Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego prowadzonego w trybie podstawowym- wariant I (bez negocjacji) pn. Przebudowa dróg powiatowych nr 3209G odc. 0+000 - 2+730 i 3224G odc. 0+000 - 2+320.

Powiat Kwidzyński- Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00222801
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00222801/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-24 10:44
Lokalizacja
Kwidzyn, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2be89a9f-d737-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5811960802
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00222801 z dnia 2022-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego prowadzonego w trybie podstawowym- wariant I (bez negocjacji) pn. Przebudowa dróg powiatowych nr 3209G odc. 0+000 - 2+730 i 3224G odc. 0+000 - 2+320.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Kwidzyński- Starostwo Powiatowe w Kwidzynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192644760

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 29B

1.5.2.) Miejscowość: Kwidzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-500

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiatkwidzynski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.powiatkwidzynski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl; www.bip.powiatkwidzynski.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego prowadzonego w trybie podstawowym- wariant I (bez negocjacji) pn. Przebudowa dróg powiatowych nr 3209G odc. 0+000 - 2+730 i 3224G odc. 0+000 - 2+320.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2be89a9f-d737-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00222801

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003062/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa dróg powiatowych nr 3209G odc. 0+00 - 2+730 i 3224G odc. 0+000 - 2+320

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00167271/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ORIV.272.09.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy dróg powiatowych nr 3209G odc. 0+000 - 2+730 i 3224G odc. 0+000 - 2+320:
- Część nr 1: przebudowa drogi powiatowej nr 3209G odc. 0+000 - 2+730,
zgodnie z przedstawioną przez Wykonawcę ofertą i o zakresie zgodnym z dokumentacją projektową i STWiOR oraz Specyfikacją Warunków Zamówienia (SWZ).

W ramach przedsięwzięcia planuje się:
• wzmocnienie nawierzchni do 100 kN/oś,
• poprawę parametrów geometrycznych drogi,
• budowę zatok autobusowych, peronów dla pasażerów komunikacji zbiorowej oraz miejsc postojowych,
• poprawę geometrii, dostosowanie wysokości istniejących zjazdów do projektowanej nawierzchni oraz budowa nowych zjazdów,
• budowę i przebudowę odwodnienia drogi,
• budowę/ przebudowę obiektów inżynierskich: przepustu pod drogą oraz przepustów pod zjazdami,
• zagospodarowanie zieleni.

Zakłada się wykonanie oznakowania poziomego i korekty oznakowania pionowego odcinka drogi, zgodnie projektem stałej organizacji ruchu, oraz inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej zadania.
W ramach zamówienia wykonawca wykona odcinek próbny o powierzchni 1000,00 m2:
Część nr 1: droga powiatowa w gminie Kwidzyn,
Dokładna lokalizacja odcinka drogi, na której zostanie wykonany odcinek próbny zostanie określona w protokołach przekazania terenu budowy.

1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Dokumentacje Projektowe oraz Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiące załącznik nr 1 i 2 do SWZ.
2.Nazwy i kody Wspólnego Słownik Zamówień (CPV):
45233140-2 Roboty drogowe.

3.Zamawiający dopuszcza przy realizacji zamówienia zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych co do jakości i surowców użytych do ich wykonania do materiałów i urządzeń podanych w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami).

4.Jeśli w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji zamówienia parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji.

5.Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo.

6.Wszędzie tam, gdzie dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami), przy opisie zastosowanych materiałów lub urządzeń wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przyjmuje się, że mogą być zastosowane materiały lub urządzenia równoważne. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia ma charakter jedynie przykładowy i użyty jest w celu określenia standardów jakościowych i klasy, wymaganych w odniesieniu do stosowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy powoływane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 2973647,21 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy dróg powiatowych nr 3209G odc. 0+000 - 2+730 i 3224G odc. 0+000 - 2+320:
- Część nr 2: przebudowa drogi powiatowej nr 3224G odc. 0+000 - 2+320,
zgodnie z przedstawioną przez Wykonawcę ofertą i o zakresie zgodnym z dokumentacją projektową i STWiOR oraz Specyfikacją Warunków Zamówienia (SWZ).

W ramach przedsięwzięcia planuje się:
• wzmocnienie nawierzchni do 100 kN/oś,
• poprawę parametrów geometrycznych drogi,
• budowę zatok autobusowych, peronów dla pasażerów komunikacji zbiorowej oraz miejsc postojowych,
• poprawę geometrii, dostosowanie wysokości istniejących zjazdów do projektowanej nawierzchni oraz budowa nowych zjazdów,
• budowę i przebudowę odwodnienia drogi,
• budowę/ przebudowę obiektów inżynierskich: przepustu pod drogą oraz przepustów pod zjazdami,
• zagospodarowanie zieleni.

Zakłada się wykonanie oznakowania poziomego i korekty oznakowania pionowego odcinka drogi, zgodnie projektem stałej organizacji ruchu, oraz inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej zadania.
W ramach zamówienia wykonawca wykona odcinek próbny o powierzchni 1000,00 m2:
Część nr 2: droga powiatowa w gminie Gardeja.
Dokładna lokalizacja odcinka drogi, na której zostanie wykonany odcinek próbny zostanie określona w protokołach przekazania terenu budowy.

1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Dokumentacje Projektowe oraz Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiące załącznik nr 1 i 2 do SWZ.
2.Nazwy i kody Wspólnego Słownik Zamówień (CPV):
45233140-2 Roboty drogowe.

3.Zamawiający dopuszcza przy realizacji zamówienia zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych co do jakości i surowców użytych do ich wykonania do materiałów i urządzeń podanych w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami).

4.Jeśli w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji zamówienia parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji.

5.Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo.

6.Wszędzie tam, gdzie dokumentach zamówienia (SWZ wraz z załącznikami), przy opisie zastosowanych materiałów lub urządzeń wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie przyjmuje się, że mogą być zastosowane materiały lub urządzenia równoważne. Wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia ma charakter jedynie przykładowy i użyty jest w celu określenia standardów jakościowych i klasy, wymaganych w odniesieniu do stosowanych materiałów lub urządzeń. W przypadku, gdy powoływane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 3521732,68 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

1. W dniu 06.06.2022r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwotach (brutto) przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia:
- część nr 1- 3 657 586,07 zł,
- część nr 2- 4 331 731,20 zł.
2. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła 1 oferta zgodnie z poniższym wykazem, która w obu częściach zamówienia przewyższa kwoty, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
- Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Budowlanych „STRZELBUD” Sp. z o.o., ul. Lotnicza 3, 82-500 Kwidzyn- Część nr 1- 5 294 317,27 zł.
Dodatkowa informacja:
Zamawiający informuje również, że na stronie internetowej prowadzonego postępowania- https://miniportal.uzp.gov.pl w szczegółach przedmiotowego postępowania, w miejscu gdzie widoczne są oferty przesłane do postępowania, widnieje plik o nazwie Zaszyfrowana_Oferta_PBDSA_ZDP_Kościerzyna.zip [nazwa wykonawcy- Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A.; status- dodany; data złożenia przez ePUAP- 06.06.2022 11:28] z komunikatem wygenerowanym przez miniPortal o następującej treści: UWAGA: plik został zaszyfrowany kluczem do innego postępowania.
Podczas czynności deszyfrowania ofert na stronie https://miniportal.uzp.gov.pl i wybraniu pliku o nazwie Zaszyfrowana_Oferta_PBDSA_ZDP_Kościerzyna.zip miniPortal nie odszyfrował tego pliku, a jako rezultat deszyfrowania pojawił się komunikat: Nie jesteś twórcą postępowania dla którego zaszyfrowano ten plik wraz ze wskazaniem szczegółów innego postępowania pn. Budowa i przebudowa dróg nr 1931G, 1932G, 2402G na terenie powiatu kościerskiego z podziałem na części.
Mając na względzie powyższe Zamawiający nie miał możliwości zapoznania się z treścią przesłanego pliku w związku z tym uznał, że plik złożony przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. nie jest ofertą (oferta nie została złożona). Możliwość zapoznania się z treścią oświadczenia woli przez adresata jest warunkiem sine qua non złożenia takiego oświadczenia. W świetle art. 61 § 2 Kodeksu Cywilnego do złożenia innej osobie oświadczenia woli w postaci elektronicznej dochodzi bowiem dopiero wtedy, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią. Należy przy tym podkreślić, że nie jest dopuszczalne, po upływie terminu składania ofert uzupełnienie pliku zawierającego ofertę.
3. Biorąc na wzgląd powyższe Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie (w obu częściach zamówienia) na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2021, poz. 1129 z późn. zm.), tj. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5294317,27 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5294317,27 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

1. W dniu 06.06.2022r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwotach (brutto) przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia:
- część nr 1- 3 657 586,07 zł,
- część nr 2- 4 331 731,20 zł.
2. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła 1 oferta zgodnie z poniższym wykazem, która w obu częściach zamówienia przewyższa kwoty, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:
Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Budowlanych „STRZELBUD” Sp. z o.o., ul. Lotnicza 3, 82-500 Kwidzyn- Część nr 2- 5 643 108,29 zł.
Dodatkowa informacja:
Zamawiający informuje również, że na stronie internetowej prowadzonego postępowania- https://miniportal.uzp.gov.pl w szczegółach przedmiotowego postępowania, w miejscu gdzie widoczne są oferty przesłane do postępowania, widnieje plik o nazwie Zaszyfrowana_Oferta_PBDSA_ZDP_Kościerzyna.zip [nazwa wykonawcy- Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A.; status- dodany; data złożenia przez ePUAP- 06.06.2022 11:28] z komunikatem wygenerowanym przez miniPortal o następującej treści: UWAGA: plik został zaszyfrowany kluczem do innego postępowania.
Podczas czynności deszyfrowania ofert na stronie https://miniportal.uzp.gov.pl i wybraniu pliku o nazwie Zaszyfrowana_Oferta_PBDSA_ZDP_Kościerzyna.zip miniPortal nie odszyfrował tego pliku, a jako rezultat deszyfrowania pojawił się komunikat: Nie jesteś twórcą postępowania dla którego zaszyfrowano ten plik wraz ze wskazaniem szczegółów innego postępowania pn. Budowa i przebudowa dróg nr 1931G, 1932G, 2402G na terenie powiatu kościerskiego z podziałem na części.
Mając na względzie powyższe Zamawiający nie miał możliwości zapoznania się z treścią przesłanego pliku w związku z tym uznał, że plik złożony przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. nie jest ofertą (oferta nie została złożona). Możliwość zapoznania się z treścią oświadczenia woli przez adresata jest warunkiem sine qua non złożenia takiego oświadczenia. W świetle art. 61 § 2 Kodeksu Cywilnego do złożenia innej osobie oświadczenia woli w postaci elektronicznej dochodzi bowiem dopiero wtedy, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią. Należy przy tym podkreślić, że nie jest dopuszczalne, po upływie terminu składania ofert uzupełnienie pliku zawierającego ofertę.
3. Biorąc na wzgląd powyższe Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie (w obu częściach zamówienia) na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2021, poz. 1129 z późn. zm.), tj. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5643108,29 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5643108,29 PLN

2022-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane