Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj-wybuduj” pn.: BUDOWA URZĄDZENIA WODNEGO NA UJĘCIU WÓD PODZIEMNYCH W MIEJSCOWOŚCI ŁAGÓW - POWTÓRZENIE

GMINA ŁAGÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00223793
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00223793/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-24 14:22
Lokalizacja
Łagów, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a9579fda-c791-11ec-aa46-6a814e8de928
Identyfikator
9271005072
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuBudowa obiektów inżynierii wodnejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00223793 z dnia 2022-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj-wybuduj” pn.: BUDOWA URZĄDZENIA WODNEGO NA UJĘCIU WÓD PODZIEMNYCH W MIEJSCOWOŚCI ŁAGÓW - POWTÓRZENIE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁAGÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770480

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Spacerowa 7

1.5.2.) Miejscowość: Łagów

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-620

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lagow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wrota.lubuskie.pl/uglagow/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj-wybuduj” pn.: BUDOWA URZĄDZENIA WODNEGO NA UJĘCIU WÓD PODZIEMNYCH W MIEJSCOWOŚCI ŁAGÓW - POWTÓRZENIE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a9579fda-c791-11ec-aa46-6a814e8de928

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00223793

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024576/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa stacji uzdatniania wody wraz z budową nowego ujęcia wody w miejscowości Łagówek, gm. Łagów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00140567/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: R.I.271.4.2022.RN

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę urządzenia wodnego na ujęciu wód podziemnych, składającego się z jednej studni ujmującej wody podziemne z utworów czwartorzędowych (zwanych dalej studnią głębinową) 1Ra, budowę sieci wodociągowej magistralnej od ujęcie do istniejącego wodociągu magistralnego oraz wymiana złoża w filtrostacie Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Łagów. Wody pobierane z zasobów podziemnych dostarczane będą poprzez układ pompowy na istniejącą Stację Uzdatniania Wody w Łagówku (dz. nr 212/3 obręb Łagów), skąd dalej, po uzdatnieniu, podawana jest na istniejącą sieć w m-ści Łagów i Łagówek.
1.2. W ramach niniejszego zamówienia należy wykonać:
• kompletną dokumentację hydrogeologiczną na budowę i eksploatację ujęcia wód głębinowych;
• kompletną dokumentacje projektową budowlaną wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót budowlanych;
• kompletną dokumentacje projektową wykonawczą;
• uzyskanie pozwoleń wodnoprawnych na budowę urządzenia wodnego oraz na szczególne korzystanie z wód poprzez pobór wody podziemnej;
• dokumentacja hydrogeologiczna powykonawczą ustalająca zasoby eksploatacyjne;
• zrealizować roboty niezbędne do osiągnięcia celów opisanych w niniejszym programie funkcjonalno –użytkowym (PFU).
1.3. Zakres robót objętych zamówieniem stanowi:
• zaprojektowanie i wykonanie wiercenia otworu nr 1Ra metodą udarowo-okrętną, na sucho, bez użycia płuczki do głębokości 99m.
• zabudowanie i uzbrojenie otworu studni wraz z zasileniem w energię elektryczną pompy
• wykonanie rurociągu magistralnego wody surowej od ujęcia do istniejącej magistrali
• wykonanie układu sterylizacji na istniejącym ciągu technologicznym przy użyciu lamy UV wraz kompletnym układem sterowania i filtracji
• zapewnienie ciągłości przepływu wody do odbiorców
• wykonanie wszelkich niezbędnych opracowań wymaganych do realizacji inwestycji, między innymi dokumentacji geologiczno-inżynieryjnej uwzględniającej warunki hydrogeologiczne,
• projektów odtworzenia nawierzchni czy projektów usunięcia kolizji z istniejącą infrastrukturą podziemną.
• wybudowanie wyżej wymienionej sieci wraz z odtworzeniem istniejących nawierzchni i przywróceniem terenu do stanu sprzed rozpoczęcia robót.
1.4. UWAGA: Ostateczne wartości w zakresie uzbrojenia studni, długości i średnic sieci i odgałęzień ustali Wykonawca w dokumentacji projektowej, którą ma obowiązek konsultować z Zmawiającym i Inżynierem/Inspektorem Nadzoru.
1.5. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w załączniku nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (PFU).
1.6. Zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy pzp Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
1.7. Zamawiający wymaga, aby osoby wskazane przez Wykonawcę, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i kontaktować się z Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia władały językiem polskim w stopniu komunikatywnym. W przypadku, gdy ww. osoby nie będą władały językiem polskim, w czasie trwania umowy i dla potrzeb realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić tłumacza na własny koszt i własnym staraniem.

UWAGA: Zgodnie z PFU „Zamawiający przewiduje zaprojektowanie i wykonanie wiercenia otworu nr 1Ra metodą udarowo-okrętną, na sucho, bez użycia płuczki do głębokości 99m”. Zamawiający zezwala na wykonanie odwiertu również innymi metodami wiercenia prowadzącymi do realizacji celu, po uzyskaniu zgody Zamawiającego na zastosowanie tej metody.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Oferta Wykonawcy przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Mając na względzie powyższe okoliczności, unieważnienie postępowania jest uzasadnione i konieczne.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 708480,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1118958,96 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane