Remont dachu i stropu nad I piętrem w budynku nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00226142
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00226142/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-27 15:29
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d47239e5-d76f-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6750005594
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

ERBET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNowy Sącz, PL · lot 0
365 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00226142 z dnia 2022-06-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachu i stropu nad I piętrem w budynku nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351081570

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mogilska 109

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-571

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.fundusze@malopolska.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://malopolska.policja.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://malopolska-policja.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dachu i stropu nad I piętrem w budynku nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d47239e5-d76f-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00226142

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019525/19/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Remont dachu - KMP w Krakowie, ul. Siemiradzkiego 24, bud. 2

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00168493/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.57.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 293711,15 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie „Remontu dachu i stropu nad I piętrem w budynku
nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24 wraz z robotami towarzyszącymi.
2) Zakres zamówienia obejmuje: strop nad I piętrem, więźbę dachową, pokrycie dachu budynku nr 2 Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24 a w szczególności:
a) wymianę pokrycia dachowego z istniejącej mocno zniszczonej, ocynkowanej blachy trapezowej na blachę tytanowo – cynkową wraz z wymianą orynnowania ,
b) wykonanie koniecznych uzupełnień i napraw elementów konstrukcji więźby dachowej,
c) wymianę części deskowania oraz całego pokrycia dachu wraz z robotami towarzyszącymi na całej powierzchni dachu bez zmiany sposobu użytkowania poddasza oraz geometrii istniejącego dachu i ścian kolankowych ,
d) odciążenie istniejącej konstrukcji stropu drewnianego w części przedmiotowego budynku poprzez wymianę istniejących starych warstw stropu na nowe lżejsze, poprawiające właściwości termoizolacyjne stropu nad I piętrem i bezpieczeństwo p.poż.,
e) naprawę ścinek kolankowych w przestrzeni strychu,
f) dostosowanie stropu nad parterem oraz przebić instalacyjnych do wymogów p.poż.,
g) dostosowanie stropu nad I piętrem spełniającego wymogi przegrody termoizolacyjnej ,
h) naprawę i dostosowanie do wymogów technicznych kominów wentylacyjnych wychodzących ponad dach,
i) wywóz i utylizacja materiałów pochodzących z rozbiórki.
Roboty towarzyszące, w tym m.in.
a) roboty rozbiórkowe,
b) roboty zabezpieczające.
3) Do obowiązków Wykonawcy należy wykonanie i uzgodnienie projektu zajęcia chodnika z Zarządcą drogi, dokonanie opłaty za zajęcie chodnika. Wykonawca zobowiązany jest również do wykonania projektu i odbioru rusztowań, oznakowania i zabezpieczenia terenu prac.
4) Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego zawiadomienia Zamawiającego o planowanym terminie rozpoczęcia i zakończenia wskazanych w pozwoleniu robót budowlanych z 10 dniowym wyprzedzeniem. Termin powyższy wynika z nałożenia na Zamawiającego zobowiązań wydanych przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
5) Wykonawca zobowiązany jest do dokonywania zgłoszenia do planowanych odbiorów częściowego i końcowego wykonanych robót budowlanych z co najmniej 10 dniowym wyprzedzeniem w stosunku do planowanego przez Wykonawcę terminu zgłoszenia zakończenia danego elementu lub planowanego przez Wykonawcę zgłoszenia zakończenia robót. Termin powyższy wynika z nałożenia na Zamawiającego zobowiązań wydanych przez Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
6) Ze względu na zobowiązania nałożone na Zamawiającego przez MWKZ (budynek znajduje się w obrębie układu urbanistycznego) przed wykonaniem robót zakrywających danego elementu robót koniecznym jest powiadomienie przez Zamawiającego MWKZ o wykonaniu tego elementu robót. Z powyższego zobowiązania wynika obowiązek Wykonawcy o zgłaszaniu (z opisanym powyżej wyprzedzeniem) do Zamawiającego wykonania elementu robót, który następnie będzie podlegał zakryciu.
7) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji przebiegu wskazanych w pozwoleniu MWKZ robót budowlanych, wszystkich czynności, użytych materiałów oraz dokonanych odkryć w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację i dokładną lokalizację przestrzenną.
8) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania sposobu postępowania z zabytkiem po zakończeniu wskazanych w pozwoleniu robót budowlanych (dokumentację konserwatorską powykonawczą), oraz przekazania tego opracowania do Zamawiającego jako dokumentację powykonawczą (w zakresie odbioru robót).
9) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: dokumentacja projektowa – załącznik nr 10 do SWZ, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót – załącznik nr 11 do SWZ, z zastrzeżeniem zdania następnego. Przedmiar robót (załącznik nr 12 do SWZ) służy tylko jako pomoc w określeniu kwoty ryczałtowej na wykonanie w/w roboty budowlanej. Ilości podane w tym opracowaniu są orientacyjne i pomocnicze.
10) Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający - w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji postępowania parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdującymi się w dokumentacji.
11) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W przypadku zaoferowania materiałów równoważnych lub techniki wykonania robót budowlanych, Wykonawca musi wraz z drukiem „OFERTA” przedstawić oferowane materiały lub techniki wykonania robót budowlanych oraz dołączyć dokumenty potwierdzające parametry techniczne i analizę porównawczą, z której jednoznacznie będzie wynikać, że są one w pełni równoważne do rozwiązań wskazanych w dokumentacji postępowania.
12) Wykonawca udzieli gwarancji: na wykonane roboty budowlane, urządzenia i materiały wykorzystane do realizacji zamówienia nie krótszej niż 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego robót.
13) Prace będą realizowane w czynnym obiekcie, w związku z czym Zamawiający zastrzega, że w przypadku uciążliwości (np. hałasem) niektórych etapów prac może wymagać ich prowadzenia we wskazanych godzinach (np. popołudniowych) lub w weekendy.
14) UWAGA! Zamawiający, działając w oparciu o art. 131 ust. 2 Ustawy Pzp informuje, iż organizuje wizję lokalną w dniu 26.05.2022 r. Zbiórka o godzinie 11:00 w Biurze Przepustek KMP w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 24. Brak udziału Wykonawcy w obowiązkowej wizji lokalnej spowoduje, że, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 Ustawy Pzp, jego oferta zostanie odrzucona.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 284900 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 518789,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 365000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ERBET Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7340009475

7.3.3) Ulica: Węgierska

7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz

7.3.5) Kod pocztowy: 33-300

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 365000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wymagany termin realizacji robót budowlanych:
1) przekazanie terenu budowy nastąpi w ciągu 7 dni roboczych od daty zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót.
2) termin realizacji umowy: do 5 miesięcy od daty podpisania umowy, z zastrzeżeniem, że roboty budowlane będą trwały nie dłużej niż 4 tygodnie od daty przekazania terenu budowy.
3) Warunkiem rozpoczęcia robót budowlanych jest złożenie Zamawiającemu oświadczenia o zgromadzeniu wszystkich materiałów niezbędnych do realizacji zamówienia i uzyskania zgody Zamawiającego na ich rozpoczęcie. Zamawiający może żądać dowodów na potwierdzenie złożonego oświadczenia.
2022-06-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane