Adaptacja budynku przy ul. Zastawie 38 na potrzeby klubu seniora w Suwałkach
Miasto Suwałki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00216803
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00216803/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-21 13:30
- Lokalizacja
- Suwałki, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2c4f8072-e17a-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8442155152
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00216803 z dnia 2022-06-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja budynku przy ul. Zastawie 38 na potrzeby klubu seniora w Suwałkach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Suwałki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671030
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 1
1.5.2.) Miejscowość: Suwałki
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.suwalki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um.suwalki.pl/Przetargi_sekcja
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.um.suwalki.pl/Przetargi_sekcja/tryb_podstawowy_i_przetargi_w_2022_r/aktualne-2022/zp2715120221.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja budynku przy ul. Zastawie 38 na potrzeby klubu seniora w Suwałkach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c4f8072-e17a-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00216803
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026767/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.55 Adaptacja budynku przy ul. Zastawie 38 na potrzeby klubu seniora w Suwałkach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00188060/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.51.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest adaptacja budynku przy ul. Zastawie 38 na potrzeby klubu seniora w Suwałkach.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1, rysunki techniczne oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, przedmiar robót.
3. Wykonawca zapewni kierowanie robotami budowlanymi przez osoby mające uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowalnym w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
4. Wszystkie roboty prowadzić zgodnie z dokumentacją techniczną oraz obowiązującymi warunkami technicznymi i przepisami.
5. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy, w miejscu gdzie przedmiot zamówienia opisany jest za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". Wskazanie równoważności oferowanego rozwiązania zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy i na zasadach tam określonych spoczywa na Wykonawcy. W przypadku opisu za pomocą norm za rozwiązania równoważne uznaje się takie rozwiązania, które zapewniają spienienie wymagań minimalnych określonych w normie na poziomie nie gorszym niż opisano to w stosownych normach. W przypadku przywołanych w SWZ norm (jeżeli nie określono tego szczegółowo) rozumie się normy aktualne. W pozostałych przypadkach (opis przedmiotu zamówienia za pomocą ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych technicznych) za równoważny uważa się taki produkt, materiał czy system o parametrach technicznych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych niż wymienione w opisie przedmiotu zamówienia.
6. Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia został określony przez wskazanie znaków towarowych, patentów, pochodzenia itp. intencją Zamawiającego było przedstawienie "typu" towaru spełniającego wymagania Zamawiającego. Ponadto należy przyjąć, że wszystkim takim wskazaniom towarzyszą wyrazy "lub równoważne". W związku z tym, dopuszczalne jest zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego, które zagwarantuje nie gorsze parametry, standardy techniczno-jakościowe oraz funkcjonalne niż wskazane w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wskazać w złożonej ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
7. Wszystkie roboty należy prowadzić w sposób umożliwiający funkcjonowanie obiektu w roku szkolnym, obszar prowadzenia robót należy szczelnie wygrodzić oraz zabezpieczyć przed dostępem osób niepowołanych. Należy zwrócić szczególną uwagę podczas prowadzenia prac rozbiórkowych, w celu zmniejszenia ryzyka niebezpieczeństwa należy prowadzić roboty w bezpośrednim uzgodnieniu z użytkownikiem szkoły i Inspektorem Nadzoru, w taki sposób aby uniemożliwić pojawienie się w szkole osób postronnych.
8. Przy wykonywaniu prac remontowych Wykonawca ma uwzględnić funkcjonowanie żłobka na piętrze w godzinach 6.30 do 16.30. W porze leżakowania tj. w godzinach 11.00 do 13.30 nie używać sprzętu mechanicznego. Wykonać i zamontować tabliczkę 15x20cm informacyjną, program Senior+.
9. Zamówienie jest realizowane w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021–2025 edycja 2022.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45262300-4 - Betonowanie
45262522-6 - Roboty murarskie
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45431100-8 - Kładzenie terakoty
45422100-2 - Stolarka drewniana
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45431000-7 - Kładzenie płytek
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45232460-4 - Roboty sanitarne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
31518200-2 - Oświetlenie awaryjne
31213100-3 - Rozdzielnie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia pn.: Adaptacja budynku przy ul. Zastawie 38 na potrzeby klubu seniora w Suwałkach w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy. Zamawiający przy wyborze oferty miał kierować się ceną (60%), okresem gwarancji i rękojmi (40%) i udzielić zamówienia Wykonawcy, który spełni wymagania postawione w warunkach zamówienia i ustawie Pzp oraz uzyska najwyższą ilość punktów.
Do upływu terminu składania ofert złożono 4 oferty:
Numer oferty Firma (nazwa) oraz adres Wykonawcy Kryteria oceny ofert wraz z przyznaną punktacją Cena
(60%) Gwarancja i rękojmia
(40%)
1 PC Firma Budowlana
Piotr Czapla
ul. Falka 1B/17
16-400 Suwałki -cena
-gwarancja i rękojmia
-------- 153 656,70 zł 3 lata
2 Prace Budowlano – Remontowe Brando Sławomir Stankiewicz
ul. A. Patli 2, lok 19
16-400 Suwałki -cena
-gwarancja i rękojmia
60,00
40,00
100,00 250 029,42 zł 6 lat
3 Usługi Projektowe i Budowlane Aleksandra Micał
ul. T. Noniewicza 93/1
16-400 Suwałki -cena
-gwarancja i rękojmia 50,44
30,00
80,44 297 421,28 zł 5 lat
4 Zakład Ogólnobudowlany Paweł Rzatkowski
ul. Wojska Polskiego 28
16-400 Suwałki -cena
-gwarancja i rękojmia -------- 225 054,91 zł 6 lat
Miasto Suwałki na realizację zamówienia przeznaczyło kwotę 159 900,00 zł brutto. Ponieważ oferta firmy Prace Budowlano – Remontowe Brando Sławomir Stankiewicz, ul. A. Patli 2, lok 19, 16-400 Suwałki przekracza kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy postępowanie zostaje unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 250029,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 297421,28 PLN
| 2022-06-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |