Rewitalizacja budynku byłego dworca kolejowego w Długomiłowicach z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń parteru na lokal przeznaczony na Klub Senior+

Gmina Reńska Wieś

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00207782
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00207782/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-14 10:02
Lokalizacja
Reńska Wieś, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3a3d2db1-c61a-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
7492089126
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskiePokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00207782 z dnia 2022-06-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja budynku byłego dworca kolejowego w Długomiłowicach z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń parteru na lokal przeznaczony na Klub Senior+

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Reńska Wieś

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412987

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pawłowicka 1

1.5.2.) Miejscowość: Reńska Wieś

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-208

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: budownictwo@renskawies.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.renskawies.pl/bip

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja budynku byłego dworca kolejowego w Długomiłowicach z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń parteru na lokal przeznaczony na Klub Senior+

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a3d2db1-c61a-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00207782

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030753/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Rewitalizacja budynku byłego dworca kolejowego w Długomiłowicach z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń parteru na lokal przeznaczony na Klub Senior+

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00139760/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RB.271.3.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje rewitalizację budynku z odtworzeniem pierwotnego wyglądu wraz z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń parteru na lokal przeznaczony na Klub Senior+. Parter stanowić będzie oddzielną strefę pożarową. W pozostałych lokalach na wyższych kondygnacjach będą mieszkania, z przebudową dostosowującą je do obecnych przepisów. Przebudowa i remont budynku polegają na:
- wyburzeniu parterowej przybudówki i wykonaniu nowej ściany zgodnie z pierwotnym wyglądem,
- wyburzeniu istniejącej rampy i obniżenie poziomu podłogi w jednokondygnacyjnej części budynku,
- wymianie istniejących zniszczonych schodów na schody żelbetowe,
- remoncie elewacji,
- wymianie stolarki okiennej i drzwiowej,
- przebudowie mieszkań dostosowując je do istniejących przepisów i standardów,
- wykonaniu nowych instalacji wewnętrznych i przyłączy (elektrycznych, wod.-kan., c.o.),
- odtworzeniu zadaszenia wejścia do budynku,
- przebudowie lokalu na parterze na Klub Senior+ oraz pomieszczenia dla obsługi ścieżki pieszo-rowerowej polegającej na wykonaniu nowych ścianek działowych, wykuciu nowych otworów w ścianach i wykonaniu nowych nadproży oraz wykonaniu nowych instalacji wewnętrznych,
- remoncie stropów drewnianych i wykonaniu nowych warstw stropów zgodnie z rysunkiem przekroju,
- oddzieleniu pożarowym stropów oraz zabezpieczenie drewnianych elementów środkami do uzyskania cech NRO,
- wykonaniu wentylacji mechanicznej lokalu na parterze,
- wykonaniu robót elektrycznych,
- wykonaniu robót sanitarnych wraz z wykonaniem przyłącza do sieci wodociągowej i kan. sanitarnej,
- wykonaniu zagospodarowania terenu.
Pełny zakres i opis przedmiotu zamówienia określony jest przez:
a) Pomocniczo przedmiary robót – 3 szt.;
b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – 5 szt.;
c) Dodatkowe wytyczne Zamawiającego – załącznik nr 10 do SWZ;
d) Uzgodniony program prac dla powierzchni tynkowanych elewacji;
e) Dokumentację techniczną opracowaną przez: Zakład Usług Inwestycyjnych DIM Sp. z o. o. pn.:
- „Rewitalizacja budynku byłego dworca PKP z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń parteru na lokal usługowy związany z obsługą ścieżki pieszo-rowerowej”;
- „Rewitalizacja budynku byłego dworca PKP z przebudową i zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń parteru na lokal przeznaczony na Klub Seniora – zmiany” .

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Ponieważ ceny wszystkich ofert przewyższały kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, w celu dalszego prowadzenia postępowania zwiększono kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia.
W trakcie badania ofert odrzucono ofertę Wykonawcy: Usługi Inżyniersko-Budowlane „BUDMISTRZ” Piotr Górski ul. Wolności 27, 47-223 Stare Koźle na podstawie art. 226 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, który brzmi: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia”.
Wszystkie pozostałe oferty złożone przez Wykonawców opiewają na kwoty wyższe niż Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający ponownie nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, w związku z tym zdecydowano o unieważnieniu postępowania.
2022-06-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane