Termomodernizacja obiektów publicznych na obszarze Gminy Złoty Stok – etap I: Przebudowa, termomodernizacja, remont przedszkola.
GMINA ZŁOTY STOK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00678160
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00678160/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-30 14:03
- Lokalizacja
- Złoty Stok, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-32b7466d-240b-4a95-a432-808d2d36584f
- Identyfikator
- 8871635183
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00678160 z dnia 2024-12-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja obiektów publicznych na obszarze Gminy Złoty Stok –
etap I: Przebudowa, termomodernizacja, remont przedszkola.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZŁOTY STOK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718484
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 22
1.5.2.) Miejscowość: Złoty Stok
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-250
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748164164
1.5.8.) Numer faksu: 748164133
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@zlotystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zlotystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zlotystok.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja obiektów publicznych na obszarze Gminy Złoty Stok –etap I: Przebudowa, termomodernizacja, remont przedszkola.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32b7466d-240b-4a95-a432-808d2d36584f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00678160
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00055416/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa budynku gminnego na potrzeby utworzenia żłobka gminnego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Nr Edycja6PGR/2023/3692/PolskiLad w ramach projektu pn.: „Przebudowa, termomo-dernizacja, remont przedszkola”. ZIT POF w ramach środków FST w ramach projektu pn.: „Termomodernizacja obiektów publicznych na obszarze Gminy Złoty Stok” – aplikacja o dofinansowanie w fazie przygo-towania – etap uzgadniania fiszek projektowych.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00625669
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RL.271.5.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1518102,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest pierwszy etap prac, w którego zakres wchodzi: wyko-nanie prac budowlanych związanych z termomodernizacją obiektu, remontem pokry-cia dachu, zapewnieniem dostępu do obiektu dla osób ze specjalnymi potrzebami, in-ne niezbędne prace budowlane na tym etapie oraz zagospodarowanie terenu.
2) Zakres robót – Przedmiar robót: „Przebudowa, termomodernizacja, remont budynku przedszkola” cz. architektoniczna:
2.1. Związanych z termomodernizacją (poz. przedmiaru):
1) dach - docieplenie poddasza wełną mineralną układaną między krokwiowo wraz z dociepleniem ścianki kolankowej (poz. 1.1.1),
2) elewacja – roboty rozbiórkowe (poz. 1.2.1),
3) docieplenie ścian zewnętrznych (poz. 1.2.2),
4) docieplenie ścian fundamentowych i piwnicy (poz. 1.2.3),
5) wymiana stolarki okiennej (poz. 1.3.1),
6) rozbiórka podłóg na gruncie (poz. 1.4.1),
7) odtworzenie warstw podłogi w pomieszczeniach, w których posadzka została skuta (poz. 1.4.2).
1.2. Związanych z zagospodarowaniem terenu (poz. przedmiaru):
1) prace rozbiórkowe (poz. 2.1.1),
2) budowa głównych schodów zewnętrznych do budynku wraz z budową po-chylni dla osób niepełnosprawnych (poz. 2.1.2),
3) remont wraz z rozbudową ciągu pieszo-jezdnego wokół budynku (poz. 2.1.3).
1.3. Związanych z remontem lub przebudową budynku (poz. przedmiaru):
1) rozbiórka obróbek pokrycia dachu (poz. 2.2.1.1),
2) wyburzenia ścian działowych (poz. 2.2.1.3),
3) zamurowanie okien w piwnicy budynku (poz. 2.2.1.5),
4) montaż klapy oddymiającej główną klatkę schodową (poz. 2.2.2.4),
5) wybudowanie nowych ścianek działowych na całą wysokość pomieszczenia poz. 2.2.2.5) – należy uwzględnić malowanie ścianek działowych,
6) posadzki dla żłobka (poz. 2.2.3.1),
7) remont pokrycia dachu (poz. 2.2.7.1).
1.4. Wymiana stolarki i ślusarki drzwiowej (poz. przedmiaru):
1) Drzwi i ścianki aluminiowe, 2-skrzydłowe, Dz1 (poz. 2.2.6.1 pkt 248)
2) Drzwi stalowe, pełne, do 2 m2. Drzwi Dz2 (poz. 2.2.6.1 pkt 249)
3) Drzwi tarasowe z PCV z obróbką obsadzenia, osadzanie na kotwach.Dz3 (poz. 2.2.6.1 pkt 250)
4) Drzwi tarasowe z PCV z obróbką obsadzenia, osadzanie na kotwach. Dz4 (poz.2.2.6.1 pkt 251).
3) Zakres robót - Przedmiar robót: „Przebudowa, termomodernizacja, remont budynku przedszkola” – cz. instalacje sanitarne wewnętrzne (poz. przedmiaru):
3.1. instalacja c.o. (d.1.1 – d.1.2, poz.1-53)
3.2. instalacja wentylacji (d.2.1 – d.2.2 poz.54-93).
4) Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacje tech-niczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót stanowiący ma-teriał pomocniczy do oszacowania ceny ofertowej Wykonawcy stanowiące załączniki do SWZ.
5) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszystkich robót niezbędnych w celu wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami, normami, uzgodnieniami, w tym PPOŻ, z zaleceniami inwestora oraz do oddania przedmiotu niniejszej Umowy Zamawiającemu, w terminie w niej uzgodnionym.
6) Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi na dzień odbio-ru końcowego przepisami i normami, a w szczególności z przepisami Prawa budowla-nego oraz na ustalonych w projekcie umowy warunkach.
Równoważność
Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi do-starczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równo-ważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. Wykonawca, który po-wołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez nie-go rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym.
Źródła finansowania zamówienia:
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Nr Edycja6PGR/2023/3692/PolskiLad w ramach projektu pn.: „Przebudowa, termomo-dernizacja, remont przedszkola”.
ZIT POF w ramach środków FST w ramach projektu pn.: „Termomodernizacja obiektów publicznych na obszarze Gminy Złoty Stok” – aplikacja o dofinansowanie w fazie przygo-towania – etap uzgadniania fiszek projektowych.
Informacje ważne dla Wykonawcy wynikające z założeń Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych:
1) Wypłata wynagrodzenia Wykonawcy będzie zgodna z zasadami wypłat dofinansowania wskazanymi we wstępnej promesie z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych – szczegółowe zasady wypłaty wynagrodzenia zawiera projekt umowy,
2) Zamawiający zobowiązuje się do poddania ewentualnych sporów w relacjach z wykonawcami o roszczenia cywilnoprawne w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem albo osobą prowadzącą inne polubowne rozwiązanie sporu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
44112310-4 - Ścianki działowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45410000-4 - Tynkowanie
45261320-3 - Kładzenie rynien
45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
45432113-9 - Kładzenie parkietu
45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych
44111400-5 - Farby i okładziny ścienne
45431200-9 - Kładzenie glazury
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421141-4 - Instalowanie przegród
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314310-7 - Układanie kabli
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzył przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 1.650.000,00 zł. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła 2 974 324,54 zł, okres gwarancji i rękojmi 120 miesięcy.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-12-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |