Bieżące utrzymanie lasów komunalnych miasta Słupska w latach 2025 - 2026

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00679941
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00679941/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-31 09:42
Lokalizacja
Słupsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e6befc52-c79c-4c61-af1a-1b909da77725
Identyfikator
8391005507
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi leśnictwa

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ GODLEWSKIDębnica Kaszubska, PL · lot 0
295 034,99 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00679941 z dnia 2024-12-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżące utrzymanie lasów komunalnych miasta Słupska w latach 2025 - 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221221715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Artura Grottgera 13

1.5.2.) Miejscowość: Słupsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: +48598410091

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zimslupsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zimslupsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie lasów komunalnych miasta Słupska w latach 2025 - 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e6befc52-c79c-4c61-af1a-1b909da77725

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00679941

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00049054/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Bieżące utrzymanie lasów komunalnych miasta Słupsk na lata 2025-2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00599981

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.44.2024.ZP3

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na bieżącym utrzymaniu lasów komunalnych Miasta Słupsk, tj. Lasku Południowego i Lasku Północnego, zaliczonych do lasów ochronnych w oparciu o Uproszczony Plan Urządzania Lasu Komunalnego Gminy Miejskiej Słupsk i dotyczy zarówno prac z zakresu pozyskania drewna, hodowli, pielęgnacji, ochrony lasu jak i prac porządkowych.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje dwa obszary leśne zlokalizowane w granicach administracyjnych miasta o łącznej powierzchni 146,66 ha:
1) Lasek Południowy – teren zalesiony, znajdujący się w południowej części miasta, wzdłuż ulicy Arciszewskiego (po lewej i prawej stronie ulicy),
2) Lasek Północny – teren zlokalizowany w północnej części miasta w rejonie ulicy Madalińskiego przy stadionie 650-lecia.
3. Lasek Południowy i Lasek Północny stanowią teren rekreacyjno – wypoczynkowy mieszkańców miasta Słupska. Na ich walory składa się bogaty gatunkowo drzewostan (sosny, świerki, brzozy, buki, dęby), stałe miejsca na ognisko, miejsca na biwakowanie i zabawy ruchowe, alejki spacerowe oraz drogi i parkingi. Na terenie lasków zamontowane są ławki i kosze. W Lasku Południowym znajdują się 4 stawy.
4. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) cięcia użytków rębnych i przedrębnych w ilości 1600 m3 obejmujących:
a) rębnia typ IA i IIIB,
b) trzebież wczesną,
c) trzebież późną,
d) cięcia sanitarne, tj. usuwanie drzew zaatakowanych przez szkodniki pierwotne i wtórne, usuwanie wywrotów i wiatrołomów, śniegołomów, suchoczubów i posuszu,
Szacunkowa masa grubizny do pozyskania wynosi 1600 m3 , zrywkę, ułożenie w stosy, utylizację gałęzi oraz uprzątnięcie terenu po wycince z wszelkich pozostałości. Cięcia sanitarne obejmują także wyznaczanie drzew do usunięcia wspólnie z pracownikiem Zamawiającego – specjalistą ds. lasów.
2) sztuczne odnowienie lasu na łącznej powierzchni 3,00 ha poprzez nasadzenie średnio 5.000 szt./ha sadzonek określonych w aktualnym uproszczonym Planie Urządzania Lasu, zgodnie z typem siedliskowym lasu obejmujące:
a) agromelioracje leśne - przygotowanie gleby,
b) zakup materiału roślinnego,
c) sadzenie wielolatek,
3) wprowadzenie poprawek i uzupełnień wraz z zakupem materiału roślinnego (wielolatki) na poprawionych dawnych talerzach w ilości:
a) po 1 roku od czasu posadzenia na 30 % powierzchni odnowionej - 1,00 ha
b) w następnym okresie od posadzenia na 15 % powierzchni odnowionej - 0,45 ha
4) pielęgnację upraw i młodników poprzez:
a) wykaszanie chwastów w uprawach, w rzędach i międzyrzędach dwa razy w każdym roku (czerwiec - sierpień) od czasu posadzenia tj.:
na powierzchni 4,00 ha - 4 razy (uprawy istniejące), łącznie 16,00 ha,
na powierzchni 1,50 ha - 4 razy (założone w 2025 r.), łącznie 6,00 ha,
na powierzchni 1,50 ha – 2 razy (założone w 2026 r.), łącznie 3,00 ha,
b) wykonanie czyszczeń wczesnych polegających na usuwaniu sadzonek zbędnych, chorych oraz hamowaniu wzrostu drzew źle rozwijających się albo szkodliwych dla otoczenia na łącznej powierzchni 5,00 ha,
c) wykonanie czyszczeń późnych polegających na pielęgnowaniu młodników ze sztucznego sadzenia w postaci usuwania lub hamowania wzrostu zbędnych, wadliwych lub przeszkadzających drzewek, podkrzesywania i formowania strzał i koron poprzez usunięcie zbędnych odgałęzień na powierzchni 5,00 ha,
5) zabezpieczenie upraw przed zwierzyną poprzez zastosowanie preparatu odstraszającego:
a) na powierzchni 4,00 ha - 2 razy (uprawy istniejące),
b) na powierzchni 1,50 ha- 2 razy (założone w 2025 r.),
c) na powierzchni 1,50 ha - 1 raz (założone w 2026 r.),
6) ochronę przeciwpożarową w postaci:
a) odnowienia pasów przeciwpożarowych - 2 razy w roku (do 30 kwietnia i do 1 lipca) na długości 3400 m w Lasku Północnym - pełna orka pługiem zawieszonym za ciągnikiem na szer. 1,5 m, łącznie 4 razy,
b) wykaszania samosiewów z linii oddziałowych - 1 raz w roku do 30 czerwca o łącznej długości 1150 mb i szerokości 4 m na powierzchni 0,46 ha, łącznie 2 razy,
c) wykaszanie terenów przyległych do pasów przeciwpożarowych w Lasku Północnym i do drogi o szerokości do 4 m, o powierzchni do 0,68 ha - 2 razy w roku (do 30 czerwca i do 30 sierpnia), łącznie 4 razy,
d) wykonywania objazdów po całej powierzchni lasów komunalnych w miarę potrzeb i wystąpienia zagrożenia pożarowego – do wyceny należy przyjąć 20 objazdów każdego roku po 20 km, przez 1,5 godziny, po uprzednim uzgodnieniu terminów z Zamawiającym, łącznie 40 objazdy,
e) montażu i demontażu tablic ostrzegawczych w ilości 16 sztuk, m. in. zakazujących wstępu do lasu,
7) usuwanie posuszu w koronach 30 sztuk drzew przy ciągach pieszych, przy pomocy podnośnika lub z drabiny wraz z wywozem gałęzi do 7,5 km i utylizacją,
8) ochrona fauny i flory poprzez:
a) czyszczenie budek lęgowych 100 sztuk - 1 raz w roku przez okres trwania zamówienia, łącznie 2 razy,
b) zakup karmy dla ptaków wraz z rozwieszeniem jej na terenie lasów - 2 razy w okresie zimy każdego roku w ilości 70 kg/raz; łącznie 4 razy,
9) prace porządkowe w postaci:
a)zbierania zanieczyszczeń przy ciągach spacerowych łącznie z opróżnianiem koszy i wywozem śmieci na wysypisko o łącznej długości wynoszącej 5 km i szerokości 16,50 mb – 1 raz w tygodniu - łącznie 104 razy w okresie realizacji zamówienia,
b)usuwania nagromadzonych zanieczyszczeń w lasach (dzikich wysypisk itp.) wraz z wywozem śmieci na wysypisko - łącznie 15 ton,
c)zbierania zanieczyszczeń po całym lesie (146,66 ha) - 1 raz w miesiącu od marca do grudnia przez okres realizacji zamówienia wraz z wywozem śmieci na wysypisko - łącznie 18 razy,
d)usuwanie martwych zwierząt niezwłocznie po wystąpieniu takiego faktu, postępując przy tym zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie – 8 szt.,
e)renowacji wraz z impregnacją i naprawą znajdujących się na terenie lasów komunalnych 30 szt. ławek - 1 raz w roku, w terminie do 15 maja każdego roku, łącznie 2 razy,
f)wykonania i montażu 6 szt. nowych drewnianych koszy leśnych, ze słupków o średnicy 12-14 cm, wysokość 70 -80 cm i średnicy wewnętrznej 40 co, z wymiennymi wkładami w worków foliowych o pojemności 100 litrów wraz z zaimpregnowaniem i umocowaniem do podłoża w postaci zabetonowania, w uzgodnieniu z Zamawiającym,
g)wykonania i montażu 6 sztuk leśnych ławek drewnianych wykonanych z połówek bali o długości 2 m wraz z zaimpregnowaniem i umocowaniem do podłoża, w uzgodnieniu z Zamawiającym,
h)wykonania bieżącej naprawy dróg leśnych o łącznej powierzchni 1000 m2 polegającej na wyrównaniu koryta drogi, nawiezieniu kruszywa utwardzającego podłoże, rozplantowanie i zagęszczenie,
i)odśnieżania ciągów spacerowych na długości 2,45 km w Lasku Południowym i na długości 2,55 km w Lasku Północnym - 3 razy w okresie od 1 grudnia do końca lutego tj. 6 razy w okresie realizacji zamówienia.
5. Za szkody wynikłe w czasie wykonywania zamówienia, jak również za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny odpowiedzialny jest Wykonawca. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność wobec Zamawiającego lub osób trzecich za szkody powstałe w wyniku niewykonania lub niewłaściwego wykonania usługi, a także za szkody wyrządzone przez pracowników Wykonawcy oraz osoby trzecie w przypadku nie dołożenia przez Wykonawcę należytej staranności przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Wykonawca musi posiadać przez cały okres obowiązywania zamówienia ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej za szkody wyrządzone w związku z realizacją przedmiotu zamówienia z sumą ubezpieczenia nie mniejszą niż 100 000,00 zł dla jednej i wszystkich szkód
6. Po dokonaniu odbioru pozyskanego drewna Wykonawca zobowiązany będzie do wykupienia drewna po cenach zgodnie z obowiązującym Zarządzeniem Prezydenta Miasta Słupska w sprawie ustalenia cen na drewno pozyskane z terenów Miasta Słupska. W toku realizacji niniejszej umowy możliwa jest zmiana Zarządzenia wskazanego w ust. 2, które stanie się obowiązujące.
7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za składniki majątkowe Wykonawcy znajdujące się na terenie wykonywanych usług w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
8. Wykonawca jest posiadaczem i wytwórcą odpadów powstających w związku z realizacją zamówienia. Na Wykonawcy ciążą obowiązki wynikające z ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wobec powyższego zagospodarowanie wytworzonych odpadów należy przeprowadzić zgodnie z ww. ustawą i jej koszt uwzględnić w cenie oferty. Na wniosek Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentów potwierdzających zagospodarowanie odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie.
9. Zamawiający wymaga, aby flota wykorzystywana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia zawierała co najmniej 10 % pojazdów napędzanych energią elektryczną lub gazem ziemnym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77200000-2 - Usługi leśnictwa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 295034,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 295034,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 295034,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Leśnych Paweł Godlewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8391119889

7.3.3) Ulica: Kościelna 35

7.3.4) Miejscowość: Dębnica Kaszubska

7.3.5) Kod pocztowy: 76-248

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 295034,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi