Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 911 łączącego miejscowość Orzech w Gminie Świerklaniec z Miastem Piekary Śląskie - ETAP I

Gmina Piekary Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00212383
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00212383/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-17 09:29
Lokalizacja
Piekary Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d077c5c1-dcbe-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
4980262299
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00212383 z dnia 2022-06-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 911 łączącego miejscowość Orzech w Gminie Świerklaniec z Miastem Piekary Śląskie - ETAP I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piekary Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255418

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bytomska 84

1.5.2.) Miejscowość: Piekary Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-940

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@piekary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piekary.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com/pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 911 łączącego miejscowość Orzech w Gminie Świerklaniec z Miastem Piekary Śląskie - ETAP I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d077c5c1-dcbe-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00212383

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001004/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Budowa chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 911 łączącego miejscowość Orzech w gminie Świerklaniec z miastem Piekary Śląskie,-ETAP I”.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00177618/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271-30/IG/22

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 246726,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności:
a) Branża drogowa:
- roboty ziemne - ok. 330 m3
- wykonanie nasypów - ok. 200 m3
-rozebranie i odtworzenie wjazdów do posesji – ok 60 m2
- zabezpieczenie posesji przed zalewaniem wodami opadowymi – studzienka z rusztem szt. 2
- odtworzenie jezdni przy kratkach ściekowych – ok 7 m2
b) Branża elektryczna:
- przebudowa kompletnych słupów wraz z wszystkimi liniami oraz osprzętem poza obszar kolizji, zabudowa nowych ustrojów, fundamentów, muf, połączeń, zacisków i innych elementów niezbędnych do prawidłowego wykonania i ukończenia robót budowlanych oraz do uruchomienia i użytkowania przedmiotu zamówienia – ok. 180 m, 4 kpl.
- zabezpieczenie podziemnych sieci uzbrojenia terenu – odcinkowo – ok. 30 mb
- zapewnienie nadzorów branżowych wszystkich służb uzbrojenia nadziemnego i podziemnego,
- wykonanie mufowania i przedłużenia linii kablowych wraz obróbką – ok. 177 m
- wykonanie zmiany posadowienia złącz elektroenergetycznych – 1 kpl.
- wykonanie normatywnych naciągów wszystkich linii napowietrznych,
- wykonanie wszelkich zabezpieczeń sieci uzbrojenia terenu zawartych w dokumentacji projektowej, uzgodnieniach oraz wymogach służb gestorów sieci,
- obsypanie słupów ziemią do projektowanej wysokości – 4 kpl.
c) Branża sanitarna:
- demontaż istniejących przepustów i ścian czołowych,
- budowa sieci kanalizacji deszczowej z rur polipropylenowych – ok. 127 m
- budowa przykanalików sieci kanalizacji deszczowej z rur polipropylenowych – ok. 10 m
- budowa przykanalików sieci kanalizacji deszczowej z rur polipropylenowych – ok. 6 m
- wykonanie podsypki (gr. 20 cm), obsypki i zasypki piaskowej (gr. 30 cm) – ok 205 m3
- budowa studzienek rewizyjnych włazowych z kręgów betonowych i włazem żeliwnym – 5 szt.
- budowa wpustów deszczowych przejazdowych, jezdniowych, betonowych z rusztem żeliwnym, studzienka z osadnikiem – 3 szt.
- regulacja i remont istniejącej studni kanalizacji deszczowej,
Pełny opis zawiera SWZ oraz dokumentacja techniczna.
Zgodnie z art. 35 ust 2 pkt 1) i 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 110 z późn. zm.) Zamawiający zleci wykonywanie zadania objętego niniejszym postępowaniem podmiotowy (Wykonawcy), którego udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów użytkowanych przy wykonywaniu tego zadania (zamówienia publicznego) wynosić będzie od dnia 1 stycznia 2022 r. co najmniej 10%, a od dnia 1 stycznia 2025 r. co najmniej 30 %, z uwzględnieniem ewentualnych zmian powyższej ustawy, polegających na zmianie wielkości udziału pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym lub przesunięciu wskazanej w niej daty początkowej. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowanie rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złożył ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
Na podstawie art. 100 u.p.z.p., Zamawiający adekwatnie do przedmiotu zamówienia zapewnia dostępność dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych i z uwzględnieniem tych wymagań sporządza opis niniejszego przedmiotu zamówienia. Realizacja przedmiotu zamówienia nie stawia barier lub jakichkolwiek utrudnień w tym obszarze przestrzeni publicznej, a zakres zadania i robót nie ingeruje bezpośrednio w dostępność dla wszystkich użytkowników i osób niepełnosprawnych. Natomiast w zakresie wskazanej wyżej dostępności w trakcie realizacji robót budowlanych, Zamawiający postawił taki warunek w ST. Zaproponowane rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo poruszania się na chodniku i dostępu do miejsc parkingowych w tym wyznaczeniu i przygotowaniu miejsc przeznaczonych / zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych. Na podstawie art. 438 ust. 1 oraz art. 95 ust. 1 i 2 pkt 1) u.p.z.p., Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (stosunku pracy) przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w zakresie realizacji zamówienia:
a) fizyczne wykonywanie robót: rozbiórkowych, ziemnych, konstrukcyjnych, fundamentowych, drogowych, nawierzchniowych, elektrycznych, oświetleniowych, kanalizacyjnych, odtworzeniowych i wykończeniowych związanych z wykonaniem zadania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu jw. w terminie przewidzianym na składanie ofert wpłynęła jedna oferta podlegająca odrzuceniu na podstawie art 226 ust.1 pkt. 14.

Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oferty podlegały unieważnieniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 374428,96 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 374428,96 PLN

2022-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane