Przebudowa drogi polegająca na odnowie dywanikowej drogi woj. nr 286 na odc. DK 32 – Czarnowice – Stargard Gubiński
Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00202103
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00202103/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-09 13:21
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-03904100-e0c4-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9730590332
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00202103 z dnia 2022-06-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi polegająca na odnowie dywanikowej drogi woj. nr 286 na odc. DK 32 – Czarnowice – Stargard Gubiński
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubuskie - Zarząd Dróg Wojewódzkich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006092820
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 32
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-042
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: +48683280300
1.5.8.) Numer faksu: +48683280332
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdw@zdw.zgora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.zgora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-03904100-e0c4-11ec-9a86-f6f4c648a0561.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi polegająca na odnowie dywanikowej drogi woj. nr 286 na odc. DK 32 – Czarnowice – Stargard Gubiński2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03904100-e0c4-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00202103
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00044827/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Odnowy dywanikowe
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00186748/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDW-ZG-WZA-3320-47/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1468089,75 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są:
- roboty przygotowawcze
- podbudowy
- nawierzchnie
- roboty wykończeniowe
- oznakowanie dróg i elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego
- elementy ulic
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne określone zostały w Rozdziale III SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Dnia 31.05.2022r. Zamawiający opublikował w BZP przedmiotowe postępowanie, a także zarejestrował je i zamieścił na platformie e-Zamówienia. Niestety postępowanie to zawiesiło się na etapie ‘w przygotowaniu’ tzn. nie zostały wygenerowane zakładki dla Wykonawców tj.: ‘Formularze”, „Komunikacja” i „Oferty/wnioski”. Ponadto na platformie e-Zamówienia nie wygenerował się termin, do którego można składać oferty, a także termin otwarcia ofert, a który zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w BZP 2022/BZP 00186748/01 przypada na dzień 20.06.2022r. Okoliczności te powodują, że Wykonawcy nie mają możliwości złożenia ofert.Opisane problemy techniczne zostały zgłoszone na platformie e-Zamówienia w dniu 31.05.2022r. poprzez zakładkę „Zgłoś problem”. Niestety do dnia dzisiejszego problem nie został rozwiązany przez administratorów platformy. Wobec powyższego nadal nie ma możliwości złożenia ofert w przedmiotowym postępowaniu.
W związku z powyższym zachodzi okoliczność opisana w art. 255 pkt 6 ustawy pzp. Podobne stanowisko zajęła Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku KIO 2391/2019 z 10.12.2019r., w którym wskazała że "do obowiązków zamawiającego należy zapewnienie, aby narzędzia i urządzenia wykorzystywane do komunikacji z wykonawcami przy użyciu środków komunikacji elektronicznej oraz ich właściwości techniczne nie ograniczały wykonawcom dostępu do postępowania o udzielenie zamówienia. Narzędzia udostępnione przez zamawiającego mają umożliwić wykonawcom dokonywanie wszelkich czynności niezbędnych do złożenia oferty i udziału w postępowaniu. Oznacza to, że (…) obowiązkiem Zamawiającego jest prawidłowe przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia i umożliwienie prawidłowego i sprawnego złożenia oferty wszystkim, ubiegającym się o zamówienie publiczne wykonawcom.”
W związku z powyższym, postępowanie podlega unieważnieniu na mocy art. jak wyżej.
| 2022-06-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |