Budowa żłobka gminnego w Czarnym Borze (III postępowanie)

Gmina Czarny Bór

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00218246
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00218246/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-22 11:02
Lokalizacja
Czarny Bór, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-56b20016-c7a5-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
8862572974
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniamiRoboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty przy wznoszeniu rusztowańWznoszenie konstrukcji budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne gazoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00218246 z dnia 2022-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa żłobka gminnego w Czarnym Borze (III postępowanie)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarny Bór

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718225

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 18

1.5.2.) Miejscowość: Czarny Bór

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-379

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 748450139

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@czarny-bor.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.czarny-bor.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/czarny_bor

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa żłobka gminnego w Czarnym Borze (III postępowanie)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-56b20016-c7a5-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00218246

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012803/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa żłobka gminnego w Czarnym Borze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00141865/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKR.271.1.2022.OK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn. Budowa żłobka gminnego w Czarnym Borze. Zadanie obejmować będzie budowę budynku pełniącego funkcję żłobka gminnego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w Czarnym Borze na działkach 400/2 i 394/47 obręb Czarny Bór. Obiekt przeznaczony będzie do pełnienia funkcji opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do około trzech lat. Znajdować się w nim będą trzy sale pobytu dzieci oraz związane z nimi bloki: sanitarny, administracyjny oraz niezbędne przestrzenie komunikacyjne i techniczne. Budynek będzie o kształcie trójkąta i wymiarach: 4764x3675x6017. Budowa budynku obejmuje również instalacje elektryczne wewnętrzne, instalacje wewnętrzne wody bytowej i ppoż, kanalizacji sanitarnej i tłuszczowej z zaplecza gastronomii, kanalizacji deszczowej, instalacje grzewcze, wentylację mechaniczną, instalacje gazu oraz kotłownię gazową. Dane ogólne obiektu: powierzchnia zabudowy budynku 790 m2, powierzchnia użytkowa budynku 657,85 m2, kubatura projektu 4530 m2, liczba kondygnacji 1, wysokość budynku (do poziomu attyki świetlika) 9.83m. Zamawiający informuje, że zabudowy meblowe w łazienkach, salach pobytu, szatni oraz wyposażenie kuchni nie wchodzą w zakres zamówienia. Szczegółowy zakres robót wynika z dokumentacji projektowej, która stanowi integralna część SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku. UWAGA: Na zadaniu zostały rozpoczęte roboty przygotowawcze oraz częściowy zakres robót ziemnych. Obecna rzędna terenu po robotach ziemnych wykonana została do poziomu ok. dolnych warstw posadzek. Jednak ze względu na kilkumiesięczne zalanie wodą wykopu Wykonawca powinien uwzględnić wymianę gruntu na głębokość ok. 50cm – istniejący grunt do wywiezienia i utylizacji oraz wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego/pospółki zagęszczonego do Is≥0,98. Zamawiający zaleca odbycie wizji lokalnej przed złożeniem oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający w dniu 29 kwietnia 2022 r. zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie nr 2022/BZP 00141865/01 o zamówieniu na realizację robót budowlanych w ramach zadania pn. Budowa żłobka gminnego w Czarnym Borze (III postępowanie). Termin składania ofert ustalono do dnia 17 maja 2022 r. do godz. 9:00. Do upływu terminu składania ofert wpłynęły 3 oferty. Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zamówienia publicznego, którego przedmiot stanowi Budowa żłobka gminnego w Czarnym Borze, zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 6.000.000,00 złotych brutto. Zamawiający, działając na podstawie art. 289 ustawy Pzp zaprosił wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty w niniejszym postępowaniu, do udziału w negocjacjach złożonych ofert w zakresie kryterium oceny ofert – cena. Zamawiający, po przeprowadzonych negocjacjach, zgodnie z art. 293 oraz art. 294 ustawy Pzp, zaprosił Wykonawców biorących udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego do składania ofert dodatkowych. Termin składania ofert dodatkowych ustalono do dnia 31 maja 2022 r. do godz. 9:00. Cena najkorzystniejszej oferty dodatkowej, tj. 9.144.000,00 zł, znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia niniejszego postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9144000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9495600,00 PLN

2022-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane