„Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Sulików w 2025 roku”
Gmina Sulików
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00680096
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00680096/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-31 10:02
- Lokalizacja
- Sulików, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d2407379-9b01-41fa-9b8d-2b33bee3c0b2
- Identyfikator
- 6151808708
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00680096 z dnia 2024-12-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Sulików w 2025 roku”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sulików
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821440
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dworcowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Sulików
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-975
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@sulikow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.sulikow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d2407379-9b01-41fa-9b8d-2b33bee3c0b21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Sulików w 2025 roku”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d2407379-9b01-41fa-9b8d-2b33bee3c0b2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00680096
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016368/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Sulików w 2025 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00619867
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IW-ZA.271.18.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 117760,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W DOKUMENTACJI PRZETARGOWEJ OPISANA JAKO CZĘŚĆ 2Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych w sezonach zimowych dla zadania pn. „Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Sulików w 2025 roku” dla części 2 i części 3.
1. W szczególności do obowiązków Wykonawcy należy:
1) odśnieżanie nawierzchni dróg gminnych i wewnętrznych na całej szerokości jezdni;
2) zwalczanie gołoledzi i śliskości środkami niechemicznymi oraz ich mieszankami zwłaszcza na skrzyżowaniach, zakrętach, wzniesieniach i przystankach autobusowych;
3) zaopatrzenie przez Wykonawcę we własnym zakresie w materiały uszorstniające, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. nr 230 poz. 1960) lub innymi właściwymi przepisami; powołane przepisy Wykonawca zobowiązuje się stosować z uwzględnieniem ewentualnych zmian stanu prawnego w tym zakresie;
4) Wykonawca ma obowiązek stałego monitorowania stanu dróg objętych zimowym utrzymaniem oraz zabezpieczenia odpowiedniej ilości materiałów niezbędnych do zwalczania śliskości zimowej;
5) rozpoczęcie prac nie później niż po 1 godzinie po zakończeniu opadów, w przypadku opadów ciągłych nie później niż po 3 godzinie od ich rozpoczęcia.
6) do realizacji prac, dotyczących wykonywania zimowego utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych mogą być stosowane wyłącznie maszyny drogowe zarejestrowane oraz posiadające dopuszczenie do ruchu na drogach publicznych;
CZĘŚĆ 2
Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie miejscowości Mała Wieś Dolna, Mikułowa, Sulików;
4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń
4.5.5.) Wartość części: 41400,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W DOKUMENTACJI PRZETARGOWEJ OPISANA JAKO CZĘŚĆ 3Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych w sezonach zimowych dla zadania pn. „Zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Sulików w 2025 roku” dla części 2 i części 3.
1. W szczególności do obowiązków Wykonawcy należy:
1) odśnieżanie nawierzchni dróg gminnych i wewnętrznych na całej szerokości jezdni;
2) zwalczanie gołoledzi i śliskości środkami niechemicznymi oraz ich mieszankami zwłaszcza na skrzyżowaniach, zakrętach, wzniesieniach i przystankach autobusowych;
3) zaopatrzenie przez Wykonawcę we własnym zakresie w materiały uszorstniające, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. nr 230 poz. 1960) lub innymi właściwymi przepisami; powołane przepisy Wykonawca zobowiązuje się stosować z uwzględnieniem ewentualnych zmian stanu prawnego w tym zakresie;
4) Wykonawca ma obowiązek stałego monitorowania stanu dróg objętych zimowym utrzymaniem oraz zabezpieczenia odpowiedniej ilości materiałów niezbędnych do zwalczania śliskości zimowej;
5) rozpoczęcie prac nie później niż po 1 godzinie po zakończeniu opadów, w przypadku opadów ciągłych nie później niż po 3 godzinie od ich rozpoczęcia.
6) do realizacji prac, dotyczących wykonywania zimowego utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych mogą być stosowane wyłącznie maszyny drogowe zarejestrowane oraz posiadające dopuszczenie do ruchu na drogach publicznych;
CZĘŚĆ 3
Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie miejscowości Bierna, Mała Wieś Górna, Miedziana, Radzimów Dolny, Radzimów Górny;
4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń
4.5.5.) Wartość części: 76360,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) który stanowi o sytuacji w której wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie, ponieważ oferty złożone dla części 2 oraz części 3 zostały odrzucone.
Dla części 2 oraz dla części 3 złożono po jednej ofercie. Oferty zostały złożone przez tego samego Wykonawcę. W trakcie postępowania przetargowego obie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lit. c ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320)
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) który stanowi o sytuacji w której wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie, ponieważ oferty złożone dla części 2 oraz części 3 zostały odrzucone.
Dla części 2 oraz dla części 3 złożono po jednej ofercie. Oferty zostały złożone przez tego samego Wykonawcę. W trakcie postępowania przetargowego obie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 2 lit. c ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320)
| 2024-12-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |