Rozbudowa drogi powiatowej 2029P w m. Długa Goślina
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00207280
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00207280/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-14 07:51
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a8df0be0-da63-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 7772367112
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00207280 z dnia 2022-06-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej 2029P w m. Długa Goślina
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631281080
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zielona 8
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-851
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdp.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.poznan.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_poznan1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi powiatowej 2029P w m. Długa Goślina2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a8df0be0-da63-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00207280
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013504/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Rozbudowa drogi powiatowej nr 2029P w m.Długa Goślina
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00171501/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZ.261.2.20.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4857271,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Rozbudowa drogi powiatowej 2029P w m. Długa Goślina.
2. Zakres robót objętych zamówieniem obejmuje m.in.:
- roboty rozbiórkowe;
- przebudowę/rozbudowę drogi powiatowej nr 2029P;
- budowę chodników;
- budowę ścieżki pieszo-rowerowej;
- budowę zatok autobusowych;
- budowę i przebudowę zjazdów;
- budowę kanału technologicznego;
- przebudowę/budowę oświetlenia ulicznego;
- przebudowę sygnalizacji świetlnej;
- przebudowę przepustów;
- budowę kanalizacji deszczowej i elementów odwodnienia drogowego;
- przebudowę i/lub zabezpieczenie kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej;
- wprowadzenie nowej stałej organizacji ruchu;
- roboty wykończeniowe.
3. Szczegółowy zakres robót oraz wymagania techniczne zostały określone w SWZ, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, oraz w dokumentacji projektowej:
- projekt zagospodarowania terenu;
- projekt architektoniczno-budowlany;
- projekt techniczny;
- projekt wykonawczy;
- projekt stałej organizacji ruchu.
4. Wykonawca zobowiązany jest do:
a) wykonania i utrzymywania zaplecza Zamawiającego oraz inspektorów nadzoru do narad koordynacyjnych na terenie budowy lub w jej bezpośredniej bliskości,
b) opracowania na własny koszt projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót objętych niniejszym zamówieniem zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz.U. 2021 poz. 450 ze zm.), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (t. j. Dz.U. 2019 poz. 2311 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (t. j. Dz.U. 2017 r. poz. 784). Projekt organizacji ruchu na czas robót winien uwzględniać bezpieczny ruch pieszych i funkcjonowanie komunikacji publicznej w czasie trwania budowy, lub zapewnienie objazdów po ich uzgodnieniu z przewoźnikami.
c) oznakowania miejsca robót zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu i utrzymywania tego oznakowania w należytym stanie przez cały czas budowy,
d) zgłoszenia i uzgodnienia z dysponentami urządzeń obcych, znajdujących się w pasie drogowym, zasad prowadzenia robót wraz ze zleceniem niezbędnych nadzorów nad prowadzonymi pracami, zgodnie z uzgodnieniami branżowymi,
e) zapewnienia obsługi geodezyjnej budowy, a w szczególności wykonywania inwentaryzacji w stanie odkrytym oraz wykonania inwentaryzacji powykonawczej,
f) opracowania dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz elektronicznej,
g) uzyskania ewentualnych prolongat lub nowych niezbędnych uzgodnień,
h) wykonania filmu z użyciem drona po wykonaniu rozbudowy i przekazanie wersji elektronicznej.
Zamawiający informuje, iż do końca lipca 2022 r. na drodze powiatowej nr 2029 P w m. Długa Goślina prowadzone będą prace związane z budową wodociągu oraz odtworzeniem pasa drogowego po wykonaniu ww. sieci (inwestor: Aquanet S.A.).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
/W niniejszym postępowaniu złożono dwie oferty. Zamawiający odrzucił jedną ofertę./Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przed otwarciem ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania podał kwotę, którą zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 4 840 000,00 PLN. Cena oferty Wykonawcy /oferta nieodrzucona/: INFRADROG Sp. z o.o., ul. Ks. Kanonika Jana Ksyckiego 6B, 64-800 Chodzież (8 324 853,66 zł), przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający w chwili obecnej nie może zwiększyć finansowania dla realizacji przedmiotowego zadania, stąd spełnione zostają przesłanki unieważnienia postępowania.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8324853,66 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8324853,66 PLN
| 2022-06-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |