Przebudowa budynku byłego Domu Opatki wraz z Zespołem Klasztornym w Lubomierzu oraz zagospodarowanie terenu w tym parku przyklasztornego - etap 1

GMINA LUBOMIERZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00217923
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00217923/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-22 09:55
Lokalizacja
Lubomierz, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-294a5a4f-c20b-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
6161276526
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweFundamentowanieRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskieRoboty elewacyjneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychUsługi pielęgnacji drzewUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00217923 z dnia 2022-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku byłego Domu Opatki wraz z Zespołem Klasztornym w Lubomierzu oraz zagospodarowanie terenu w tym parku przyklasztornego - etap 1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBOMIERZ

1.3.) Oddział zamawiającego: Referat Techniczny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821658

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Lubomierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-623

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 757833166

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@lubomierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.lubomierz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.lubomierz.pl/wiadomosci/3/lista/przetargi

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa budynku byłego Domu Opatki wraz z Zespołem Klasztornym w Lubomierzu oraz zagospodarowanie terenu w tym parku przyklasztornego - etap 1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-294a5a4f-c20b-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00217923

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00022538/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa budynku byłego Domu Opatki wraz z Zespołem Klasztornym w Lubomierzu oraz zagospodarowanie terenu w tym parku przyklasztornego- etap 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00131474/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RT.271.25.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 4043541,32 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 404351,32 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa łącznika wraz z przebudową klatki schodowej
- przed rozpoczęciem prac należy przeprowadzić badania stratygraficzne,
-roboty rozbiórkowe: wyburzenie starego łącznika, wyburzenie wskazanych ścian wewnętrznych, wykucie otworów, wyburzenie schodów prowadzących na drugi poziom poddasza (poziom 2),
- zakres prac budowlanych: wymiana tynków ściennych, renowacja sklepień i ich tynkowanie, wymiana zasypki nad sklepieniami, wzmocnienie istniejącej konstrukcji stropów, wypełnienie ubytków, wymiana posadzki historycznej na parterze i piętrze, wykonanie izolacji i wylanie posadzki w piwnicy, renowacja schodów (wymiana stopnic drewnianych, renowacja i zabezpieczenie podstopnic tynkowanych, w przypadku schodów do piwnicy czyszczenie , spoinowanie i konserwacja stopnic kamiennych ), budowa balustrad i pochwytów towarzyszących schodom, budowa nowego łącznika, poszerzenie ostatniego biegu schodów (poziom 2),
- montaż stolarki okiennej (trzyszybowa) u=0,9 i drzwiowej (drzwi zewnętrzne u=1,1),
- wykonanie instalacji elektrycznej,
- wykonanie: instalacji co, instalacji wody ciepłej i cyrkulacji, instalacji wody zimnej, instalacji sanitarnej, instalacji wentylacji
Szczegółowy opis zakresu prac oraz technologia wykonania robót, a także zakres zostały określony w dokumentacji projektowej stanowiącej załączniki nr 2a dla 1 części opracowanej przez: REWIZJA Grupa projektowa Krzysztof Grześków ul. B. Prusa 37, 50-319 Wrocław, na którą składa się projekt budowlany, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych wraz z opiniami, uzgodnieniami i decyzjami.
Dodatkowe informacje dot. przedmiotu zamówienia znajdują się w IV rozdziale SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262210-6 - Fundamentowanie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 953127,16 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wymiana instalacji elektrycznych oraz montaż systemu sygnalizacji przeciwpożarowej w zespole klasztornym w Lubomierzu,
- Przedmiotem opracowania jest wymiana instalacji elektrycznych oraz montaż systemu sygnalizacji przeciwpożarowej we wnętrzu budynków Zespołu Klasztornego (Internat Zespołu Szkół w Lubomierzu).
- Instalacje objęte opracowaniem: rozdzielnice i wewnętrzne linie zasilające, zasilanie pod oprawy oświetlenia podstawowego, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, instalacja gniazd, instalacje niskoprądowe, system sygnalizacji przeciwpożarowej
-Zasilanie: Zespół klasztorny posiada dwa istniejące złącza. W budynku projektuje się wyminę WLZ-ów i rozdzielnic. Z rozdzielnic piętowych projektuje się zasilanie obwodów gniazd i oświetleniowych. Nie przewiduje się zwiększenia mocy szczytowej. Projektuje się rozdzielnicę główną budynku RGnn z rozdzielnicy projektuje się obwody do zasilania gniazd i opraw oświetleniowych.
- Wyłączniki Przeciwpożarowe: w zespole klasztornym istnieją wyłączniki pożarowe.
- Instalacja oświetlenia: Dobór opraw oświetlenia podstawowego dla zespołu Klasztornego – poza zakresem opracowania. Projektuje się tylko przewody do punktów oświetleniowych. Sterowanie w pomieszczeniach poprzez łączniki oświetleniowe, a w komunikacji, toalety, łazienki – poprzez czujniki obecności.
Uwaga: Instalacje elektryczne i ppoż zostały wykonane w 2021r. w dwóch salach teatralnych poziom 0 i poziom 1 (budynek B). Należy odjąć od zakresu całego zadania.
Szczegółowy opis zakresu prac oraz technologia wykonania robót, a także zakres zostały określony w dokumentacji projektowej stanowiącej załączniki nr 2b dla 2 części opracowanej przez: REWIZJA Grupa projektowa Krzysztof Grześków ul. B. Prusa 37, 50-319 Wrocław, na którą składa się projekt budowlany, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych wraz z opiniami, uzgodnieniami i decyzjami.
Dodatkowe informacje dot. przedmiotu zamówienia znajdują się w IV rozdziale SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.5.) Wartość części: 1291384,46 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa placu frontowego wraz z przebudową sieci kanalizacji ogólnospławnej i wodociągowej z przyłączami,
Zagospodarowanie terenu zakłada przede wszystkim uporządkowanie istniejącego zagospodarowania, przywrócenie jego wartości użytkowych, walorów krajobrazowych, oraz wyeksponowanie dziedzictwa kulturowego zabytkowego zespołu kościelno-klasztornego. Funkcjonalnie przewiduje się obsługę budynku poprzez istniejące wjazdy i wejścia, bez konieczności ich przebudowy. Powierzchnie przewidziane dla ruchu samochodów oraz place zostaną wykonane z kostki bazaltowej (typu “kocie łby). Zagospodarowanie przewiduje pozostawienie największej możliwej liczby drzew istniejących. Teren zostanie oświetlony oprawami na słupach, niskimi oprawami parkowymi oraz oprawami wbudowanymi w posadzkę. Nawierzchnie utwardzone zostaną skanalizowane z wykorzystaniem istniejących kanałów odwadniających i wpustów drogowych (z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej), część wody, za pomocą spadków, zostanie odprowadzona w grunt. W ramach zagospodarowania przewiduje się wykonanie instalacji zewnętrznej elektrycznej. Przewiduje się przebudowę sieci kanalizacji ogólnospławnej, sieci wodociągowej oraz przyłącza.
- Rozbiórka-Zagospodarowanie: niwelacje terenu zgodnie z rysunkiem pzt, rozbiórka nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, rozbiórka nawierzchni z płyt ażurowych, rozbiórka krawężników, rozbiórka pozostałości muru kamiennego, prace związane z korytami do przeniesienia, wywóz nadmiaru ziemi i materiałów z rozbiórek.
- zakres prac: wykonanie nawierzchni utwardzonych wraz z krawężnikami zgodnie z rysunkiem pzt, renowacja istniejącego koryta odwadniającego, renowacja muru kamiennego, wymiana wpustów kanalizacyjnych ulicznych, wykonanie drenażu oraz opasek żwirowych przy ścianach fundamentowych budynków graniczących z placem, wykonanie studni doświetlających okna piwniczne, renowacja stref wejściowych, renowacja mostka do Sali teatralnej, wykonanie i montaż granitowych płyt z grawerunkiem przed elewacją kościoła, wykonanie i montaż kamiennej tablicy informacyjnej przy pomniku przyrody, wykonanie i montaż kamiennego poidełka, wykonanie i montaż ławek kamiennych z polerowanego piaskowca oraz betonowych koszy parkowych, oczyszczenie historycznego pręgierza, zlokalizowanie parkingu rowerowego w miejscu oznaczonym na pzt, montaż nowoprojektowanego oświetlenia placu wg dokumentacji rysunkowej, doprowadzenie instalacji elektrycznych do projektowanego oświetlenia, wykonanie elementów małej architektury zgodnie z częścią rysunkową, przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej ogólnospławnej wraz z przyłączami, przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami, nasadzenia nowych drzew wg dokumentacji rysunkowej, nasadzenia kwietników bylinami, wykonanie trawników dywanowych

Szczegółowy opis zakresu prac oraz technologia wykonania robót, a także zakres zostały określony w dokumentacji projektowej stanowiącej załączniki nr 2c dla 3 części, opracowanej przez: REWIZJA Grupa projektowa Krzysztof Grześków ul. B. Prusa 37, 50-319 Wrocław, na którą składa się projekt budowlany, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych wraz z opiniami, uzgodnieniami i decyzjami.
Dodatkowe informacje dot. przedmiotu zamówienia znajdują się w IV rozdziale SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 1517242,66 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Rewitalizacja parku miejskiego w zespole kościelno-klasztornym przy pl. Kościelnym w Lubomierzu,
Przedmiotem inwestycji jest rewitalizacja parku miejskiego w zespole kościelno-klasztornym przy ul. Plac Kościelny w Lubomierzu. Obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta przy Kościele Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa i plebani w Lubomierzu, na działce nr 44 i 53; obręb nr 1 miasta Lubomierz; gmina Lubomierz.
Inwestycja polega na przebudowie ścieżek parkowych oraz drogi wewnętrznej w obrębie podjazdu do plebani. W parku projektuje się nasadzenie nowych drzew i krzewów. Projektuje się nową szatę roślinną.
Przed rozpoczęciem prac należy przeprowadzić badania stratygraficzne.

Zakres robót budowlanych:
- ogrodzenie i zabezpieczenie terenu,
- nasadzenie nowych drzew i krzewów,
- nasadzenie roślinności niskiej,
- zniwelowanie i ukształtowanie terenu,
- rozbiórka istniejącej nawierzchni ścieżek parkowych,
- wykonanie nowych ścieżek parkowych,
- przebudowa rynny ściekowej przy drodze dojazdowej,

Uwaga: Część robót opisanych w dokumentacji projektowej została wykonana w 2019r. i nie należy ich wliczać do zakresu tj.
- wycinka drzew i krzewów wraz z wykarczowaniem korzeni istniejących,
- montaż ławek parkowych i śmietników,
- wykonano nasadzenia przy krzyżu i przy wejściu do plebani,
Dla części 4 szczegółowy opis zakresu prac oraz technologia wykonania robót, a także zakres zostały określony w dokumentacji projektowej stanowiącej 2 d do SWZ opracowanej przez: InKonst Sławomir Tabański, ul. Stogryna 6/3, 59-623 Lubomierz, na którą składa się projekt budowlany wraz z opiniami, uzgodnieniami i decyzjami i projekt szaty roślinnej przygotowany przez Panią Anetę Latarowską.
Dodatkowe informacje dot. przedmiotu zamówienia znajdują się w IV rozdziale SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 281787,04 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

brak ofert

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

brak ofert

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena najkorzystniejszej oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, która Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena najkorzystniejszej oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, która Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

2022-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane