Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie.
Gmina Zamość
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00206076
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00206076/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-13 11:46
- Lokalizacja
- Zamość, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2720a643-d771-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9222717648
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00206076 z dnia 2022-06-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zamość
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368724
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Peowiaków 92
1.5.2.) Miejscowość: Zamość
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 84 639 29 59
1.5.8.) Numer faksu: 84 639 2364
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@zamosc.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugzamosc.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminazamosc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2720a643-d771-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00206076
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023343/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w miejscowości Wysokie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00168545/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.25.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 47287,18 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w miejscowości Wysokie.
Miejsce realizacji inwestycji: działka nr 1571, 253, 256 miejscowość Wysokie, obręb 0028 Wysokie, Gmina Zamość.
Planowane roboty budowlane (br. budowlana):
Wykonanie ogrodzenia składającego się z czterech rodzajów ogrodzeń nawiązujących do regionalnych i dawnych ogrodzeń ziemi zamojskiej:
1. Ogrodzenie plecione z gałęzi leszczynowych
2. Ogrodzenie sztachetowe drewniane z bramą rozwieraną
3. Ogrodzenie z desek drewnianych pionowych wraz z furtką
4. Ogrodzenie żerdziowe z deskami nieobrzynanymi
Do wykonania elementów ogrodzenia należy stosować:
drewno robinii akacjowej na słupy, zgodnie z uwagami na rysunkach
drewno świerkowe na żerdzie i poprzeczki
drewno olchowe na sztachety i poprzeczki
Kolorystykę wykonania ogrodzenia należy zachować naturalną kolorystykę drewna. Impregnat przezierny bezpowłokowy.
Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia ma obowiązek uwzględnia wszystkich uwarunkowań istniejącej infrastruktury.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45341000-9 - Wznoszenie płotów
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamość, dnia 09-06-2022r.Zamawiający:
Gmina Zamość
Ul. Peowiaków 92
22-400 Zamość
ZAWIADOMIENIE O UNIEWAŻNIENIU POSTĘPOWANIA
Dotyczy: „Budowa ogrodzenia obiektu Regionalnej Izby Pamięci oraz Centrum Kultury Dawnej w m. Wysokie.”
Działając na podstawie art. 260 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.) – dalej: ustawa Pzp, zamawiający informuje, że
unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie prawne
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne
W dniu 03.06.2022 r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 47 287,18 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu złożono 2 oferty:
Oferta nr 1: FITNESS - BUD Jacek Pupiec, Miączyn 115B, 22-455 Miączyn, cena oferty brutto: 83 640,00 zł, okres gwarancji 36 miesięcy
Oferta nr 2: PURLIN Mateusz Mulawa, ul. Polna 34/29, 22-400 Zamość, cena oferty brutto: 196 800,00 zł, okres gwarancji 48 miesięcy
Powyższe oferty przewyższają kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia.
Po analizie możliwości finansowych Gminy, Zamawiający stwierdza, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o powyższą wartość.
Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Pouczenie:
Na czynność unieważnienia postępowania, przysługują środki ochrony prawnej na zasadach przewidzianych w dziale IX ustawy Pzp (art. 505–590).
Wójt Gminy Zamość
Ryszard Gliwiński
................………………………………
Kierownik zamawiającego lub osoba
upoważniona do podejmowania
czynności w jego imieniu
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 83640,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 196800,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-06-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |