Rozbudowa i przebudowa odcinków dróg powiatowych nr 3112E, 4329E, 3106E, 3111E na terenie powiatu opoczyńskiego

Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczyńskiego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00218729
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00218729/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-22 12:34
Lokalizacja
Opoczno, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6a4a4470-e330-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7681789238
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówFundamentowanie drógRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychMalowanie nawierzchiInstalowanie urządzeń ochronnychWznoszenie ogrodzeńRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00218729 z dnia 2022-06-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa i przebudowa odcinków dróg powiatowych
nr 3112E, 4329E, 3106E, 3111E
na terenie powiatu opoczyńskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczyńskiego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648439

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kwiatowa 1a

1.5.2.) Miejscowość: Opoczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.7.) Numer telefonu: 44 741 49 00

1.5.8.) Numer faksu: 44 741 49 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia_publiczne@opocznopowiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.opocznopowiat.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.opocznopowiat.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa i przebudowa odcinków dróg powiatowych
nr 3112E, 4329E, 3106E, 3111E
na terenie powiatu opoczyńskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a4a4470-e330-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00218729

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00005462/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Rozbudowa i przebudowa odcinków dróg powiatowych nr 3112E, 4329E, 3106E, 3111E na terenie powiatu opoczyńskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00195046/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IiZP.272.9.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zadanie obejmuje rozbudowę i przebudowę dróg powiatowych nr:
• 3112E na odcinku granica gminy Opoczno/Białaczów - Parczówek o dł. ok. 1,1 km,
• 4329E na odcinku Unewel - Celestynów o dł. ok. 1,1 km,
• 3106E na odcinku Owczary - granica powiatu opoczyńskiego/piotrkowskiego o dł. ok. 1 km,
• 3111E w m. Bielowice o dł. ok 0,5 km,
poprzez wykonanie poszerzeń, nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, poboczy, chodników wg dokumentacji projektowych.
2. Realizacja zadania będzie polegała na wykonaniu robót zgodnie z dokumentacjami projektowymi (Załącznik nr 8 do SWZ) oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót (Załącznik nr 9 do SWZ). Dokumentacje dla dróg nr 3112E i 4329E są opracowane dla dłuższych ciągów drogowych, natomiast realizowana będą tylko w wielkościach określonych przedmiarami robót (Załącznik nr 10 do SWZ).
Źródła finansowania:
Zamówienie jest realizowane w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, w oparciu o Uchwałę Rady Ministrów nr 84/2021 z dnia 1 lipca 2021 r. i objęte wstępną Promesą Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie dotyczącą dofinansowania inwestycji nr 01/2021/8638/PolskiLad.
3. Szczegółowy zakres rzeczowy przewidziany do realizacji obejmuje roboty wskazane w przedmiarze robót.
Zamawiający wymaga, by podczas układania nawierzchni ścieralnej przy łączeniu szwów poprzecznych i podłużnych zastosować taśmy uszczelniające (termoplastyczne).

Ponadto Wykonawca oznakuje roboty zgodnie ze sporządzonymi przez siebie projektami organizacji ruchu na czas wykonywania robót oraz zapewni obsługę geodezyjną – wyznaczenie punktów głównych obiektu, obsługę w trakcie realizacji i inwentaryzację powykonawczą wraz z wykazem zmian gruntowych.
Koszty te nie podlegają odrębnej zapłacie i zostaną określone w kwocie umownej.

Wykonawca w trakcie wykonywania robót jest zobowiązany do zabezpieczenia punktów geodezyjnych. W przypadku zniszczenia zobowiązany jest na własny koszt do ich odtworzenia.

Przydatne materiały z rozbiórki stanowią własność Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować je zgodnie z dokumentacją projektową. Pozostałe materiały przydatne, po oczyszczeniu przewieźć odpowiednio na plac Obwodu Drogowo Mostowego w Opocznie (z drogi 3112E, 4329E i 3111E) lub na plac Obwodu Drogowo Mostowego w Solcu (z drogi 3106E) i tam w sposób uporządkowany złożyć na wskazanym miejscu. Przydatność materiałów oceni w porozumieniu z Zamawiającym inspektor nadzoru.

Drzewa z wycinki stanowią własność Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest odwieźć je na plac Obwodu Drogowo Mostowego w Opocznie i tam pocięte (na długość pnia około 40 cm) i posegregowane złożyć na wskazanym miejscu.

Pozostałe materiały z rozbiórki, w tym gruz i zanieczyszczenia, nadmiar gruntu i grunt nieprzydatny oraz cienkie gałęzie i karpina z wycinki drzew winny być na koszt Wykonawcy usunięte poza teren budowy i zutylizowane przy przestrzeganiu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach. Wykonawcę obciążają wszelkie obowiązki i koszty wynikające z przepisów ustawy o odpadach.

Wszystkie materiały użyte do wykonania w/w zadania powinny posiadać świadectwa jakości, deklaracje zgodności z normą, zatwierdzone przez IBDiM.
Wykonawca pokryje ewentualne koszty badań potrzebnych dla udokumentowania wymaganej jakości wykonywanych robót i wbudowywanych materiałów i jest zobowiązany uwzględnić to w cenie ofertowej.
4. Wymagania dotyczące dostępności.
Dokumentacje projektowe wg załącznika nr 8 do SWZ spełniają wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane i przepisami wykonawczymi.
5. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z następujących względów:
Wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć konkurencję, instytucje zamawiające należy w szczególności zachęcać do dzielenia dużych zamówień na części. Przedmiotowe zamówienie nie jest dużym zamówieniem w rozumieniu motywu 78 powołanej dyrektywy UE (dyrektywy stosuje się od tzw. progów UE, a dyrektywa posługuje się pojęciem dużego zamówienia na gruncie zamówień podlegających dyrektywie - a więc zamówienia o wartości znacznie przewyższającej tzw. progi UE.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione ze względu na brak ofert
2022-06-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane