Budowa centrum kultury i integracji społecznej w Wielkiej Łące

GMINA KOWALEWO POMORSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00217068
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00217068/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-21 14:19
Lokalizacja
Kowalewo Pomorskie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-116953cf-9f78-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
5030022196
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeKładzenie rynienRoboty murarskie i muroweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00217068 z dnia 2022-06-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa centrum kultury i integracji społecznej w Wielkiej Łące

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOWALEWO POMORSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118595

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Konopnickiej 13

1.5.2.) Miejscowość: Kowalewo Pomorskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-410

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 566841024

1.5.8.) Numer faksu: 566841071

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@kowalewopomorskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.kowalewopomorskie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa centrum kultury i integracji społecznej w Wielkiej Łące

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-116953cf-9f78-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00217068

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039488/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Budowa centrum kultury i integracji społecznej w Wielkiej Łące

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TIiGG.271.14.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2889089,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa centrum kultury i integracji społecznej w Wielkiej Łące
Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w zakresie i sposobie określonym w dokumentacji projektowej oraz Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót wykonanej przez PSBUD Wałdowo Szlacheckie 87G, 86-302 Grudziądz oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i sztuką budowlaną oraz zgodnie m.in. z decyzją o pozwolenie na budowę nr AB.6740.442.2021.ACel z dnia 15.11.2021 r. Starosty Golubsko- Dobrzyńskiego. Zamówienie obejmuje także nadzór geotechniczny w celu kontroli podłoża gruntowego.
Planowana inwestycja zlokalizowana będzie na działkach o nr geod. 267/ 20, 267/17, obręb Wielka Łąka (0021), gmina Kowalewo Pomorskie, powiat golubsko- dobrzyński, woj. kujawsko -pomorskie.
1.1. Zestawienie powierzchni
- powierzchnia działek ( dz.nr 267/17 oraz 267/20) 6019,2 m2,
- powierzchnia zabudowy 519,7 m2,
- jezdnie i parkingi 1757,0 m2,
- chodniki 505,2 m2,
1.2. Parametry techniczne budynku:
Budynek wolnostojący, parterowy bezpodpiwniczenia, w technologii tradycyjnej- murowany z bloczków silikatowych, na zaprawie klejowej- cienkowarstwowej, lokalnie wzmocniony żelbetonowymi trzpieniami usztywniającymi ściany fundamentowe oraz z bloczków betonowych. Fundamentowanie w postaci żelbetowej płyty fundamentowej monolitycznej. Konstrukcja dachu w postaci kratownic prefabrykowanych z wykorzystaniem połączeń z płytek kolczastych prasowanych. Nadproża nad głównymi otworami okiennymi i drzwiowymi – żelbetowe – monolityczne.
Powierzchnia zabudowy Pz = 519,70 m2,
Wysokość budynku H= 9,52
Ilość kondygnacji 1 kondygnacja
Kubatura K=ca. 2980 m3
Instalacje wewnętrzne:
-instalacja elektryczna ( oświetlenie i zasilanie budynku),
- instalacja wewnętrzna wod-kan,
- instalacja c.o., źródło ogrzewania pompa ciepła,
- instalacja wentylacyjna- mechaniczna oraz grawitacyjna.
Instalacje zewnętrzne:
- instalacja wod-kan,
- oświetlenie zewnętrzne.
Pozostały zakres:
- parkingi, odwodnienie liniowe, drogi dojazdowe, mała architektura, wiata śmietnikowa, ogrodzenie terenu.
Zadanie nie obejmuje wykonania placu zabaw (odrębne postępowanie).
Szczegółowy opis zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
- Nr 8. Projekt budowlany- projekt zagospodarowania terenu + architektoniczno-budowlany,
- Nr 9. Projekt budowlano- wykonawczy:
9.1 branża architektoniczna+ konstrukcyjno-budowlana,
9.2 branża sanitarna,
9.3 drenażu opaskowego wokół projektowanego budynku,
9.4 branża elektryczna.
- Nr 10. Specyfikacja techniczna wykonanie i odbioru robót budowlanych:
10.1 branża budowlana,
10.2 branża elektryczna,
10.3 branża sanitarna.
- Nr 11. Przedmiary robót:
11.1 branża budowlana,
11.2 branża elektryczna,
11.3 branża sanitarna,
11.4 wyposażenie,
11.5 zagospodarowanie terenu.
Przedmiar robót należy traktować jako materiał pomocniczy do określenia wynagrodzenia ryczałtowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261320-3 - Kładzenie rynien

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyznaczonym terminie zostały złożone 4 oferty. Cena najkorzystniejszej oferty to 4.350.000,00 zł brutto. Cena tej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 2.350.000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4350000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4822737,53 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-06-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane