Budowa parku turystyki i kultury w Skołyszynie poprzez zagospodarowanie terenu o powierzchni ok. 6,9 ha

GMINA SKOŁYSZYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00203976
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00203976/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-10 12:02
Lokalizacja
Skołyszyn, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-99c9b00b-c48c-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
6851651203
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie mebli ulicznychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInne instalacje elektryczneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenuArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

Wykonawcy

1 przyznane

PARK-M POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStary Sącz, PL · lot 0
9 990 151,84 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00203976 z dnia 2022-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa parku turystyki i kultury w Skołyszynie poprzez zagospodarowanie terenu o powierzchni ok. 6,9 ha

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKOŁYSZYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440382

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Skołyszyn 12

1.5.2.) Miejscowość: Skołyszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-242

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134491729

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@skolyszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.skolyszyn.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_skolyszyn

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa parku turystyki i kultury w Skołyszynie poprzez zagospodarowanie terenu o powierzchni ok. 6,9 ha

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99c9b00b-c48c-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00203976

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037303/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa parku turystyki i kultury w Skołyszynie poprzez zagospodarowanie terenu o powierzchni ok. 6,9 ha

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00134228/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GPIR.271.1.10.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest: Budowa parku turystyki i kultury w Skołyszynie poprzez zagospodarowanie terenu o powierzchni ok. 6,9 ha.
2. Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn.: „Budowa parku turystyki i kultury w Skołyszynie poprzez zagospodarowanie terenu o powierzchni ok. 6,9 ha” w zakresie otrzymanego dofinansowania z Programu Rządowego
Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Zadanie inwestycyjne realizowane jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
4. Zadanie należy wykonać w oparciu o posiadane przez Zamawiającego dokumenty:
1) Program Funkcjonalno – Użytkowy (zwany dalej PFU) – autor: PM Projekt (zwanym dalej „PFU”).
2) Koncepcja Funkcjonalno – Użytkowa – autor: PM Projekt.
3) Koncepcja odbudowy dwóch stawów oraz cieku b/n (autor: Józef Pawluś).
4) Inwentaryzacji szczegółowej drzewostanu parku z zaleceniami pielęgnacyjnymi i gospodarką drzewostanem – autor: Janusz Guzik
5) Pozostałe załączniki do PFU (warunki, uzgodnienia).
6) Opis przedmiotu zamówienia i projekt umowy.
5. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych prawem decyzji i uzgodnień, wykonanie prac budowlanych, uzyskanie decyzji o dopuszczeniu do użytkowania, jeżeli będzie wymagana, oraz przekazanie do
użytkowania obiektu będącego przedmiotem zamówienia. Jakiekolwiek odniesienie zawarte w PFU do rozwiązań projektowych i wykonawczych w tym do nazw wyrobów czy producentów materiałów i urządzeń nie jest obowiązujące dla Wykonawcy, a jedynie przykładowe i ma na celu wskazanie standardów realizacji. Wykonawca może zastosować urządzenia
i materiały równoważne po wcześniejszym zaakceptowaniu przez Zamawiającego jednak o parametrach jakościowych i wizualnych nie gorszych niż te, które opisane zostały w PFU. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić prawidłowe działanie poszczególnych systemów technicznych i technologicznych dla całej inwestycji. Wykonawca jest zobowiązany również do wykazania, że oferowane przez niego dostawy, usługi i roboty budowlane, spełniają wymagania stawiane przez Zamawiającego. W zakresie
rzeczowo-finansowym Wykonawcy, bez względu na to czy PFU będzie zawierało te informacje czy nie, jest doprowadzenie wszelkich niezbędnych instalacji na potrzeby do prawidłowego funkcjonowania i obsługi wyposażenia zadania inwestycyjnego.
6. Zakres robót, jakie Wykonawca będzie zobowiązany wykonać w ramach zadania:
1) Wykonanie Dokumentacji Projektowej, w tym:
a) projektów budowlanych i wykonawczych w tym: projektu zagospodarowania terenu, projektu przyłączy wod-kan,
przyłączy energetycznych i innych niezbędnych mediów do projektowanych budowli i urządzeń;
b) badań gruntowo – wodnych na terenie inwestycyjnym;
c) Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
d) przedmiarów oraz kosztorysów inwestorskich, obejmujących w zakresie niezbędnym dla realizacji zadania;
e) Uzyskania w imieniu Zamawiającego pozwolenia/pozwoleń na budowę realizacji robót budowlanych polegających na wykonaniu zadania.
2) Wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu terenu o powierzchni ok. 6,9 ha poprzez budowę parku turystyki i kultury w Skołyszynie, na podstawie wykonanej przez Wykonawcę Dokumentacji Projektowej, zatwierdzonej i odebranej przez Zamawiającego.
3) Uzyskanie decyzji o dopuszczeniu do użytkowania, jeżeli będzie wymagana, oraz przekazanie do użytkowania obiektu będącego przedmiotem zamówienia.
Pozostałe szczegóły dotyczące zamówienia zawiera PFU, koncepcja z załącznikami, projekt umowy, OPZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9990151,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9990151,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9990151,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Park-M Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7343516480

7.3.3) Ulica: ul. Piaski 12

7.3.4) Miejscowość: Stary Sącz

7.3.5) Kod pocztowy: 33-340

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1) Opracowanie dokumentacji projektowej.
2) Budowa Pump tracka.
3) Wykonanie instalacji elektrycznych i monitoringu.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9990151,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-07-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane