Dostawa zestawów do pomiaru rzutu serca PICCO, ramp trójdrożnych, zestawów do tracheotomii metodą GRIGGSA, cewników do odsysania i akcesoriów

Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikolaja Kopernika w Toruniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00677847
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00677847/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-30 13:29
Lokalizacja
Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fca68c8a-ac12-4367-9748-9497bedc56d5
Identyfikator
8792076803
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologicznePrzyrządy do anestezji i resuscytacjiCewnikiAkcesoria cewnikowe

Wykonawcy

2 przyznane

GETINGE POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa · lot 0
191 376 PLN
SKAMEX SPÓŁKA AKCYJNAŁódź, PL · lot 1
17 331,3 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00677847 z dnia 2024-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa zestawów do pomiaru rzutu serca PICCO, ramp trójdrożnych, zestawów do tracheotomii metodą GRIGGSA, cewników do odsysania i akcesoriów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikolaja Kopernika w Toruniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870252274

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Batorego 17/19

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@med.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.med.torun.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fca68c8a-ac12-4367-9748-9497bedc56d5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa zestawów do pomiaru rzutu serca PICCO, ramp trójdrożnych, zestawów do tracheotomii metodą GRIGGSA, cewników do odsysania i akcesoriów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fca68c8a-ac12-4367-9748-9497bedc56d5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00677847

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00103142/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.134 Dostawa cewników do odsysania

1.2.146 Dostawa zestawów do trachotomii M. Grigsa

1.2.147 Dostawa zestawów picco

1.2.148 Dostawa discofixów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00478377

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SSM.DZP.200.152.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 300182,5 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa zestawów do pomiaru rzutu serca PICCO. 1.2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu
i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia EU 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia EU 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33171000-9 - Przyrządy do anestezji i resuscytacji

4.5.5.) Wartość części: 157750 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa ramp trójdrożnych. 1.2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu
i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia EU 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia EU 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33171000-9 - Przyrządy do anestezji i resuscytacji

4.5.5.) Wartość części: 15720 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa zestawów do tracheotomii metodą GRIGGSA.1.2. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu
i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia EU 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia EU 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33171000-9 - Przyrządy do anestezji i resuscytacji

4.5.5.) Wartość części: 52000 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa cewników do odsysania i akcesoriów. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, który stanowi również formularz asortymentowo-cenowy. Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu
i używania zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, rozporządzenia EU 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych, rozporządzenia EU 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych in vitro.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141200-2 - Cewniki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33141240-4 - Akcesoria cewnikowe

33171000-9 - Przyrządy do anestezji i resuscytacji

4.5.5.) Wartość części: 74712,5 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 191376 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 191376 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 191376 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Getinge Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1131080431

7.3.3) Ulica: Żwirki i Wigury18

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-092

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 191376 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 17331,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17331,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 17331,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Skamex Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5542980836

7.3.3) Ulica: Częstochowska 38/52

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 93-121

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 17331,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 miesiące

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt. 7) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W ww. postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 17 września 2024 r. do godz. 9:00 wpłynęły oferty od:

Skamex Spółka Akcyjna
ul. Częstochowska 38/52
93-121 Łódź – oferta nr 2

Medicavera Sp. z o.o. Dalhausen Group
ul. Majowa 2
71-374 Szczecin – oferta nr 3


Oferta nr 2 złożona przez Skamex Spółka Akcyjna ul. Częstochowska 38/52 93-121 Łódź podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp z powodu niezgodności jej treści
z warunkami zamówienia.
Zamawiający wymagał w pozycji nr 1 formularza asortymentowo cenowego zaoferowania przez Wykonawcę cewników o dł. 56-60 cm. Dla cewnika CH12 Wykonawca zaoferował długość – 49 cm, co potwierdza również dostarczona próbka. Wykonawca nie potwierdził zatem wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia. Dla Zamawiającego próbka służy wykazaniu zgodności oferowanego produktu z warunkami zamówienia.
Oferta nr 3 złożona przez Medicavera Sp. z o.o. Dalhausen Group ul. Majowa 2 71-374 Szczecin podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp z powodu niezgodności jej treści
z warunkami zamówienia.
Zamawiający w pozycji nr 2B formularza asortymentowo cenowego dla rozmiaru CH18 dł. 54 wymagał „blokadę przycisku aktywacji podciśnienia poprzez jego obrót o 90 stopni”. Wykonawca zaoferował cewnik z blokadą poprzez obrót 180 stopni (nr katalogowy 43.004.60.180). Wykonawca nie potwierdził zatem wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.



Zamawiający, zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy Ppz unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.

2024-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy