Objęcie nadzorem autorskim oprogramowania firmy Asseco Poland S.A.

Szpital Lipno Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00678002
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00678002/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-30 13:47
Lokalizacja
Lipno, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-32cc40de-df50-404d-9e20-7e1096422cd3
Identyfikator
4660387504
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie oprogramowania

Wykonawcy

1 przyznane

SZPITAL LIPNO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLIPNO, PL · lot 0
336 380,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00678002 z dnia 2024-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Objęcie nadzorem autorskim oprogramowania firmy Asseco Poland S.A.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Lipno Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340572055

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Nieszawska 6

1.5.2.) Miejscowość: Lipno

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-600

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 54 288 04 14

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitallipno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitallipno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-32cc40de-df50-404d-9e20-7e1096422cd3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Objęcie nadzorem autorskim oprogramowania firmy Asseco Poland S.A.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32cc40de-df50-404d-9e20-7e1096422cd3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00678002

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00604986

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne:
Zamówienie z wolnej ręki przeprowadzone zgodnie z ustawą PZP na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. b oraz art. 305 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).
Uzasadnienie faktyczne:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest nadzór autorski oprogramowań będących produktem firmy Asseco Poland S.A.
Przedmioty niniejszego zamówienia stanowią dzieła zależne pierwotnie stworzonych systemów. Uzasadnioną potrzebą Zamawiającego jest aktualizacja posiadanych oprogramowań stosownie do potrzeb i zmieniających się przepisów prawa.
Szpital nie posiada żadnych uprawnień prawno-autorskich do modyfikacji, opracowania, adaptowania, czy rozwijania (samodzielnie lub poprzez inne podmioty) ww. oprogramowań. Uprawnienia takie posiadają wyłącznie firmy będące właścicielami praw autorskich, w zakresie wyłącznego dysponowania prawami autorskimi w ww. zakresie.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-32cc40de-df50-404d-9e20-7e1096422cd3

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.372.28.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 281700,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest objęcie nadzorem autorskim oprogramowania aplikacyjnego firmy Asseco Poland S.A. –
systemy AMMS Plus (następca AMMS) i InfoMedica Plus (następca InfoMedica). Zapewnienie aktualności i bezpieczeństwa
systemu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1, 2 i 4 do Zaproszenia do negocjacji.
3. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do uzyskania wszelkich niezbędnych informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy.
4. W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zapewni:
1) udostępnianie poprawek do Oprogramowania Aplikacyjnego, w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego błędu
Oprogramowania Aplikacyjnego (tzn. nie spowodowanego przez Zamawiającego powtarzalnego działania Oprogramowania
Aplikacyjnego, w tym samym miejscu programu, prowadzącego w każdym przypadku do otrzymania błędnych wyników jego
działania);
2) wprowadzanie zmian w Oprogramowaniu Aplikacyjnym, w zakresie dotyczącym istniejącej funkcjonalności
Oprogramowania Aplikacyjnego objętego niniejszą Umową, w zakresie wymaganym zmianami powszechnie
obowiązujących przepisów prawa lub przepisów prawa wewnętrznie obowiązujących u Zamawiającego, wydanych na
podstawie delegacji ustawowej, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany jest do:
a) przekazania Zmawiającemu informacji o nowych wersjach Oprogramowania Aplikacyjnego, co odbywać się będzie
poprzez opublikowanie odpowiedniego komunikatu na witrynie Centralnego Help-Desku oraz na skrzynki mailowe
wyznaczone w umowie;
b) udostępniania uaktualnień Oprogramowania Aplikacyjnego;
5. Zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności opiekuna klienta
związane z nadzorem nad poprawną realizacją umowy były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę.
6. Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osoby na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne
Zamawiającego oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań o którym mowa w pkt 5 niniejszego rozdziału, zostały
szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w
sprawie zamówienia (załącznik nr 4 do Zaproszenia do negocjacji).

4.5.3.) Główny kod CPV: 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Asseco Poland S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 340572055

7.3.3) Ulica: ul. Olchowa 14

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 35-322

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 336380,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2024-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi