Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Lubiewie i Bysławiu wraz z wymianą kotłów, stolarki okiennej oraz montażem instalacji fotowoltaicznej

GMINA LUBIEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00207276
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00207276/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-14 07:48
Lokalizacja
Lubiewo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6fd2f888-c616-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
5611493595
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie kotłówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00207276 z dnia 2022-06-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Lubiewie i Bysławiu wraz z wymianą kotłów, stolarki okiennej oraz montażem instalacji fotowoltaicznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBIEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351133

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Hallera 9

1.5.2.) Miejscowość: Lubiewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-526

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: (52) 33 493 10

1.5.8.) Numer faksu: (52) 519 02 14

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug.glazik@lubiewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lubiewo.bip.net.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Lubiewie i Bysławiu wraz z wymianą kotłów, stolarki okiennej oraz montażem instalacji fotowoltaicznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6fd2f888-c616-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00207276

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012221/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Lubiewie i Bysławiu wraz z wymianą kotłów, stolarki okiennej oraz montażem instalacji fotowoltaicznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00137463/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IiPP.271.1.11.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia w systemie ,,zaprojektuj-wybuduj” jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie stosownych dokumentów niezbędnych do przystąpienia do realizacji planowanych działań inwestycyjnych a także wykonanie zaprojektowanych robót budowlanych dotyczących termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Lubiewie i Bysławiu wraz z wymianą kotłów, stolarki okiennej oraz montażem instalacji fotowoltaicznej.
2. Zamówienie jest dofinansowane ze środków pochodzących z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Zgodnie z art. 310 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
4. Zadanie będzie realizowane w Szkole Podstawowej w Bysławiu przy ul. Kwiatowej 9 i w Szkole Podstawowej w Lubiewie przy ul. Wojska Polskiego 16.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Szkoła Podstawowa w Bysławiu:
a) termomodernizacja ścian budynku głównego, łącznika i sali gimnastycznej,
b) termomodernizacja i wymiana pokrycia dachu wraz z elementami orynnowania, obróbek blacharskich i wykonania instalacji odgromowej na budynku głównym,
c) termomodernizacja i remont pokrycia dachu wraz z elementami orynnowania, obróbek blacharskich i wykonania instalacji odgromowej na łączniku i sali gimnastycznej,
d) wymiana stolarki okiennej w budynku głównym,
e) montaż ,,oddzielenia” klatki schodowej i holu w budynku głównym,
f) montaż rolet zewnętrznych na budynku głównym,
g) montaż wyłazu dachowego na budynku głównym,
h) wykonanie nowej opaski z kostki brukowej przy budynku głównym, łączniku i sali gimnastycznej,
i) demontaż starych pieców i montaż nowych pieców na pellet w układzie kaskadowym wraz z instalacją zewnętrznego zbiornika na pellet oraz dostosowaniem instalacji c.o i wod.-kan. do potrzeb instalacji nowych kotłów, szkolenie obsługi,
j) montaż folii przeciwsłonecznej na szybach okien sali gimnastycznej,
k) montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku głównym i sali gimnastycznej wraz ze szkoleniem obsługi.
2) Szkoła Podstawowa w Lubiewie:
a) termomodernizacja ścian w budynku głównym i sali gimnastycznej
z zapleczem,
b) termomodernizacja i wymiana pokrycia dachu wraz z elementami orynnowania, obróbek blacharskich i wykonania instalacji odgromowej na budynku głównym,
c) termomodernizacja i remont pokrycia dachu wraz z elementami orynnowania, obróbek blacharskich i wykonania instalacji odgromowej na sali gimnastycznej z zapleczem,
d) wymiana stolarki okiennej w budynku głównym,
e) wykonanie nowej opaski z kostki brukowej przy budynku głównym i przy sali gimnastycznej z zapleczem,
f) demontaż starych pieców i montaż nowych pieców gazowych w układzie kaskadowym wraz z dostosowaniem instalacji c.o i wod.-kan. do potrzeb instalacji nowych kotłów oraz szkolenie obsługi,
g) montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku głównym i na sali gimnastycznej z zapleczem wraz ze szkoleniem obsługi.
6. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji budowlanej zadania obejmującej załącznik do zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiar robót i kosztorys oraz projekt koncepcyjny instalacji fotowoltaicznych.
7. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych prawem warunków technicznych, uzgodnień, map, zezwoleń, decyzji.
8. Wykonawca ma obowiązek uzgodnienia projektu urządzeń fotowoltaicznych
z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej, zwany dalej „uzgodnieniem pod względem ochrony przeciwpożarowej” oraz zawiadomienia o wykonaniu montażu instalacji Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi.
9. Wykonanie dostawy i montażu zestawów fotowoltaicznych wraz z podłączeniem, sprawdzeniem, dokonaniem rozruchu i przeprowadzeniem instruktażu użytkowników, w zakresie każdej lokalizacji, potwierdzone zostanie protokołem podpisanym przez Przedstawiciela Zamawiającego, Wykonawcę oraz osobę posiadającą certyfikat instalatora OZE lub posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności elektrycznej, przy udziale Użytkownika.
10. Wykonawca jest zobowiązany do dokonania niezbędnego zgłoszenia przyłączenia instalacji fotowoltaicznych w lokalnym Zakładzie Energetycznym.
11. Wykonawca jest zobowiązany do konfiguracji wszystkich falowników, tj. połączenie z siecią internet oraz zintegrowania z jednym systemem w celu monitorowania produkcji energii, korzyści ekologicznych i kontroli pracy instalacji fotowoltaicznych z poziomu systemu.
12. Wykonawca jest zobowiązany do zaprojektowania i realizowania przedsięwzięcia z zachowaniem najwyższych standardów wykonania,
z wykorzystaniem najlepszej wiedzy i praktyki inżynierskiej. Efektem robót ma być realizacja przedsięwzięcia zapewniająca najwyższy poziom funkcjonalności
i bezpieczeństwa inwestycji dla środowiska i ludzi oraz dostępności dla osób niepełnosprawnych.
13. Przyjęte rozwiązania techniczno-budowlane muszą przewidywać wyeliminowanie barier dla osób niepełnosprawnych, w tym słabowidzących poprzez zastosowanie stonowanej i kontrastowej kolorystyki elewacji pozwalającej zachować harmonię z otoczeniem, a jednocześnie zapewniającej odpowiedni kontrast miedzy ważnymi elementami architektury obiektu.
14. Przed wykonaniem elewacji budynków szkół Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu dwie wersje koncepcji kolorystycznej wykończenia elewacji z użyciem min. 2-3 kolorów (w tym wykończenia szpalet) i uzyskać pisemną akceptację Zamawiającego dla projektu kolorystyki budynków.
15. Załącznik do zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę należy wykonać w minimum 3 egzemplarzach w wersji papierowej wraz
z zapisem w wersji cyfrowej, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar robót z kosztorysem oraz projekt koncepcyjny instalacji fotowoltaicznych należy wykonać w min. 2 egzemplarzach wraz z zapisem w wersji cyfrowej
16. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w programach funkcjonalno-użytkowych i opiniach technicznych stanowiących załączniki do niniejszej SWZ. Dokumenty te stanowią koncepcję przedprojektową, która będzie materiałem wyjściowym dla Wykonawcy dokumentacji budowlanej i uzyskania zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu do wykonania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę. Na podstawie zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji, Wykonawca zrealizuje zadanie inwestycyjne.
17. Roboty muszą być wykonane zgodnie z dokumentacją budowlana, obowiązującymi przepisami prawa, normami oraz na ustalonych umową warunkach.
18. W zakresie wykonania robót budowlanych Wykonawca zobowiązuje się
w szczególności do:
1) wykonania wszelkich robót przygotowawczych, w tym robót porządkowych, organizacji i utrzymania placu budowy, dostawy dla potrzeb realizacji przedmiotu umowy niezbędnych mediów, w tym: energii elektrycznej, wody, itp. oraz ponoszenia kosztów ich zużycia,
2) oznakowania i zabezpieczenia terenu budowy,
3) poniesienia wszystkich kosztów badań, ekspertyz i opinii koniecznych do oceny jakości robót oraz prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia,
4) poniesienia kosztów związanych z odbiorami wykonanych robót,
5) zapewnienia i przeprowadzenia prób, sprawdzeń i rozruchu instalacji,
6) w przypadku uszkodzenia urządzeń bądź ich części (m. in. sieci wodno-kanalizacyjnej, gazowej, elektrycznej, elektrotechnicznej, urządzeń melioracyjnych oraz dróg) w toku realizacji przedmiotu zamówienia - naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego,
7) pokrycia ewentualnych kosztów demontażu, montażu bądź naprawy ogrodzeń posesji oraz innych uszkodzeń obiektów istniejących i elementów zagospodarowania terenu,
8) zapewnienia i pokrycia kosztów pełnej obsługi geodezyjnej obejmującej wytyczenie oraz bieżącą inwentaryzację geodezyjną powykonawczą
w 2 egzemplarzach,
9) uzyskania we własnym zakresie i na własny koszt wszelkich uzgodnień, opinii
i pozwoleń do wykonania przedmiotu umowy i przekazania go do użytku,
10) zapewnienia dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,
11) utrzymania terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
12) uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego,
13) prowadzenia dziennika budowy.
19. Zastosowane materiały i urządzenia winny odpowiadać deklaracjom zgodności
z Polskimi Normami, atestami i aprobatami technicznymi. Podane w niniejszej SWZ, w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót nazwy własne (pochodzenie, producent, itd.) mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów, produktów, urządzeń czy wyposażenia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany w dokumentacji konkretny
z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego w specyfikacji i dokumentacji budowlanej produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania stawiane przez Zamawiającego.
20. Wykonawca zobowiązuje się do zrealizowania wszystkich robót zgodnie
z zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej, obowiązującymi normami oraz dokumentacją projektową, umową i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Treść art. 255 pkt 3 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
Przed upływem terminu składania ofert złożono 2 oferty:

Oferta nr 1
Firma Marbruk sp. z o.o. sp. k
Charzykowy
Cena oferty brutto: 10 924 614,00 zł
Okres gwarancji jakości: 60 miesięcy

Oferta nr 2
Firma Budowlana M2 Jan Rubas
Ksawerów
Cena oferty brutto: 4 444 444,01 zł*
Okres gwarancji jakości: 60 miesięcy

*po poprawie omyłki rachunkowej


Zgodnie z art. 255 ust 3 ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 4 801 100,00 zł, natomiast oferta z najniższą ceną wynosi 10 924 614,00 zł. Wobec powyższego, w sytuacji gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie udzielenie zamówienia publicznego podlega unieważnieniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10924614,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10924614,00 PLN

2022-06-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane