Remont drogi gminnej nr 840556P Pieczyska – Godziętowy – Doruchów

GMINA DORUCHÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00219928
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00219928/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-23 07:51
Lokalizacja
Doruchów, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8f81af26-d04e-11ec-9ed6-82024ae9c4d2
Identyfikator
5140255435
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

HENRYK MOCNYBłaszki, PL · lot 0
1 567 759,29 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00219928 z dnia 2022-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 840556P Pieczyska – Godziętowy – Doruchów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DORUCHÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855009

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kępińska 13

1.5.2.) Miejscowość: Doruchów

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-505

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 627363221

1.5.8.) Numer faksu: 627363240

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@doruchow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.doruchow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

platformazakupowa.pl/pn/doruchow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej nr 840556P Pieczyska – Godziętowy – Doruchów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f81af26-d04e-11ec-9ed6-82024ae9c4d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00219928

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018300/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Remont drogi gminnej nr 840 556 Pieczyska-Godziętowy-Doruchów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00151475/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.3.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1829141,19 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi gminnej nr 840556P Pieczyska – Godziętowy - Doruchów. Inwestycja realizowana będzie w miejscowości Godziętowy, Doruchów.
Istniejąca droga gminna jest jednojezdniowa, dwupasmowa o szerokości jezdni 5,0 m, o nawierzchni bitumicznej, z obustronnym poboczem gruntowym.
Zakres prac obejmuje m.in.:
- remont nawierzchni drogi poprzez wykonanie nowej warstwy bitumicznej (nakładka),
- remont zdeformowanych fragmentów drogi gminnej poprzez wykonanie nowych warstw podbudowy oraz nawierzchni bitumicznych,
- remont obustronnego pobocza poprzez wykonanie pobocza z kruszywa,
- remont zjazdów publicznych w ciągu drogi gminnej,
- remont nawierzchni przystanku autobusowego,
- regulację istniejących wpustów ulicznych,
- odmulenie istniejących rowów przydrożnych,
- montaż nowego oznakowania pionowego.

Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania oraz wdrożenia projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji remontu drogi.

W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany będzie zatrudnić kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej oraz doświadczenie opisane w rozdziale VIII ust.2 pkt 4b Specyfikacji Warunków Zamówienia.
W przypadku wystąpienia ewentualnych rozbieżności pomiędzy poszczególnymi dokumentami załączonymi do niniejszego postępowania zamawiający wskazuje wyższość zapisów projektu budowlanego nad pozostałymi dokumentami.
Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji przetargowej parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Jeżeli zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczany przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.
Po zrealizowaniu inwestycji wykonawca zobowiązany będzie przygotować dokumentację powykonawczą, zawierającą w szczególności:
• Rozliczenie końcowe budowy,
• Geodezyjną inwentaryzację powykonawczą lub oświadczenie uprawnionego geodety o fakcie jej sporządzenia,
• Aprobaty i atesty na wbudowane materiały,
• Protokoły odbiorów technicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1567759,29 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1819207,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1567759,29 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6180018481

7.3.3) Ulica: ul. Polna 29,

7.3.4) Miejscowość: Błaszki

7.3.5) Kod pocztowy: 98-235

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1567759,29 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2022-06-22 do 2022-10-22
2022-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane