Docieplenie ścian zewnętrznych w segmentach A, B i C Publicznej Szkoły Podstawowej i wykonanie docieplenia zewnętrznego dachu dla Świetlicy Wiejskiej (GOK) w postaci systemu zielonego dachu

Gmina Jordanów Śląski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00206702
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00206702/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-13 14:02
Lokalizacja
Jordanów Śląski, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dca70b81-b18e-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
9141201515
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychRoboty izolacyjneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

WOJCIECH CZYŻPożarzyce 7, PL · lot 0
975 595,12 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00206702 z dnia 2022-06-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Docieplenie ścian zewnętrznych w segmentach A, B i C Publicznej Szkoły Podstawowej i wykonanie docieplenia zewnętrznego dachu dla Świetlicy Wiejskiej (GOK) w postaci systemu zielonego dachu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jordanów Śląski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935030

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wrocławska 55

1.5.2.) Miejscowość: Jordanów Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-065

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 713911580

1.5.8.) Numer faksu: 713911590

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@jordanowslaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jordanowslaski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.jordanowslaski.pl; https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Docieplenie ścian zewnętrznych w segmentach A, B i C Publicznej Szkoły Podstawowej i wykonanie docieplenia zewnętrznego dachu dla Świetlicy Wiejskiej (GOK) w postaci systemu zielonego dachu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dca70b81-b18e-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00206702

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej wraz z wykonaniem instalacji odnawialnych źródeł energii. Komplementarne i efektywne wykorzystanie rozwiązań w oparciu o wdrożenie systemu monitorowania i zarządzania zużyciem energii - Etap I w ramach RPO WD na lata 2014 - 2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00106692/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.GN.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 611631,36 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 605218,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie I. Docieplenie ścian zewnętrznych – część 1-sza Zamówienia
Zakres prac obejmuje 3 główne podzadania:
• ocieplenie ścian w gruncie,
• ocieplenie ścian naziemnych,
• wykonanie opaski żwirowej i betonowej.
Podstawa opracowania zakresu zadania:
• Audyt energetyczny budynku z kwietnia 2019r.
Materiały wykorzystane przy sporządzaniu opracowania:
• wizja lokalna i pomiary inwentaryzacyjne
• dokumentacja projektowa archiwalna
• audyt energetyczny budynku z kwietnia 2019r.
Prace rozbiórkowe, murowe, budowlane.
W zakresie prac rozbiórkowych, murowych i budowlanych należy wykonać:
• demontaż stolarki, krat;
• skucie okładziny cokołowej;
• częściowe skucie tynków;
• rozbiórka daszków;
• rozbiórka rur spustowych, obróbek blacharskich;
• rozbiórka opaski wokół budynku;
• demontaż na czas robót anten, instalacji odgromowej, lamp, zbędnych przewodów (kable, listwy itp.).
Prace demontażowe są konieczne dla możliwości przeprowadzenia właściwych prac ocieplenia ścian.
Opisana stolarka dotyczy przetargu na wymianę stolarki. Nie odnosi się do przetargu na roboty dociepleniowe. Pamiętać należy, iż izolacja termiczna powinna nachodzić na ramę okienną i drzwiową 2 cm, aby zlikwidować mostki cieplne.
Ściany zewnętrzne - prace ociepleniowe.
W zakresie Zadania I. należy wykonać:
1. ocieplenie ścian w systemie ETICS metodą lekko – mokrą.
 zalecane jest zastosowanie materiału dociepleniowego w postaci styropianu o gr. minimalnej 20cm i współczynniku λ= max. 0,031 W/mK, w celu uzyskania współczynnika przenikania ciepła przegrody po dociepleniu U wynoszącego maksymalnie 0,121 W/(m2K) – zgodnie z minimalnymi wymaganiami Audytu Energetycznego inwestycji;
 po montażu styropianu należy otynkować ściany – tu należy zastosować tynk cienkowarstwowy silikonowy samoczyszczący, o odporności na uderzenia min. 130 J, zbrojony mikrowłóknami, na podwójnej siatce do wys. 3m, gr. min. 1,5 mm. Tynk należy pomalować farbą silikonową. Styropian musi nachodzić 2 cm na ramy okienne i drzwiowe;
 dopuszcza się zastosowanie innego materiału dociepleniowego w celu uzyskania Współczynnika U [W/m2K] wynoszącego maksymalnie 0,121;
UWAGA: Przed przystąpieniem do ocieplania ścian należy oczyścić ciśnieniowo powierzchnie, uzupełnić brakujące tynki. Usunąć anteny, obróbki blacharskie, sprawdzić nośność podłoża. Istniejące przewody pionowe należy schować w izolacji termicznej umieszczając je w niepalnych rurkach PCV i połączyć z istniejącą instalacją odgromową w gruncie. Przed rozpoczęciem układania styropianu należy dokonać badań potwierdzających sprawność istniejącej instalacji odgromowej. W razie odkrycia spękań ścian po zdjęciu istniejącego styropianu ściany należy w pierwszej olejności naprawić (zszyć).
2. ocieplenie ścian cokołowych i w gruncie w systemie ETICS metoda lekko – mokra
 ściany w gruncie (ściany fundamentowe) mają zostać docieplone materiałem dociepleniowym, np. styropianem fundamentowym lub styrodurem XPS o grubości minimalnej 10 cm, a ściany cokołu - styropianem o grubości minimalnej 20cm, o współczynniku λ= max. 0,031W/mK, w celu uzyskania współczynnika przenikania ciepła przegrody po dociepleniu U wynoszącego maksymalnie 0,121 W/(m2K);
 ocieplone styropianem ściany należy wykończyć tynkiem mozaikowym dekoracyjnym;
 dopuszcza się zastosowanie innego materiału dociepleniowego w celu uzyskania Współczynnika U [W/m2K] wynoszącego maksymalnie 0,121;
3. ocieplenie ścian miejsc szczególnych.
 podokienniki - styrodur ekstrudowany XPS gr. o λ = max. 0,035 W/mK 3 cm wraz z gzymsami - styrodur ekstrudowany XPS gr. o λ = max. 0,035 W/mK 5 cm;
 zastosować dylatacje systemowe.
Parapet zewnętrzne - płytka Aluminiowa kolor szary – w ramach wykończenia prac dociepleniowych ścian
Pozostałe elementy zadania nr I
W zakresie Zadania I. należy wykonać także:
1. renowację zadaszenia na konstrukcji stalowej, kraty okienne
 przed pracami dociepleniowymi zdemontować i zamontować ponownie z uwzględnieniem grubości ocieplenia.
 zdemontowane elementy stalowe przed ponownym montażem należy zabezpieczyć / zakonserwować:
 usunięcie korozji
 zabezpieczenie antykorozyjne
 malowanie farbami ftalowymi do stali;
2. tynk cienkowarstwowy, silikonowy samoczyszczący
 ściany zewnętrzne: tynk cienkowarstwowy, silikonowy samoczyszczący, o odporności na uderzenia min. 130 J, zbrojony mikrowłóknami, na podwójnej siatce do wys. 3m, gr. min. 1,5 mm;
 farba silikonowa - dwie warstwy.
 część cokołowa: tynk silikonowo żywiczny cokołowy minimalna grubość 3 mm.
3. opaskę wokół budynku
 wokół budynku wykonać opaskę o szer. min. 50 cm i głębokości min. 20 cm ze żwiru rzecznego na geowłókninie wykończoną obrzeżem betonowym chodnikowym. W miejscach dojść do budynku odtworzenie nawierzchni z kostki betonowej:
4. malowanie ścian
 ściany tynki dekoracyjne,
 elewacje -tynk i farba silikonowa kolor:
 Ściany - odcień szarości np. kolor 0887 1,5k
 Cokół - tynk mozaikowy (odcień szary) np. kolor 0936 1,8k
Ostateczna kolorystyka do ustalenia z Inwestorem.
Wszystkie nazwy własne urządzeń i materiałów, ewentualnie użyte w dokumentacji są podane jako przykładowe i określają minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard i mogą być zastąpio¬ne przez inne równoważne, ale o nie gorszych parametrach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 605218,30 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Docieplenie części dachu GOK systemem zielonego dachu – część 2-ga zamówienia. System zielonego dachu – opis przedmiotu zamówienia
Przewiduje się wykonanie zabudowy dachu zielonego na części dachu budynku Gminnego Ośrodka Kultury (GOK)/Świetlicy wiejskiej, na zachodniej części budynku, przy wejściu zachodnim do budynku. Przewiduje się wykonanie dachu zielonego ekstensywnego o powierzchni zabudowy 39,19m2, o maksymalnym jednostkowym obciążeniu dachu do 250kg/m2, z wykorzystaniem roślinności niskiej, tj.: rośliny skalne, mchy, trawy, zioła,
rozchodniki. Cel realizacji zadania w ramach części zamówienia: zielone dachy ekstensywne charakteryzują się mniejszą masą zabudowy w stosunku do dachów intensywnych, są dachami nieużytkowymi, nie wymagają regularnej pielęgnacji (1-2 konserwacje masy zielonej w ciągu roku), dodatkowo nie wymagają sztucznego nawadniania poza okresami bezopadowymi, spełniają rolę bardziej ekologiczną aniżeli estetyczną. Do zalet dachu zielonego należą: poprawa mikroklimatu, polepszenie właściwości termoizolacyjnych przegrody z dachem zielonym, a co za tym idzie zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię grzewczą, poprawa gospodarki wodami opadowymi (zatrzymywanie od 30% do 90% wody opadowej oraz zmniejszenie szczytowych odpływów, nawet do 100%), poprawa jakości powietrza (pochłanianie CO2, wydzielanie O2, zmniejszenie powtórnej emisji pyłów zawieszonych i zanieczyszczeń do powietrza), zwiększenie odporności ogniowej pokrycia dachowego, tłumienie hałasu (od 20 dB do 50 dB), zmniejszenie ryzyka mechanicznego uszkodzenia dachu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.5.) Wartość części: 6413,06 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 975595,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 975595,12 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 975595,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CZYŻBUD Wojciech Czyż

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8961182526

7.3.4) Miejscowość: Pożarzyce 7

7.3.5) Kod pocztowy: 55-065

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 975595,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

nie złożono żadnej oferty

2022-06-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane