Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie – Skarpa – Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100 – obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie

GMINA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00223275
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00223275/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-24 12:43
Lokalizacja
Sępólno Krajeńskie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-64ba4ada-dbfa-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5040013744
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógWymiana nawierzchni drogowejInstalowanie znaków drogowychMalowanie nawierzchiOznakowanie drogoweRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie oczyszczania terenuRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD TRANSPORTU I USŁUG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSępólno Krajeńskie, PL · lot 0
431 528,78 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00223275 z dnia 2022-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie – Skarpa – Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100 – obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350949

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 11

1.5.2.) Miejscowość: Sępólno Krajeńskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-400

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 52 389 42 30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gmina-sepolno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.gmina-sepolno.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie – Skarpa – Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100 – obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-64ba4ada-dbfa-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00223275

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036133/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont drogi gminnej nr 020406C relacji Zalesie - Skarpa - Włościbórz od km 2+880 do km 3+970, w obrębie działki nr ew. 100- obręb Włościbórz w Gminie Sępólno Krajeńskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00183276/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki:
art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo
zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 t.j.).
Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 305 pkt 1: „Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli: 1) zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 1-5 i 7-14 (…)”, w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zachodzi okoliczność określona w art. 214 ust. 1 pkt 11 (W związku z ograniczona ilością miejsca pełne uzasadnienie znajduje się na stronie Zamawiającego - bip.gmina-sepolno.pl)

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRG.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 334576,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia
1. W ramach realizacji niniejszego zamówienia przewiduje się do wykonania:
− roboty nawierzchniowe.
2. Zakres robót:
1) jezdnia:
− mechaniczne oczyszczenie nawierzchni drogowej;
− skropienie nawierzchni drogowej emulsją asfaltową;
− ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 4 cm;
2) pobocza:
- roboty ziemne;
- wykonanie podbudowy;
3) roboty towarzyszące:
- czyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp;
- oznakowanie poziome jezdni;
- wyposażenie drogi w oznakowanie pionowe (znak B-33 - 2 szt.);
4) wyposażenie drogi w oznakowanie aktywne: oznakowanie pionowe - oznakowanie aktywne zasilane z paneli fotowoltaicznych (znak D-6 - 2 szt.).
Ponadto należy wykonać:
− regulację wysokościową wpustów kanalizacji deszczowej - w przypadku usytuowania ich w pasie drogowym (tj. w jezdni) remontowanego odcinka drogi gminnej;
− regulację wysokościową istniejących nawierzchni wjazdów, zlokalizowanych w pasie drogowym remontowanego odcinka drogi gminnej (tj. w odcinku istniejącego chodnika o długości ok. 850 mb).
Projekt przewiduje remont drogi gminnej w zakresie wykonania odcinka o łącznej długości 1090 mb. Projekt przewiduje remont drogi gminnej w zakresie wykonania nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, co skutkować będzie również zwiększeniem jej nośności i parametrów użytkowych.
Odwodnienie drogi będzie odbywało się jak dotychczas: częściowo do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz do istniejących rowów.
Po oczyszczeniu nawierzchni ułożona zostanie nowa warstwa ścieralna gr. 4 cm z bet. asfalt. AC8S. Szerokość jezdni nie ulegnie zmianie (6 m).
W pasie drogowym planuje się wykonanie przejścia dla pieszych wyposażonego w oznakowanie aktywne zasilane z paneli fotowoltaicznych.
W pasie drogowym zlokalizowany jest istniejący chodnik o szerokości ok 1.2 m i długości ok. 850 mb. W miejscach, gdzie nie ma chodnika planuje się wykonanie poboczy o szerokości 0,75 m utwardzonych kruszywem mineralnym, reprofilację rowów oraz montaż oznakowania pionowego.

2. Obowiązki Wykonawcy związane z wykonywanymi robotami budowlanymi:
1) zorganizowanie placu budowy z uwzględnieniem bezpieczeństwa przechodniów i pracowników,
2) uporządkowanie terenu i przywrócenie do stanu pierwotnego,
3) zapewnienie dozoru nad wszelkimi materiałami i urządzeniami, w tym zapewnienia dozoru przez pracownika dozoru,
4) ubezpieczenie terenu budowy od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz katastrof budowlanych,
5) usunięcie wszelkich szkód powstałych w wyniku prowadzonych prac,
6) Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
7) Wykonawca zobowiązany będzie do prezentacji postępów robót na forum rad technicznych zwoływanych przez Zamawiającego co najmniej raz na dwa tygodnie, a także do niezwłocznego zgłaszania na piśmie wszelkich problemów związanych z realizacją zamówienia, przy czym przedstawiciele Zamawiającego wymienieni w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz umowie będą mieli prawo do zapoznawania się z przebiegiem i postępem robót w każdym czasie ich realizacji.
8) Wykonawca odpowiedzialny jest za przedstawienie Zamawiającemu dokumentów dopuszczających do stosowania w budownictwie, zastosowanych do realizacji przedmiotu zamówienia materiały budowlane.
9) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
10) Projekt czasowej organizacji ruchu na czas wykonania robót związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zostanie opracowany staraniem i kosztem Wykonawcy. Na Wykonawcy spoczywać będzie również obowiązek jego wprowadzenia kosztem własnym w miejscu prowadzenia robót i utrzymania go również kosztem własnym przez cały czas ich trwania.
11) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia (art. 95 ustawy Pzp), wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia (pkt 1) niniejszego zaproszenia, tj.:
1. roboty ziemne,
2. roboty przygotowawcze,
3. wykonanie nawierzchni,
4. regulacja wysokościowa wpustów kanalizacji deszczowej,
5. regulacja wysokościowa istniejących nawierzchni wjazdów,
6. wyposażenie ulic w oznakowanie pionowe i poziome,
7. wykonanie robót wykończeniowych za wyjątkiem prac pomiarowych.
12) Części zamówienia, które dotyczą głównego przedmiotu zamówienia - robót budowlanych, Wykonawca zrealizuje bez udziału podwykonawców.
13) Termin realizacji: 4 miesiące od dnia zawarcia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 431528,78 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 431528,78 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 431528,78 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Transportu i Usług Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5040065379

7.3.3) Ulica: K. Baczyńskiego 6

7.3.4) Miejscowość: Sępólno Krajeńskie

7.3.5) Kod pocztowy: 89-400

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 431528,78 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2022-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane