Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z budową terenu rekreacyjnego w systemie „zaprojektuj i buduj”, w ramach zad. BO pn. „Ogród osiedlowy z kwitnącą łąką i miejscem wypoczynku – Os. Mieszka I”

Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00210361
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00210361/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-15 11:00
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e3086483-dc13-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
9372686990
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Architektoniczne usługi zagospodarowania terenuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRekultywacja terenuRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00210361 z dnia 2022-06-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z budową terenu rekreacyjnego w systemie „zaprojektuj i buduj”, w ramach zad. BO pn. „Ogród osiedlowy z kwitnącą łąką i miejscem wypoczynku – Os. Mieszka I”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181741

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 4971851

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bielsko-biala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bielsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-bielsko.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z budową terenu rekreacyjnego w systemie „zaprojektuj i buduj”, w ramach zad. BO pn. „Ogród osiedlowy z kwitnącą łąką i miejscem wypoczynku – Os. Mieszka I”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3086483-dc13-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00210361

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024961/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w trybie zaprojektuj- wybuduj w ramach zadania z Budżetu Obywatelskiego Osiedle Mieszka I: Ogród osiedlowy z kwitnącą łąką i miejscem wypoczynku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00178675/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.56.2022.AMD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnozakresowej dokumentacji projektowej wraz z budową terenu rekreacyjnego w systemie „zaprojektuj i buduj”, w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego pn. „Ogród osiedlowy z kwitnącą łąką i miejscem wypoczynku – Osiedle Mieszka I.
Na przedmiotowe zadanie składa się wykonanie:
- kompletnej dokumentacji projektowej, zwanej dalej „Dokumentacją” na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (zwanego dalej jako: „PFU”), stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ;
– wszelkich robót budowlanych i montażowych związanych z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego oraz sporządzenie dokumentacji powykonawczej. Roboty budowlane wchodzące w zakres przedmiotowego zamówienia należy wykonać zgodnie z zaakceptowaną przez Zamawiającego Dokumentacją, Programem Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ oraz postanowieniami wzoru Umowy (załącznik nr 4 do SWZ).
Inwestycja realizowana będzie na terenie działek o numerach ewidencyjnych: 1425/15, 1425/11, 1425/13, 1425/2 oraz 1425/8, położonych w obrębie Górne Przedmieście.

Zakres przedmiotu zamówienia dotyczący opracowania kompletnej dokumentacji projektowej obejmuje w szczególności:
- wykonanie mapy do celów projektowych (jeśli jest konieczna) - zakres mapy powinien obejmować lokalizacje przedmiotu opracowania wraz z terenem przyległym, niezbędnym do poprawnego rozwiązania projektowanych elementów infrastruktury. Mapa powinna obejmować inwentaryzację podziemną i nadziemną oraz inwentaryzację drzew;
- uzyskanie ostatecznych pozwoleń, uzgodnień, oświadczeń i decyzji niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych lub uzyskania skutecznego zgłoszenia przyjęcia robót niewymagających pozwolenia na budowę;
- opracowanie projektu zagospodarowania terenu zawierającego część opisową oraz część rysunkową sporządzoną na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej;
- opracowanie projektu budowlanego - opracowanie musi zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych, określać parametry oraz typy wybranych urządzeń i materiałów z podaniem gabarytów urządzeń.
- opracowanie projektu wykonawczego, ze stopniem szczegółowości umożliwiającym prawidłowo zrealizować roboty budowlane, zawierającym szczegóły detali architektonicznych, określającym parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń;
- przygotowanie wniosku i uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę całego zamierzenia budowlanego, w przypadku konieczności jego uzyskania lub uzyskania skutecznego zgłoszenia przyjęcia robót niewymagających pozwolenia na budowę;
- opracowanie dokumentacji powykonawczej, w tym kosztorysu powykonawczego.
Dokumentacja projektowa musi spełniać wymogi przepisów obowiązującego prawa, a w szczególności:
- Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane;
- Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego;
- Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych;
- Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych;
- Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody;
- Inne posiadane informacje i dokumenty niezbędne do zaprojektowania robót budowlanych.

Zakres przedmiotu zamówienia dotyczący wykonania robót budowlanych obejmuje w szczególności:
- roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i ziemne,
- wykonanie nowych alei spacerowych z kostki brukowej,
- formowanie nasypów i pagórków z ziemi z odkładu,
- dostawę i montaż elementów małej architektury takich jak np. ławki parkowe, kosze na śmieci, leżaki betonowe, stoły do gry w szachy, pergole parkowe, tablica informacyjna, budki dla ptaków i owadów,
- przebudowę istniejących ciągów pieszych,
- wykonanie nasadzeń drzew, krzewów, bylin i pnączy,
- wykonanie łąki kwietnej,
- roboty porządkowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112330-7 - Rekultywacja terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, działając na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia w dniu 15 czerwca 2022 r., ponieważ w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie składania ofert, tj. do dnia 15 czerwca 2022 r., do godz. 08:00 nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2022-06-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane