Kompleksowa modernizacja dróg gminnych w miejscowości Herby
GMINA HERBY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00204368
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00204368/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-10 12:59
- Lokalizacja
- Herby, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7561795a-db58-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 5751865335
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00204368 z dnia 2022-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa modernizacja dróg gminnych w miejscowości Herby
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA HERBY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398439
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubliniecka 33
1.5.2.) Miejscowość: Herby
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-284
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 34 3574100
1.5.8.) Numer faksu: 34 3574105
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@herby.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.herby.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/gminaherby1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa modernizacja dróg gminnych w miejscowości Herby2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7561795a-db58-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00204368
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00004940/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Kompleksowa modernizacja dróg gminnych w miejscowości Herby – ul. Parkowa, Leśna, Kościuszki, Kilińskiego, Głowackiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00175447/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.IZ.271.6.2022.P
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 – Kompleksowa modernizacja dróg gminnych w miejscowości Herby – ul. Krótka, Parkowa i LeśnaZakres zamówienia obejmuje zrealizowanie robot w oparciu o dokumentację stanowiącą załączniki do SWZ, w szczególności:
• ul. Krótka – przebudowa istniejącej drogi wraz z chodnikami oraz wjazdami, wymiana sieci kanalizacji deszczowej, wymiana sieci wodociągowej wraz z przyłączami – na podstawie projektów budowlano – wykonawczych (załącznik nr 11, 12, 13 do SWZ)
• ul. Leśna i Parkowa oraz drogi wewnętrzne – zaprojektowanie i wykonanie przebudowy istniejących dróg wraz z chodnikami oraz wjazdami, wymiany sieci kanalizacji deszczowej, wymiany sieci wodociągowej (woda uzdatniona oraz surowa) wraz z przyłączami, wymiany sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami oraz wymiany oświetlenia ulicznego – na podstawie Programu Funkcjonalno Użytkowego (załącznik nr 14 do SWZ) – realizacja w formule „zaprojektuj i wybuduj”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 5935008,53 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 – Kompleksowa modernizacja dróg gminnych w miejscowości Herby – ul. Kościuszki, Kilińskiego i GłowackiegoZakres zamówienia obejmuje zrealizowanie robot polegających m.in. zaprojektowaniu i wykonaniu przebudowy istniejących dróg wraz z wjazdami, wymiany sieci kanalizacji deszczowej, wymiany sieci wodociągowej wraz z przyłączami, wymiany sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami oraz wymiany oświetlenia ulicznego – na podstawie Programu Funkcjonalno Użytkowego (załącznik nr 15 do SWZ) – realizacja w formule „zaprojektuj i wybuduj”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 1063227,38 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 4 oferty, z których wszystkie znacznie (odpowiednio oferty Wykonawców: 14.269.968,33 zł; 14.440.886,79 zł; 16.205.779,53 zł; 11.159.405,69 zł) przekraczają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, która wynosi 5.935.008,53 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11159405,69 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16205779,53 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 3 oferty, które znacznie (odpowiednio oferty Wykonawców: 3.336.021,07 zł; 4.344.066,41 zł; 4.477.203,69 zł) przekraczają kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, która wynosi 1.063.227,38 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3336021,07 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4477203,69 PLN
| 2022-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |