Postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki pn.: „Przyłączenie do sieci ENEA Operator Sp. z o.o. obiektu Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 roku w Poznaniu”
Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00441443
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00441443/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-01 14:08
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a48d8140-8de8-11ee-b55a-a22b2d7f700e
- Identyfikator
- 7781128909
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00441443 z dnia 2024-08-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki pn.: „Przyłączenie do sieci ENEA Operator Sp. z o.o. obiektu Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 roku w Poznaniu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000277902
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Woźna 12
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-777
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.7.) Numer telefonu: +48 (61) 851 72 89
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: s.ogorzalek@wmn.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wmn.poznan.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki pn.: „Przyłączenie do sieci ENEA Operator Sp. z o.o. obiektu Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 roku w Poznaniu”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a48d8140-8de8-11ee-b55a-a22b2d7f700e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00441443
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00129055/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Przyłączenie instalacji elektrycznej klienta w obiekcie Muzeum Powstania Wielkopolskiego 19181-1919 w Poznaniu przy ul Północnej i ul. Księcia Józefa – przyłączę główne i rezerwowe.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00519078
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn:
a) technicznych o obiektywnym charakterze – ENEA Operator Sp. z o.o. jest jedynym podmiotem mogącym zrealizować zamówienie z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze – jako jedyny podmiot na rynku w obszarze posadowienia obiektu MPW 1918-1919 roku w Poznaniu posiada techniczną infrastrukturę umożliwiającą przyłączenie do sieci elektroenergetycznej;
b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów – realizacja umowy przyłączenia do sieci elektroenergetycznej obiektu MPW 1918-1919 roku w Poznaniu wymaga ingerencji w infrastrukturę techniczną stanowiącą własność ENEA Operator Sp. z o.o. podlegającą ochronie na podstawie zapisów art. 49 i art. 222 § 2 ustawy Kodeks cywilny;
‒ oraz nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FA.261-6/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 241500 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Przyłączenie do sieci ENEA Operator Sp. z o.o. obiektu Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 roku w Poznaniu”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Operator Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 300455398
7.3.3) Ulica: ul. Strzeszyńska 58
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-479
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 297045 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 17 miesiące
| 2024-08-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |