Świadczenie usług opiekuńczych dla osób chorych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Pilzno

Ośrodek Pomocy Społecznej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00678872
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00678872/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-30 16:11
Lokalizacja
Pilzno, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-da6c02a9-e4d7-4742-a046-01cc27c8de02
Identyfikator
8721346336
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi opieki społecznej dla osób starszych

Wykonawcy

1 przyznane

SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA "ZIELONA KORONA"Pilzno, PL · lot 0
791 876,05 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00678872 z dnia 2024-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług opiekuńczych dla osób chorych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Pilzno

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Pomocy Społecznej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 850019174

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Legionów

1.5.2.) Miejscowość: Pilzno

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-220

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 672 21 05

1.5.8.) Numer faksu: 14 672 20 99

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubl@gminapilzno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opspilzno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-da6c02a9-e4d7-4742-a046-01cc27c8de02

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług opiekuńczych dla osób chorych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Pilzno

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da6c02a9-e4d7-4742-a046-01cc27c8de02

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00678872

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00078692/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Usługi społeczne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00644145

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 305 ust. 1 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320), dalej Pzp. Gmina Pilzno dysponuje podmiotem spełniającym warunki do udzielenia zamówienia publicznego zgodnie art. 214 ust. 1 pkt. 11 Pzp. Gmina jest podmiotem dominującym w stosunku do Spółdzielni Socjalnej „Zielona Korona” wpisanej do KRS 0000935940. Gmina sprawuje nad nią kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej. Spółdz. wykonuje zadania powierzone przez Gminę – realizując cele społeczne nakreślone kierunkiem działania jednostki samorządowej. W tej relacji ponad 90% działalności Spółdz. dotyczy wyk.a zadań powierzonych jej przez Gminę Pilzno. Z uwagi na formę prawną Wykonawcy nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Wypełnione zatem zastają warunki nakreślone postanowieniami art. 214 ust. 1 pkt. 11 Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KS-271-8/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 794000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych dla osób chorych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Pilzno, w miejscu zamieszkania osoby, która przysługuje osobie:
- samotnej, która z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymaga pomocy innych osób, a jest jej pozbawiona.
- w rodzinie, która wymaga pomocy innych osób, a rodzina, a także wspólnie niezamieszkujący małżonek, wstępni, zstępni nie mogą takiej pomocy zapewnić.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 791876,05 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 791876,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 791876,05 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Socjalna "Zielona Korona"

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8722434611

7.3.3) Ulica: Legionów 28

7.3.4) Miejscowość: Pilzno

7.3.5) Kod pocztowy: 39-220

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 791876,05 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-07-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Nie dotyczy
2024-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi