Przebudowa systemu zasilania budynku użyteczności publicznej w Suchożebrach z wykorzystaniem OZE
Gmina Suchożebry
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00220374
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00220374/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-23 10:02
- Lokalizacja
- Suchożebry, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-13dd3a57-ca07-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 8212536471
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00220374 z dnia 2022-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa systemu zasilania budynku użyteczności publicznej w Suchożebrach z wykorzystaniem OZE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Suchożebry
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582606
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleksandry Ogińskiej 11
1.5.2.) Miejscowość: Suchożebry
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-125
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@suchozebry.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.suchozebry.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.suchozebry.pl/wiadomosci/3/lista/1/przetargi1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa systemu zasilania budynku użyteczności publicznej w Suchożebrach z wykorzystaniem OZE2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13dd3a57-ca07-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00220374
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028208/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa systemu zasilania budynku użyteczności publicznej w Suchożebrach z wykorzystaniem OZE
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00143048/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GIK.271.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1 Przedmiotem postępowania jest zadanie inwestycyjne pn: Przebudowa systemu zasilania budynku użyteczności publicznej w Suchożebrach z wykorzystaniem OZE w tym:
Zadanie 1: Wykonanie instalacji fotowoltaicznej, systemu awaryjnego zasilania w energię elektryczną oraz systemu
klimatyzacyjnego budynku Urzędu Gminy w Suchożebrach - w formule zaprojektuj i wybuduj.
Zadanie 2: Wykonanie windy dla niepełnosprawnych przed budynkiem Urzędu Gminy w Suchożebrach, przy ulicy A.
Ogińskiej 11.
2 W ramach realizacji przedmiotu zamówienia należy wykonać:
2.1. w ramach zadania 1:
a) Zakres prac przy instalacji fotowoltaicznej
- opracowanie ekspertyzy konstrukcyjne dachu dotyczącej możliwości montażu paneli PV na dachu budynku
- montaż opracowanie projektu instalacji fotowoltaicznej
- konstrukcji pod instalację paneli PV,
- montaż instalacji paneli fotowoltaicznych wraz z optymalizatorami mocy
- wykonanie zabezpieczeń pod konstrukcje, dla przewodów i zabezpieczenie ich,
- położenie okablowania do podłączenia paneli PV wraz z wykonaniem tras kablowych
- zamontowanie rozdzielnicy AC/DC,
- zamontowanie zabezpieczeń przepięciowych, w tym rozłączników prądowych po stronie AC i DC
- podłączenie rozdzielnicy do systemu elektroenergetycznego,
- montaż inwertera,
- wykonanie prac pomocniczych budowlanych (przebicia, otwory montażowe, przejścia instalacyjne przez przegrody
budowlane, wypełnienie otworów oraz odtworzenie i naprawa części uszkodzonych wypraw (elementów wykończeniowych)
podczas wykonywania robót budowlanych),
- wykonanie prac porządkowych mających na celu doprowadzenie obiektu do stanu pierwotnego,
- przeprowadzenie rozruchu instalacji,
- przeprowadzenie badań instalacji elektrycznej w odniesieniu do instalacji PV (ochrony przeciwporażeniowej; rezystancji
izolacji; rezystancji uziemienia; impedancji pętli zwarcia – jeśli dotyczy),
- wykonanie uziemienia dla instalacji PV lub poprawienie jego jakości (jeśli nie występuje lub jego parametr jest niezgodny z
obowiązującymi normami),
- w przypadku gdy na budynku jest zamontowana instalacja odgromowa konieczne jest (jeśli instalacja koliduje z instalacją
PV) przebudowanie lub zmodernizowanie instalacji odgromowej,
- przeprowadzenie badań instalacji fotowoltaicznej,
- kontrole, próby, uruchomienie i regulacja instalacji,
- inne niewyszczególnione prace niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej instalacji.
b) Zakres prac przy instalacji agregatu prądotwórczego
- wystąpienie do zakładu energetycznego o zwiększenie mocy przyłączeniowej do obiektu do poziomu co najmniej 60kW
- wystąpienie do zakładu energetycznego o warunki przyłączeniowe do podłączenia agregatu prądotwórczego
- opracowanie i uzgodnienie instrukcji współpracy ruchowej i projektu technicznego podłączenia agregatu z zakładam
energetycznym
- przebudowa rozdzielni głównej na potrzeby włączenia agregatu prądotwórczego
- przebudowa układu zasilania ( wyniesienie układu pomiarowego do granicy działki, wykonanie przyłącza kablowego
ziemnego od złącza kablowego do rozdzielni głównej budynku)
- przystosowanie pomieszczenia garażowego do montażu agregatu prądotwórczego (wykucia, przekucia, wykonanie
podłoża do posadowienia agregatu prądotwórczego zgodnie z wytycznymi producenta agregaty, wykonanie czerpni
powietrza, komina spalinowego i wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania urządzenia)
- demontaż kostki brukowej i ponowny montaż po wykonaniu prac ziemnych
wykopy pod kabel zasilający od agregatu prądotwórczego do rozdzielni głównej budynku
- montaż układu samoczynnego załączania rezerwy (SZR)
- wykonanie uziemienia dla instalacji agregatu,
- wykonanie prac pomocniczych budowlanych (przebicia, otwory montażowe, przejścia instalacyjne przez przegrody
budowlane, wypełnienie otworów oraz odtworzenie i naprawa części uszkodzonych wypraw (elementów wykończeniowych)
podczas wykonywania robót budowlanych),
- wykonanie prac porządkowych mających na celu doprowadzenie obiektu do stanu pierwotnego,
- przeprowadzenie rozruchu instalacji,
- przeprowadzenie badań instalacji elektrycznej w odniesieniu do instalacji agregatu prądotwórczego (ochrony
przeciwporażeniowej; rezystancji izolacji; rezystancji uziemienia; impedancji pętli zwarcia – jeśli dotyczy),
- wykonanie uziemienia dla instalacji agregatu,
- kontrole, próby, uruchomienie i regulacja instalacji,
- inne niewyszczególnione prace niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej instalacji zasilania rezerwowego
c) Zakres prac przy instalacji klimatyzacji w budynku
- opracowanie projektu instalacji klimatyzacji
- montaż przewodów freonowych do pomieszczeń klimatyzowanych
- układanie kanałów instalacyjnych na potrzeby montażu rurek freonowych
- montaż jednostki zewnętrznej instalacji klimatyzacji
- montaż jednostek wewnętrznych instalacji klimatyzacji
- przebudowa tablic elektrycznych piętrowych oraz tablicy głównej na potrzeby zasilania instalacji klimatyzacji
- wykonanie fundamentu na potrzeby montażu sprężarki klimatyzacji
- wykonanie prac pomocniczych budowlanych (przebicia, otwory montażowe, przejścia instalacyjne przez przegrody
budowlane, wypełnienie otworów oraz odtworzenie i naprawa części uszkodzonych wypraw (elementów wykończeniowych)
podczas wykonywania robót budowlanych),
- wykonanie prac porządkowych mających na celu doprowadzenie obiektu do stanu pierwotnego,
- przeprowadzenie rozruchu instalacji,
- przeprowadzenie badań instalacji elektrycznej w odniesieniu do instalacji agregatu prądotwórczego (ochrony
przeciwporażeniowej; rezystancji izolacji; rezystancji uziemienia; impedancji pętli zwarcia – jeśli dotyczy),
- wykonanie uziemienia dla instalacji agregatu,
- kontrole, próby, uruchomienie i regulacja instalacji,
- inne niewyszczególnione prace niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej instalacji klimatyzacji
3.2.1. w ramach zadania 2:
- Roboty rozbiórkowe
- roboty ziemne
- fundamenty, podłoża i podkłady z betonu
- hydroizolacje
- roboty żelbetowe
- winda-konstrukcja
- dostawa i montaż windy
- witryny fasadowe
- izolacje termiczne i akustyczne
- więźba dachowa
- pokrycie dachu
- tynki wewnętrzne
- roboty malarskie ( dobudowa +połączenie wnętrza budynku gminy)
- okładziny ścienne
- posadzki ( dobudowa +połączenie wnętrza budynku gminy )
- stolarka
- elewacja
- rusztowania
- elementy zewnętrzne
- instalacje elektryczne
3 Szczegółowy zakres zamówienia został określony w:
a. Specyfikacji Warunków Zamówienia
b. Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) dla zadania 1)– zał. nr 7 do SWZ
c. Projekcie budowlanym (dla zadania 2) – zał. nr 8 do SWZ
d. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) (dla zadania 2)– zał. nr 9 do SWZ
e. Przedmiarze robót – załącznik nr 10 do SWZ
4 3.4 Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia co najmniej 36 miesięcznej gwarancji na wykonane prace oraz gwarancji na dostarczone urządzenia (materiały) zgodnie z gwarancją udzieloną przez producenta, jednak na okres nie krótszy niż 24 miesięcy.
5 Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia obsługi geodezyjnej inwestycji, sporządzenia inwentaryzacji
geodezyjnej powykonawczej dla wykonanych robót oraz do przekazania wyników Zamawiającemu.
6 Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do wykonania wszelkich badań, ekspertyz, sprawdzeń i prób niezbędnych do
użytkowania obiektu i przeprowadzenia odbioru obiektu przez Inwestora zgodnie z art. 54-57 Prawa Budowlanego
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42416100-6 - Windy
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45313000-4 - Instalowanie wind i ruchomych schodów
45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu w trybie podstawowym bez negocjacji w wyznaczonym terminie zawartym w specyfikacji warunków zamówienia tj. do dnia 25-05-2022 r do godz. 11:00 nie wpłynęła żadna oferta.Zgodnie z art. 255 pkt. 1 Ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w postępowaniu „nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty
| 2022-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |