Przebudowa drogi powiatowej 3051P na odcinku Lipnica - Kosewo

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W SŁUPCY Z SIEDZIBĄ W SŁOMCZYCACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00200640
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00200640/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-09 08:11
Lokalizacja
Słomczyce, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-15614e6b-db39-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6671549319
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00200640 z dnia 2022-06-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej 3051P na odcinku Lipnica - Kosewo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W SŁUPCY Z SIEDZIBĄ W SŁOMCZYCACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311023055

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 22

1.5.2.) Miejscowość: Słomczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-420

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 63 277 11 49

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@slupca.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.slupca.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.pzd.slupca.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarzadzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej 3051P na odcinku Lipnica - Kosewo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-15614e6b-db39-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00200640

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033040/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa drogi powiatowej 3051P na odcinku Lipnica - Kosewo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00173651/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.DDM.322.4.22.KK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej 3051P na odcinku Lipnica - Kosewo.
2. Ogólna charakterystyka zamówienia:
Przebudowa obejmuje odcinek drogi powiatowej nr 3051P w km 5+223,00 - 6+144,00, położony w obrębie miejscowości Lipnica - działka nr: 68 i Kosewo - działka nr: 121/4.  Długość odcinka - 921,00m.  Szerokość jezdni - 5,50m.  Szerokość umocnionych kruszywem łamanym poboczy - 0,75m. Droga łączy miejscowości wypoczynkowe tj. Giewartów, Kosewo, Lipnicę , Skrzynkę, Salamonowo i jest istotnym ciągiem komunikacyjnym, w rejonie wschodniego brzegu Jeziora Powidzkiego. Ponadto droga obsługuje lokalny ruch kołowy i pieszy związany z funkcjonowaniem gospodarstw rolnych. Droga 3051P (Droga wojewódzka 262 - Lipnica - Kosewo - Giewartów) stanowi dojazd do budynków mieszkalnych, budynków letniskowych, terenów rekreacyjnych i gruntów rolnych.

3. Zakres robót obejmuje:
 roboty przygotowawcze tj. pomiarowe, karczowanie krzewów i wycinka drzew,
 roboty rozbiórkowe istniejącej lokalnie nawierzchni bitumicznej,
 roboty ziemne zgodnie z zaprojektowaną niweletą i przekrojami poprzecznymi,
 wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni dla ruchu KR3.
 wykonanie zjazdów do posesji, na drogi wewnętrzne i na pola,
 umocnienie poboczy kruszywem łamanym - granitowym frakcji 0-31,5mm.
 remont istniejącego przepustu,
 oznakowanie pionowe i poziome,
 roboty wykończeniowe i towarzyszące.
Wody opadowe odprowadzane będą powierzchniowo, zgodnie ze spadkami podłużnymi i poprzecznymi na tereny zieleni w pasie drogowym i do płytkich rowów zlokalizowanych w ciągu odcinka.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę,którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne

W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie, tj. do dnia 08.06.2022 r. do godz. 09.00 złożono oferty od następujących wykonawców:

1. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Spółka Akcyjna
a) cena: 1 886 711,71 zł (słownie: jeden milion osiemset osiemdziesiąt sześć tysięcy siedemset jedenaście złotych 71/100 brutto )
b) okres gwarancji: 60 miesięcy
2. STRABAG Sp. z o. o ul. Parzniewska 10 05-800 Pruszków
a) cena: 2 581 899,51 zł (słownie: dwa miliony pięćset osiemdziesiąt jeden tysięcy osiemset dziewięćdziesiąt dziewięć złotych 51/100 brutto)
b)okres gwarancji: 60 miesięcy
3. IZBRUK Maciej Rybicki Zakład Ogólnobudowlany Dziedzice 59 62-404 Ciążeń
a) cena: 2 223 694,70 zł (słownie: dwa miliony dwieście dwadzieścia trzy tysiące sześćset dziewięćdziesiąt cztery złote 70/100)
b) okres gwarancji: 60 miesięcy

4. TRANSBRUK Sp. z o. o ul. Polna 1B 62-330 Nekla
a) cena: 2 079 721.64 zł (Słownie: dwa miliony siedemdziesiąt dziewięć tysięcy siedemset dwadzieścia jeden złotych 64/100 )
b) okres gwarancji: 60 miesięcy
2022-06-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane