Część 2: Konserwacja terenów zieleni przyulicznej oraz letnie utrzymanie chodników w Zabrzu: dz. Mikulczyce, os. Kopernik oraz DK 88 (zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7)
Miejski Zarząd Dróg
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00678452
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00678452/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-30 14:34
- Lokalizacja
- Zabrze, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-beb970b5-fbcf-11ee-b016-82aaee56c84c
- Identyfikator
- 6482763744
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00678452 z dnia 2024-12-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Część 2: Konserwacja terenów zieleni przyulicznej oraz letnie utrzymanie chodników w Zabrzu: dz. Mikulczyce, os. Kopernik oraz DK 88
(zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242783530
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kasprowicza 8
1.5.2.) Miejscowość: Zabrze
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-803
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzd.miastozabrze.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.miastozabrze.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-beb970b5-fbcf-11ee-b016-82aaee56c84c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Część 2: Konserwacja terenów zieleni przyulicznej oraz letnie utrzymanie chodników w Zabrzu: dz. Mikulczyce, os. Kopernik oraz DK 88(zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-beb970b5-fbcf-11ee-b016-82aaee56c84c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00678452
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00292927
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego pn."Konserwacja terenów zieleni przyulicznej oraz letnie i zimowe utrzymanie chodników w Zabrzu z podziałem na części. ”, sygnatura DR.260.37.2021.PG opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 2022/S 003-004809 z dnia 05.01.2022 , została przewidziana możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług maksymalnie do 50% wartości zamówienia podstawowego , która została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego. Umowa z Wykonawcą: Forester Wojciech Owczarczyk została zawarta 24.03.2022r. Udzielenie zamówienia nastąpi w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, zatem zasadne jest udzielenie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7)ustawy Pzp dotychczasowemu Wykonawcy usług.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DR.260.14.2024.PG
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 271595,09 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest konserwacja terenów zieleni przyulicznej oraz letnie utrzymanie chodników w Zabrzu w dzielnicach: Mikulczyce, osiedle Kopernik oraz DK 88
(tj. Część 2: Konserwacja terenów zieleni przyulicznej oraz letnie utrzymanie chodników w Zabrzu: dz. Mikulczyce, os. Kopernik oraz DK 88)
4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90611000-3 - Usługi sprzątania ulic
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ostateczna, wynegocjowana z Wykonawcą zaproszonym do negocjacji kwota, przekraczała kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a brak było możliwości zwiększenia kwoty. Zamawiający musiał pozostawać w zgodzie z wytycznymi Skarbnika Miasta Zabrze zawartymi w piśmie WBU-II.3026.4.23.2024 z dnia 24 kwietnia 2024 roku, te zaś uniemożliwiały zaciąganie zobowiązań pieniężnych powyżej kwot określonych w zatwierdzonym planie finansowym.| 2024-12-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |