),
g) wymiana pionów kanalizacyjnych (w zakresie objętym projektem);
h) wymiana instalacji elektrycznej (w zakresie objętym projektem);
i) remont fragmentu ogrodzenia;
CHARAKTERYSTYKA BUDYNKU – STAN ISTNIEJĄCY
Przedmiotowy budynek dydaktyczny I Liceum Ogólnokształcącego znajduje się w Mikołowie przy ul. Żwirki i Wigury 25, Budynek w chwili obecnej nie jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Sanitariaty są w złym stanie technicznym, wykonane w latach osiemdziesiątych wymagają generalnego remontu. Obiekt pełni funkcję jednostki oświatowej i wymaga zapewnienia dostępności osobom niepełnosprawnym, zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi
OPIS ROZWIĄZAŃ PROJEKTOWYCH
1.2 Remont schodów z zastosowaniem prefabrykatów betonowych.
Zakres robot obejmuje:
• rozbiórkę istniejących schodów wejściowych na płycie żelbetowej z posadzką z płytek ceramicznych,
• rozbiórkę fundamentu pod nową konstrukcję schodów,
• wykonanie wykopów pod ławy fundamentowe pod montaż prefabrykatów schodowych,
• wykonanie fundamentów monolitycznych żelbetowych,
• montaż prefabrykatów biegów schodowych z wykończeniem z zastosowaniem matryc antypoślizgowych,
• montaż balustrad schodowych ze stali nierdzewnej.
1.3. Likwidacja barier architektonicznych – likwidacja krawężnika od ul. Gimnazjalnej:
• skucie istniejącego krawężnika i zastąpienie krawężnikiem najazdowym osadzonym na ławie betonowej 20x20cm.
1.4. Utwardzenie wejścia od dziedzińca przed drzwiami wejściowymi:
• wykonanie utwardzenia strefy wejściowej do budynku dla potrzeb zapewniania dostępności dla osoby niepełnosprawnej – poprzez stworzenie przestrzeni manewrowej 1,5m x 1,5m przed drzwiami wejściowymi.
1.5. Modernizacja sanitariatu na parterze z dostosowaniem dla potrzeb osoby
niepełnosprawnej:
1) wymiana okładzin ściennych wykonanych z glazury,
2) wymiana okładzin podłogi z terakoty,
3) montażu sufitu z płyt gk,
4) wymiana ścianek działowych murowanych na system 2 kabin z laminatu kompaktowego,
5) zabudowa armatury sanitarnej dostosowanej dla osoby niepełnosprawnej:
- miska ustępowa o wysokości 60cm. z sedesem przeznaczona dla osoby
niepełnosprawnej 1sztuka,
- umywalka 660x550mm przeznaczona dla osób niepełnosprawnych ,
- baterie umywalkowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych ,
6) zabudowa 2 misek ustępowych w kabinach,
7) montaż pochwytów dla osoby niepełnosprawnej przy przyborach sanitarnych,
8) odrestaurowaniu (kitowanie, malowanie) drzwi wewnętrznych historycznych do sanitariatu z ościeżnicami drewnianymi,
9) remont (wymiana) instalacji sanitarnej,
10) remont (wymiana) instalacji elektrycznej,
11) montaż armatury:
- pochwyty ze stali nierdzewnej stałe 1szt.,
- pochwyty ze stali nierdzewnej uchylne 4szt.,
- lustro 60*40 dla osob niepełnosprawnych z regulacją kąta nachylenia 2szt.,
- pojemnik na ręczniki papierowe ze stali nierdzewnej 2szt.,
- dozownik mydła ze stali nierdzewnej 2szt.,
- pojemnik na duże role papieru toaletowego ze stali nierdzewnej 3szt.,
- kosz do wc ze stali nierdzewnej matowej 2szt.,
- szczotka do wc z uchwytem ze stali nierdzewnej 3szt.,
1.6. Modernizacja sanitariatu na I piętrze:
1) wymiana okładzin ściennych wykonanych z glazury,
2) wymiana okładzin podłogi z terakoty,
3) montaż sufitu z płyt gk,
4) wymiana ścianek działowych murowanych na system 3 kabin z laminatu kompaktowego,
5) Odrestaurowanie (kitowanie, malowanie) drzwi wewnętrznych historycznych do sanitariatu z ościeżnicami drewnianymi,
6) zabudowa armatury sanitarnej,
7) remont (wymiana) instalacji sanitarnej,
8) remont (wymiana) instalacji elektrycznej,
9) montaż armatury.
1.7 Modernizacja sanitariatu na II piętrze:
1) wymiana okładzin ściennych wykonanych z glazury,
2) wymiana okładzin podłogi z terakoty,
3) montaż sufitu z płyt gk,
4) wymiana ścianek działowych murowanych na system 3 kabin z laminatu kompaktowego,
5) odrestaurowanie (kitowanie, malowanie) drzwi wewnętrznych historycznych do
sanitariatu z ościeżnicami drewnianymi,
6) zabudowa armatury sanitarnej,
7) remont (wymiana) instalacji sanitarnej,
8) remont (wymiana) instalacji elektrycznej,
9) montaż armatury.
1.8 Remont ogrodzenia:
• renowacja 3 przęseł ogrodzenia przy wejściu do budynku, oczyszczenie ogrodzenia z rdzy, uzupełnienie skorodowanych ubytków, pomalowaniu farbą podkładową i wierzchnią w kolorze antracytowym.
1.9. Wymagany okres gwarancji i rękojmi na cały przedmiot zamówienia tj. na roboty budowlane wraz z wbudowanymi materiałami, urządzeniami wynosi 36 miesięcy.
Szczegółowy zakres robót objętych postepowaniem określa: projekt techniczny oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik nr 2 do SWZ ( branża budowlana, branża instalacyjna (instalacje sanitarne), branża instalacyjna elektryczna – Projekt techniczny (przedmiar robót, projekt techniczny, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych ).
UWAGA! - Nie należy wyceniać zakresu związanego z zakupem i dostawą schodołazu opisanego w Projekcie technicznym – branża ARCH.-BUD. pkt 10, w przedmiarze robót, poz. 179 d.2 – zakres ten jest wyłączony z przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 438761,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 510000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 438761,36 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "Kurpas G&A" T. Kurpas Sp. J.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351007298
7.3.3) Ulica: Fiołkowa
7.3.4) Miejscowość: Mikołów
7.3.5) Kod pocztowy: 43-190
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 438761,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-08-26| 2022-06-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |