„Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica”
Gmina Lipnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00209881
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00209881/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-15 09:12
- Lokalizacja
- Lipnica, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6f60432a-d69a-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8421663512
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00209881 z dnia 2022-06-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979520
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Józefa Słomińskiego 19
1.5.2.) Miejscowość: Lipnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-130
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lipnica@lipnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lipnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.lipnica.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6f60432a-d69a-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00209881
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033840/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00165838/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RO.271.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3105525,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa dróg gminnych w m. Borzyszkowy, Kiedrowice, Borowy Młyn, Lipnica”
Inwestycja obejmuje przebudowę odcinków dróg na łącznej długości ok. 2,7 km w m. Lipnica, Borzyszkowy, Borowy Młyn oraz Kiedrowice. Obecne drogi posiadają nawierzchnie tłuczniową. Przedsięwzięcie polega na wykonaniu nawierzchni jednojezdniowych dwupasmowych szer. 5,0m, lokalnie jednojezdniowe jednopasmowa dwukierunkowa zwężona do nie mniej niż 3,5m wraz ze zjazdami. Nawierzchnie będą wykonane częściowo z kostki betonowej oraz z mieszanek mineralno-bitumicznych. Ponadto przewiduje się wykonanie odwodnienia oraz oświetlenia ulicznego ze źródłami światła LED
1.1. Zakres robót został podzielony na następujące zadania:
1.1. 1 „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Borzyszkowy”
1.1.1. Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę odcinka drogi ok. 400 mb;
- wykonanie nawierzchni drogi z kostki betonowej na podbudowie
z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, obramowanie zaniżonym krawężnikiem najazdowym;
- odwodnienie drogi powierzchniowe spadkami poprzecznymi i podłużnymi do istniejących studni chłonnych oraz na tereny przyległe w granicy pasa drogowego;
- wykonanie oświetlenia drogowego.
1.2. 2 „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kiedrowice”
1.2.1. Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę odcinka o długości ok. 638 mb;
-wykonaniem nawierzchni z mieszanek mineralno bitumicznych;
- wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego
- odwodnienie drogi powierzchniowe spadkami poprzecznymi na tereny przyległe w granicy pasa drogowego;
- wykonanie oświetlenia drogowego.
- usunięcie kolizji.
1.3. 3 „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Borowy Młyn”
1.3.1. Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę odcinka drogi ok. 338 mb;
- wykonanie nawierzchni drogi z kostki betonowej na podbudowie
z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, obramowanie krawężnikiem najazdowym;
- wykonanie zjazdów;
- odwodnienie drogi powierzchniowe spadkami poprzecznymi i podłużnymi do istniejących studni chłonnych poprzez dostosowane lokalizacyjnie i wysokościowo wpusty;
- montaż oświetlenia drogowego.
1.4. 4 „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Lipnica”
1.4.1. Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę odcinka drogi ok. 1241,1 mb
- wykonaniem nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie nawierzchni drogi z kostki betonowej
- przebudowa zjazdów,
- wykonanie chodników,
- wykonanie zwrotki w formie ronda,
- odwodnienie powierzchniowe oraz przykanaliki kanalizacji deszczowej,
- wykonanie oświetlenia drogowego,
- usunięcie kolizji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa dla każdego zakresu tj.
Dodatek Nr 1 do SWZ- Projekt Budowlany
Dodatek Nr 2 do SWZ- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót
Dodatek Nr 3 do SWZ- Przedmiary robót.
- Roboty składające się na przedmiot zamówienia objęte dokumentacją projektową i SWZ należy wykonać w oparciu o obowiązujące przepisy oraz normy zgodnie z obowiązującym Prawem Budowlanym, z należytą starannością, zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zapewniając przy tym dobrą jakość wykonania i właściwą organizację pracy.
Wszystkie zastosowane elementy maja być fabryczne nowe, dopuszczone do obrotu w handlu i posiadać wszelkie atesty dopuszczenia do użytkowania. Dodatkowo zastosowane elementy powinny spełniać określone prawem normy bezpieczeństwa.
Zastosowane materiały i urządzenia winny odpowiadać deklaracjom zgodności z Polskimi Normami, atestami i aprobatami technicznymi. Podane w niniejszej SWZ, oraz załącznikach
do niej nazwy własne (pochodzenie, producent, itd.) mają jedynie charakter pomocniczy dla określenia podstawowych parametrów i cech zastosowanych materiałów, produktów, urządzeń czy wyposażenia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany
w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego w specyfikacji i dokumentacji budowlanej produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt.
Zadanie dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przypadku nie otrzymania dofinansowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45232200-4 - Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 ust 3 ustawy pzp., ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyćna sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5414960,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5588238,66 PLN
| 2022-06-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |