MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO NA TERENIE MIASTA GORLICE Z ZASTOSOWANIEM OPRAW LED ORAZ SYSTEMU INTELIGENTNEGO STEROWANIA
Miasto Gorlice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00204762
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00204762/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-10 14:09
- Lokalizacja
- Gorlice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8b6256fd-8415-11ec-83b1-bea871b78b5b
- Identyfikator
- 7382125507
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00204762 z dnia 2022-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO NA TERENIE MIASTA GORLICE Z ZASTOSOWANIEM OPRAW LED ORAZ SYSTEMU INTELIGENTNEGO STEROWANIA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorlice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893204
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 2
1.5.2.) Miejscowość: Gorlice
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.7.) Numer telefonu: (18) 3551252
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.gorlice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorlice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/5599451.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO NA TERENIE MIASTA GORLICE Z ZASTOSOWANIEM OPRAW LED ORAZ SYSTEMU INTELIGENTNEGO STEROWANIA2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b6256fd-8415-11ec-83b1-bea871b78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00204762
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024778/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Gorlice z zastosowaniem opraw LED oraz systemu inteligentnego sterowania.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00045002/05
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-III.271.2.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5821645,13 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania pn.: „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Gorlice z zastosowaniem opraw LED oraz systemu inteligentnego sterowania”, obejmujące:
1) Wymianę istniejących wyeksploatowanych i nieefektywnych opraw wysokoprężnych na nowoczesne oprawy ze źródłami światła typu LED,
2) Wykonanie wymaganej dokumentacji nowej infrastruktury oświetlenia ulicznego wraz z uzyskaniem wymaganych: uzgodnień; pozwoleń; decyzji; dokonania zgłoszeń,
3) Budowę nowej infrastruktury oświetlenia ulicznego polegającej na dowieszeniu opraw LED na istniejących słupach sieci oświetleniowej,
4) Wymianę wskazanych słupów oświetlenia ulicznego,
5) Budowę i konfigurację systemu sterowania i zarządzania oświetleniem ulicznym,
6) Dostosowanie istniejących opraw LED do systemu zarządzania oświetleniem ulicznym,
7) Wsparcie techniczne w utrzymaniu systemu w okresie gwarancji, na zasadach opisanych w Programie Funkcjonalno - Użytkowym.
1.2. W ramach czynności opisanych w ust. 1.1. Wykonawca zmodernizuje 3307 punktów oświetleniowych w tym:
1) przeprowadzi wymianę 2774 szt. opraw na oprawy i wkłady LED,
2) przeprowadzi wymianę 96 szt. słupów oświetleniowych wraz z zamontowania na nich opraw LED,
3) dokona dopasowania 437 istniejących opraw LED do systemu sterowania,
- dokonując wszelkich innych koniecznych czynności (jak np. wymiana wysięgników, modernizacji szaf, budowa systemu sterowania itp.) w szczególności opisanych w Programie Funkcjonalno - Użytkowym i załącznikach do niego.
1.3. Przez modernizację punktu oświetleniowego rozumie się wykonanie wszystkich prac, w tym montażowych, w zakresie opraw, słupów, szaf sterowniczych, systemu sterowania, itp., które umożliwią działanie tego punktu świetlnego w pełnym zakresie opisanym w Programie Funkcjonalno - Użytkowym.
1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno - Użytkowy wraz z załącznikami do niego (zał. nr 1 – Przedmiar robót, zał. nr 2 – Tabela opraw oświetleniowych, zał. nr 3 – Umowa z Tauron Dystrybucja S.A. na korzystanie ze słupów, zał. nr 4 – Wzór inwentaryzacji powykonawczej) stanowiący zał. nr 1 do SWZ.
1.5. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w następujących etapach:
1) I etap – modernizacja co najmniej 2000 istniejących punktów oświetleniowych w zakresie wymiany opraw na oprawy i wkłady LED, w tym budowę i konfigurację kompletnego sytemu sterowania umożliwiającego pracę tych opraw w pełnym zakresie, obejmujący co najmniej 50 % zaawansowania finansowego robót,
2) II etap - pozostałe czynności, niezrealizowane w etapie I.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71314200-4 - Usługi zarządzania energią
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:W niniejszym postępowaniu zostało złożonych pięć ofert, z których cztery oferty zostały odrzucone a cena piątej oferty (6 748 101,00 zł) przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to jest 5 555 500,00 zł, a zamawiający nie może jej zwiększyć do ceny złożonej oferty. W związku z powyższym konieczne jest unieważnienie niniejszego postępowania.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255, pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.) zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6748101,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6748101,00 PLN
| 2022-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |