Poprawa efektywności energetycznej dwóch budynków szkolnych w Brzegu Dolnym (Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego)
Gmina Brzeg Dolny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00215659
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00215659/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-21 09:38
- Lokalizacja
- Brzeg Dolny, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9995e944-bbeb-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 9880157743
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00215659 z dnia 2022-06-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej dwóch budynków szkolnych w Brzegu Dolnym (Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brzeg Dolny
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Brzegu Dolnym
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934934
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kolejowa 29
1.5.2.) Miejscowość: Brzeg Dolny
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-120
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 71/ 3195 117
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@brzegdolny.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzegdolny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej dwóch budynków szkolnych w Brzegu Dolnym (Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9995e944-bbeb-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00215659
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00029925/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Poprawa efektywności energetycznej dwóch budynków szkolnych w Brzegu Dolnym
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00123572/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6416537,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 zamówienia: „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu Dolnym”Zakres przedmiotu zamówienia – część 1 zamówienia:
1) Obiekt objęty termomodernizacją położony jest przy ulicy Mickiewicza 2 w Brzegu Dolnym na działce nr: 96/4, AM-37, obręb Brzeg Dolny, na podstawie zgłoszenia robót budowlanych z dnia 08.09.2020 r. (zgłoszenie stało się ostateczne - Starostwo Powiatowe w Wołowie nie wniosło sprzeciwu do zgłoszenia.) Realizacja przedsięwzięcia obejmuje termomodernizację energetyczną budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkolno –Przedszkolnym nr 2 w Brzegu Dolnym.
2) W zakres prac wchodzi wykonanie: docieplenia ścian fundamentowych oraz ścian zewnętrznych budynku wraz z wykonaniem wyprawy elewacyjnej, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, docieplenie stropu na poziomie poddasza, docieplenie stropodachu, wymiana zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, demontaż i odtworzenie obudów przyokapowych, pasów dachówki, blachodachówki, opierzeń, obróbek blacharskich itp.; wykonanie instalacji c.o., modernizacja instalacji oświetlenia poprzez zastosowanie opraw typu LED wraz z wymianą instalacji kablowej, wzmocnieniem instalacji uziemienia oraz rozbudową szafy głównej i podrozdzielnic, wykonanie zaleceń wskazanych w ekspertyzie ornitologicznej oraz innych prac wynikających z dokumentacji projektowej niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 1579772,20 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 zamówienia: „Termomodernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego im. J.M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym”Zakres przedmiotu zamówienia – część 2 zamówienia:
1) Obiekt objęty termomodernizacją położony jest przy ulicy Wilczej 8 w Brzegu Dolnym na działkach nr: 8/1,1/2,12/2,10/2, AM- 17, obręb Brzeg Dolny. Realizacja przedsięwzięcia obejmuje termomodernizację energetyczną budynku Liceum Ogólnokształcącego im. J. M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym. Dla prac zaplanowanych w Liceum Ogólnokształcącym nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę ani zgłoszenie robót.
2) W zakres prac wchodzi wykonanie: docieplenia ścian fundamentowych oraz ścian zewnętrznych całego budynku wraz z wykonaniem wyprawy elewacyjnej; wymiana zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej; wymianę: parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, rynien i rur spustowych, opierzeń i obróbek blacharskich nie nadających się do użytku, a także wymianę krat okiennych na rolety antywłamaniowe; demontaż i odtworzenie obudów przyokapowych, pasów dachówki, blachodachówki opierzeń, obróbek blacharskich itp.; docieplenie stropodachów wentylowanych; wymiana pokrycia dachowego sali gimnastycznej na płyty warstwowe; częściową wymianę hydroizolacji; wymianę instalacji odgromowej; wymiana opaski wokół budynku na żwirową; wykonanie instalacji c.o. i nowego węzła cieplnego wraz z wymiennikiem; modernizacja instalacji oświetlenia poprzez zastosowanie opraw typu LED wraz z wymianą instalacji kablowej; wzmocnienie instalacji uziemienia; rozbudowa szafy głównej i podrozdzielnic; wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy 20kW, wykonanie zaleceń wskazanych w ekspertyzie ornitologicznej w tym uzyskanie zgody z RDOŚ w zakresie odstępstwa od zakazu niszczenia gniazd i siedlisk będących obszarem rozrodu i wychowu młodych, wykonanie nowego węzła cieplnego wraz z wymiennikiem i automatyką przed sezonem grzewczym 2022/2023 oraz innych prac wynikających z dokumentacji projektowej niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia.
3) Przedmiot zamówienia nie obejmuje:
a) wymiany daszków i podkonstrukcji nad wejściami (z blachy, z poliwęglanu) na nowe
b) remontu zniszczonych elementów betonowe/żelbetowe - pochylnie (tynk mozaikowy, okładzina z płytek), schody zewnętrzne; okładziny schodów i murków,
c) wymiany balustrad na nowe (pochylnie/schody).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
4.5.5.) Wartość części: 4836764,80 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3251000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3251000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3251000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Budowlane Paweł Hawryszko
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5010017915
7.3.3) Ulica: Mieszka I 5
7.3.4) Miejscowość: Wąsosz
7.3.5) Kod pocztowy: 56-210
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3251000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-04-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6499000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6499000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6499000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Budowlane Paweł Hawryszko
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5010017915
7.3.3) Ulica: Mieszka I 5
7.3.4) Miejscowość: Wąsosz
7.3.5) Kod pocztowy: 56-210
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6499000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-04-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-06-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |