Zagospodarowanie terenu w zakresie przebudowy drogi pożarowej, rozbudowy parkingu i budowy ogrodzenia przy Zespole Szkół nr 6 przy ul. Małachowskiego 145, dz. Boguszowice Stare
MIASTO RYBNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00200768
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00200768/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-09 08:51
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-edd63667-ae78-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 6420010758
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00200768 z dnia 2022-06-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu w zakresie przebudowy drogi pożarowej, rozbudowy parkingu i budowy ogrodzenia przy Zespole Szkół nr 6 przy ul. Małachowskiego 145, dz. Boguszowice Stare
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 4392302
1.5.8.) Numer faksu: 324224124
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie terenu w zakresie przebudowy drogi pożarowej, rozbudowy parkingu i budowy ogrodzenia przy Zespole Szkół nr 6 przy ul. Małachowskiego 145, dz. Boguszowice Stare2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-edd63667-ae78-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00200768
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001828/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Zespół Szkół nr 6, dz. Boguszowice Stare; zagospodarowanie terenu w zakresie przebudowy drogi pożarowej, rozbudowy parkingu i budowy ogrodzenia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00107700/06
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.17.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3684309 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1051952,24 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem opracowania jest przebudowa drogi pożarowej, rozbudowa parkingu oraz budowa ogrodzenia na terenie Zespołu Szkół nr 6 w dzielnicy Boguszowice Stare
Zakres robót do wykonania:
BRANŻA BUDOWLANA
- przebudowa odcinka drogi pożarowej z możliwością zawracania wozów strażackich,
- rozbiórka fragmentu sztolni znajdującej się pod planowaną drogą,
- rozbudowa parkingu,
- budowa fragmentu ogrodzenia.
- utwardzenie drogi z kostki brukowej o grubości 8 cm,
- wycinka drzew,
- nasadzenia zastępcze drzew 16 szt..
BRANŻA SANITARNA
- wykonanie kanalizacji deszczowej,
- wykonanie wentylacji w pozostawionym fragmencie sztolni.
BRANŻA ELEKTRYCZNA
- wykonanie zasilania wentylatorów w pozostawionym fragmencie sztolni.
Czynności i informacje dodatkowe:
Prace będą wykonywane przy czynnej placówce oświatowej. Zamawiający oczekuje systematycznej i szybkiej realizacji zadania w sposób nie kolidujący
z funkcjonowaniem budynku szkoły
Szczegółowe zakresy całego zamierzenia budowlanego opisuje wielobranżowa dokumentacja projektowa.
W związku z wymaganiami Ustawy Prawo ochrony środowiska oraz zapisami „Programu Ochrony Powietrza dla stref województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu”, Zamawiający informuje, że w trakcie prowadzenia prac budowlanych będzie wymagał zastosowania technologii wykonania robót, które ograniczają do minimum pylenie stosowanych materiałów budowlanych oraz są nieuciążliwe dla środowiska.
Szczególnie dla Zamawiającego jest ważne, by w trakcie prowadzenia prac budowlanych były zachowane zasady:
- zraszania wodą / innego zabezpieczenia przed pyleniem dla terenu prowadzenia prac rozbiórkowych;
- zraszania wodą terenu prowadzenia robót (miejsce rozładunku, plac składowy materiałów) w okresach suszy;
- stosowania zabezpieczenia pylastych materiałów sypkich przed rozwiewaniem (przykrycie plandekami, zraszanie);
- transportu materiałów sypkich samochodami wyposażonymi w plandeki ograniczające pylenie przewożonych materiałów;
- stosowanie gotowych mieszanek budowlanych przygotowywanych
w wytwórniach.
Ponadto, Zamawiający będzie prowadził monitoring pojazdów obsługujących budowę pod kątem ograniczenia zanieczyszczenia dróg. W przypadku stwierdzenia uchybień, które zagrażają środowisku naturalnemu i są niezgodne z przepisami polskiego prawa i powyższymi zapisami, Zamawiający wstrzyma prowadzenie robót.
Przypomina się również, że:
- wykonawca jest zobowiązany do używania sprzętu i maszyn, które są zgodne
z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi ich użytkowania;
- wykonawca jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa w zakresie udrożnienia (otwarcia) obecnie zamurowanego istniejącego fragmentu sztolni, mogącej stanowić niebezpieczną strefę beztlenową wraz z możliwością nagromadzenia w jej atmosferze gazów stanowiących mieszaninę palną lub wybuchową oraz innych gazów zagrażających życiu
i zdrowiu, z zapewnieniem pomiaru zawartości tlenu oraz innych gazów stanowiących zagrożenie w zamurowanej sztolni, rozbiórki i zamurowania fragmentu ściany z bloczków betonowych oddzielającej sztolnię czynną od nieczynnej, przewietrzenia sztolni w celu likwidacji strefy beztlenowej lub nagromadzonych w jej atmosferze innych gazów stanowiących zagrożenie,
w miarę potrzeby wyposażenia pracowników w aparaty tlenowe, itp.;
- organizacja placu budowy i prowadzenie prac budowlanych nie mogą zagrażać środowisku naturalnemu.
Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1.
Zaprojektowano w ramach nowej infrastruktury udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w postaci:
- rampy krawężnikowej pozwalającej na pokonanie różnic wysokości pomiędzy chodnikiem a jezdnią lub innych niewielkich różnic wysokości poziomów,
- nachylenia podłużnego rampy krawężnikowej nie przekraczającej 5%,
- dopuszczalnej różnicy wysokości pomiędzy brzegiem rampy a jezdnią nie przekraczającej 2 cm,
- min. szerokości rampy krawężnikowej 90 cm przy bocznym nachyleniu nie przekraczającym 10%
- budowy stanowisk parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Zamawiający poniżej określa czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy
o pracę, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy:
- prace rozbiórkowe,
- prace brukarskie,
- prace budowlane instalacyjne w specjalności sanitarnej,
- prace budowlane instalacyjne w specjalności elektrycznej.
W odniesieniu do Wykonawców mających siedzibę poza granicami Polski Zamawiający dopuszcza zatrudnienie pracowników na podstawie równoważnych regulacji prawnych kraju macierzystego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia precyzuje dokumentacja projektowa, STWiOR oraz przedmiary robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1046128,53 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1512632,82 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1046128,53 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.P.H.U. KRIS-BRUK Krzysztof Koziołek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6421102540
7.3.3) Ulica: Pochyła 86D
7.3.4) Miejscowość: Rybnik
7.3.5) Kod pocztowy: 44-251
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1046128,53 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
| 2022-06-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |