Dostawa biomasy (peletu drzewnego) do zasilania 2 kotłowni przy ul. Zielonej 40 i Popłacińskiej 42 w Płocku, adm. przez MZGM-TBS Sp. z o.o. w Płocku wraz z prowadzeniem konserwacji kotłowni

Gmina - Miasto Płock Zarząd Budynków Komunalnych w Płocku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00679274
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00679274/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-31 08:18
Lokalizacja
Płock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9e70f790-94d9-4184-8f87-11d3327d5285
Identyfikator
7743228081
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

PaliwaPaliwa drzewneUsługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczychObsługa instalacji grzewczych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00679274 z dnia 2024-12-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa biomasy (peletu drzewnego) do zasilania 2 kotłowni przy ul. Zielonej 40 i Popłacińskiej 42 w Płocku, adm. przez MZGM-TBS Sp. z o.o. w Płocku wraz z prowadzeniem konserwacji kotłowni

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina - Miasto Płock Zarząd Budynków Komunalnych w Płocku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364131770

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Henryka Sienkiewicza 13A

1.5.2.) Miejscowość: Płock

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-402

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mbrzozowski@mzgm-plock.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zbk.plock.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9e70f790-94d9-4184-8f87-11d3327d5285

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa biomasy (peletu drzewnego) do zasilania 2 kotłowni przy ul. Zielonej 40 i Popłacińskiej 42 w Płocku, adm. przez MZGM-TBS Sp. z o.o. w Płocku wraz z prowadzeniem konserwacji kotłowni

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e70f790-94d9-4184-8f87-11d3327d5285

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00679274

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00069357/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa (zakup i dostarczenie) biomasy (pelletu drzewnego) przeznaczonego do zasilania dwóch kotłowni w bud. gminnych w Płocku wraz z ich konserwacją

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00625188

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NO 9/TI/ZBK/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: prowadzenie konserwacji kotłowni opalanych biomasą (peletem drzewnym) o mocy kotłów
grzewczych 100 kW każdy oraz dostawa (zakup i dostarczenie) biomasy (peletu drzewnego) służącego zasilania kotłowni.
Kotłownie zasilają budynki znajdujące się przy ulicy Zielonej 40 i ulicy Popłacińskiej 42 w Płocku. Łączna, szacunkowa ilość
biomasy to ok. 170,00 Mg. Termin realizacji dostaw: od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. Szczegółowy opis przedmiotu
zamówienia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09100000-0 - Paliwa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09111400-4 - Paliwa drzewne

50531100-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji kotłów grzewczych

50721000-5 - Obsługa instalacji grzewczych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy Prawo zamówień publicznych - wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
Do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 09.12.2024 r. do godziny 09:30 na platformę ezamowienia.gov.pl. Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e70f790-94d9-4184-8f87-11d3327d5285 wpłynęła 1 oferta: BIOTERMO Rafał Wiśniewski Osada 12, 09-500 Gostynin. Oferta złożona w postępowaniu została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2c) ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli została złożona przez wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowego środka dowodowego, potwierdzającego spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Uzasadnienie:
Zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 ze zm.) „Zamawiający wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych”. W dniu 12.12.2024 r. Wykonawca został wezwany do złożenia podmiotowych środków dowodowych z wyznaczonym terminem na ich złożenie do dnia 18.12.2024 r. do godziny 12:00 . Wykonawca w wyznaczonym terminie złożył wymagane dokumenty. Złożony dokument - „Wykaz Usług” zawierał rozbieżne dane ze złożonymi do wykazanych usług referencjami w pozycji dotyczącej:
a) wykonania usługi na rzecz Zakładu opiekuńczo leczniczego Skrzeszewy wskazał datę wykonania (początek i koniec: dzień, miesiąc, rok): 01.09.2023 – 01.09.2024. W załączonej referencji wystawionej przez Zakład Opiekuńczo - Leczniczy dla Dorosłych Prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi Skrzeszewy 26 09-541 Pacyna wskazany jest okres wykonywania prac w terminie 01.01.2022 – 01.01.2023.
b) wykonania usługi na rzecz Szkoły Specjalnej Mocarzewo wskazał „Całkowitą wartość za którą wykonawca był odpowiedzialny (brutto)” kwotę: 12 300. W załączonej referencji wystawionej przez Szkołę Podstawową Specjalną w Mocarzewie Mocarzewo 13, 09-540 Sanniki wykazana jest usługa konserwacji i obsługi kotłowni na kwotę 10.000 zł brutto.
W związku z powyższym Wykonawca na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych został wezwany w dniu 18.12.2024 r. do poprawienia dokumentu tj. „Wykazu Usług” z wyznaczonym terminem do dnia 20.12.2024 r. do godz. 1000 . W wyznaczonym terminie na platformie ezamowienia.gov.pl.(formularz do komunikacji) nie został przez Wykonawcę złożony powyżej wskazany dokument potwierdzający spełnienie warunków udziału w postępowaniu.
W związku z powyższym na podstawie art. 226 ust.1 pkt. 2c) ustawy Prawo zamówień publicznych odrzucono ofertę.
2024-12-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy