Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Utworzenie i wyposażenie dziennego domu Senior + w Rzędkowicach”
Miasto i Gmina Włodowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00219915
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00219915/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-23 07:44
- Lokalizacja
- Włodowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6d1c350f-dfe6-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6492280007
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00219915 z dnia 2022-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Utworzenie i wyposażenie dziennego domu Senior + w Rzędkowicach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WŁODOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398741
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krakowska 26
1.5.2.) Miejscowość: Włodowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-421
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@wlodowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.wlodowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Utworzenie i wyposażenie dziennego domu Senior + w Rzędkowicach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d1c350f-dfe6-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00219915
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025557/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Utworzenie dziennego domu Senior + w Rzędkowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00183966/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.050.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Utworzenie i wyposażenie dziennego domu Senior + w Rzędkowicach”.
2. Szczegółowy zakres i opis robót określa:
1) Projekt budowlany,
2) Projekt techniczny - wykonawczy,
3) Przedmiar robót,
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
opracowane przez FB Architektura Pracownia Projektowa Robert Filipek, 42-400 Zawiercie, ul. Smuga 20, stanowiące załącznik nr 6 do SWZ.
3. Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także projektowane postanowienia umowne stanowiące załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45232460-4 - Roboty sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu złożono 2 oferty. Oferta nr 2 złożona przez Wykonawcę: STANBUD ZURB Tomasz Stańczykowski została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp jako niezgodna z warunkami zamówienia, ponieważ została złożona z niekompletnym kosztorysem ofertowym – brak tabeli elementów scalonych, zestawienia robocizny, materiałów i sprzętów. Dokumenty niezbędne, wymagane do złożenia wraz z ofertą zostały wskazane przez Zamawiającego w rozdziale 15 SWZ. Zgodnie z ust. 5.6. rozdział 15 SWZ Wykonawca był zobowiązany do złożenia wraz z ofertą kosztorysu ofertowego sporządzonego w sposób wskazany w rozdziale 10 ust. 3 i 4 SWZ, tj. „4. Kosztorys ofertowy należy sporządzić metodą kalkulacji uproszczonej, powinien zawierać stronę tytułową przedstawiającą cenę, narzuty oraz w formie tabelarycznej liczbę porządkową, podstawę wyceny, opis pozycji, jednostkę miary, ilość, cenę jednostkową, wartość na podstawie przedmiaru robót stanowiącego załącznik do SWZ. Do kosztorysu należy załączyć tabelę elementów scalonych, zestawienie robocizny, materiałów i sprzętów”. Zaistniałego stanu faktycznego nie można przypisać do jakiejkolwiek kategorii omyłek wymienionych w art. 223 ust. 2 ustawy Pzp. Poprawienie omyłki poległoby na uzupełnieniu treści oferty o nieistniejące dotychczas elementy, co należy uznać za niedopuszczalne.Zgodnie z informacją opublikowaną przed otwarciem ofert, kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 450 000,00 zł. Cena oferty niepodlejącej odrzuceniu tj. Oferty nr 1 złożonej przez konsorcjum firm - Lider konsorcjum: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe PROBUDREM Kazimierz Lipiński Spółka Jawna, Partner konsorcjum: Zakład Budowlano-Remontowy BUDOWLANIEC Marian Lipiński, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 512290,03 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 512290,03 PLN
| 2022-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |