Przebudowa drogi gminnej nr 105361 L w Struży Kolonii na odcinku 1350m.
GMINA TRAWNIKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00208676
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00208676/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-14 13:20
- Lokalizacja
- Trawniki, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-99897f0b-db34-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 7122994873
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00208676 z dnia 2022-06-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 105361 L w Struży Kolonii na odcinku 1350m.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TRAWNIKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019840
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 605
1.5.2.) Miejscowość: Trawniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-044
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: trawniki@trawniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://trawniki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/25e2b5dd-b753-44c3-95ae-822389e2d33f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 105361 L w Struży Kolonii na odcinku 1350m.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99897f0b-db34-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00208676
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023057/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Przebudowa drogi gminnej nr 105361 L w Struży – Kolonii na odcinku 1350m.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00174267/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie drogi gminnej nr 105361 L w Struży Kolonii na odcinku 1350m.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
2.1. Roboty budowlane i towarzyszące wchodzące w zakres przebudowy obejmujące:
- wyznaczenie trasy i punktów wysokościowych;
- usunięcie drzew lub krzaków
- rozbiórki elementów dróg i ulic;
- wykonanie robót ziemnych – wykonanie wykopów w gruntach kat. II-III;
- wykonanie robót związanych z podbudową – wykonanie koryta wraz z profilowaniem i zagęszczaniem podłoża, oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni, wykonanie podbudowy z mieszanki kruszywa niezwiązanego, wykonanie podbudowy z kruszywa związanego cementem;
- wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego – warstwa ścieralna;
- wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego – warstwa wyrównawcza i warstwa wiążąca;
- frezowanie nawierzchni asfaltowych na zimno;
- wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej dla dróg i ulic, placów i chodników;
- zabezpieczenie geosiatką nawierzchni asfaltowej przed spękaniami odbitymi;
- wykonanie robót wykończeniowych;
- wykonanie poboczy ulepszonych kruszywem łamanym;
- wykonanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu – wykonanie oznakowania poziomego nawierzchni, wykonanie oznakowania pionowego;
- wykonanie robót związanych z elementami ulic – ustawienie krawężników betonowych i betonowych obrzeży chodnikowych;
- wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.
Zakres robót: odcinek drogi o długości 1350 m. Zaprojektowano drogę o szerokości jezdni asfaltowej 5,00 m (na łuku R100 – 5,50 m) i obustronnymi poboczami gruntowymi ulepszonymi kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie o szer. 0,75 m.
Wykonawca w ramach zamówienia zobligowany jest do: karczowania zakrzaczeń oraz wycinki drzew – 8 sztuk będących w kolizji z realizacją zadania.
2.2. Montaż hybrydowego słupa oświetleniowego.
Zakres robót: montaż hybrydowej lampy ulicznej o wysokości 6m, wyposażonej w oprawę oświetleniową LED 40W, panele słoneczne 400W oraz turbinę wiatrową o mocy 400W w celu doświetlenia dojazdu dróg.
Zamawiający przewiduje możliwość przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej, w celu oceny stanu inwestycji oraz jej istotnych uwarunkowań realizacyjnych. Termin wizji lokalnej Zamawiający wyznaczy po otrzymaniu oświadczenia Wykonawcy o chęci jej odbycia. Wizja lokalna odbędzie się w obecności przedstawiciela Zamawiającego.
Zamawiający informuje, iż zamówienie ,,Przebudowa drogi gminnej nr 105361 L w Struży Kolonii na odcinku 1350m” dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 r. Zadanie nie obejmuje budowy kanału technologicznego. Zamawiający uzyskał decyzję zwalniającą zarządcę drogi z obowiązku budowy kanału technologicznego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
31521000-4 - Lampy
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przed otwarciem ofert Zamawiający zamieścił na stronie prowadzonego postępowania (miniPortal oraz BIP) informację jaką kwotę zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 1 485 266,83 zł. Do dnia 8.06.2022 do godziny 10:00 zostały złożone cztery oferty. W dniu 8.06.2022 po godzinie 11:00 po otwarciu ofert okazało się, że cena oferty najniższej (1 635 949,57 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych postanowił unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
| 2022-06-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |