Utrzymanie urządzeń oświetlenia ulic i dróg stanowiących majątek Energa Oświetlenie Sp. z o.o. w Sopocie na terenie Gminy Łąck.
Gmina Łąck - Gminny Zakład Komunalny w Łącku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00679278
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00679278/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-31 08:19
- Lokalizacja
- Łąck, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f096e59e-9197-49a9-98f1-c30b65e2ffba
- Identyfikator
- 7742935675
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00679278 z dnia 2024-12-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie urządzeń oświetlenia ulic i dróg stanowiących majątek Energa Oświetlenie Sp. z o.o. w Sopocie na terenie Gminy Łąck.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łąck - Gminny Zakład Komunalny w Łącku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015738
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Brzozowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Łąck
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-520
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@gzklack.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gzklack.bip.org.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie urządzeń oświetlenia ulic i dróg stanowiących majątek Energa Oświetlenie Sp. z o.o. w Sopocie na terenie Gminy Łąck.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f096e59e-9197-49a9-98f1-c30b65e2ffba
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00679278
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048518/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Utrzymanie urządzeń oświetlenia ulic i dróg stanowiących majątek Energa Oświetlenie Sp. z o.o. w Sopocie na terenie Gminy Łąck
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00620937
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 305 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych „Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z okoliczności:, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1 -5 i 7-14. Właścicielem infrastruktury oświetlenia drogowego na terenie Gminy Łąck jest ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. Spółka pisemnie nie wyraziła zgody na dopuszczenie podmiotów zewnętrznych do prowadzenia konserwacji urządzeń stanowiących jej własność, a jednocześnie zobowiązała się do prowadzenia usługi. Spółka zastrzegła wyłączne prawo do decydowania o wszelkich czynnościach dokonywanych na tych urządzeniach, z prawem decydowania o sposobie dokonywania tych czynności. Na gminie spoczywa obowiązek finansowania oświetlenia dróg publicznych, który powinien być realizowany poprzez finansowanie kosztów energii elektrycznej pobranej przez punkty świetlne oraz koszty ich budowy i utrzymania. Wobec powyższego wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki jest uzasadnione.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GZK.MK.261.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia publicznego jest usługa związana z utrzymaniem urządzeń oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Łąck. Utrzymanie urządzeń oświetleniowych obejmuje:
a) oględziny i przeglądy techniczne urządzeń aparatury zasilającej, pomiarowej i sterowniczej,
b) oględziny i przeglądy tras linii napowietrznych i kablowych,
c) wymianę uszkodzonych źródeł światła,
d) pomiary skuteczności ochrony od porażeń z częstotliwością przewidzianą przepisami,
e) podwieszanie zerwanych przewodów,
f) wymianę uszkodzonych opraw, oprawek, stateczników, kondensatorów, zegarów sterujących,
g) wymianę uszkodzonych tabliczek,
h) likwidację awarii w urządzeniach oświetlenia ulicznego,
i) prowadzenie rejestru zdarzeń,
4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energa Oświetlenie Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5851232055
7.3.3) Ulica: Artura Grottgera 7
7.3.4) Miejscowość: Sopot
7.3.5) Kod pocztowy: 81-809
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 179776,21 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31| 2024-12-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |