Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy
GMINA RAKÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00228248
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00228248/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-28 13:54
- Lokalizacja
- Raków, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5ebce895-c6c8-11ec-aa46-6a814e8de928
- Identyfikator
- 6572524517
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00228248 z dnia 2022-06-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RAKÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010642
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: OGRODOWA 1
1.5.2.) Miejscowość: Raków
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-035
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.7.) Numer telefonu: 41 35-35-018
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jst@wechsler.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ebce895-c6c8-11ec-aa46-6a814e8de928
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00228248
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00043493/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Modernizacja Oczyszczalni Ścieków Lemna w Rakowie
1.1.5 Modernizacja Oczyszczalni Ścieków Lemna w Rakowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00138583/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RUK.O.271.2.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 14024390,25 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacji i rozbudowa Oczyszczalni ścieków typu Lemna w Rakowie
W ramach zadania będzie realizowana modernizacja i rozbudowa Oczyszczalni ścieków typu Lemna w Rakowie w ramach ZAPROJEKTUJ - WYBUDUJ
Zakres prac projektowych oraz robót budowlanych dla potrzeb modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków typu Lemna w miejscowości Raków (gmina Raków), polegającej na wymianie lub uzupełnieniu wyposażenia oczyszczalni bez zmiany jej nominalnej przepustowości w części stawowej oraz dobudowie nowego ciągu technologicznego o przepustowości Qśr.d. = 200 m3/d.
Zadanie będzie realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj" w ramach jednego zamówienia.
Zamówienie obejmuje wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych zgód, decyzji i uzgodnień oraz wykonanie kompletnych robót budowlanych zakończonych protokołem odbioru/przejęcia w stopniu wymaganym do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
W szczególności zakres zamówienia obejmuje m.in.:
opracowanie kompletnej Dokumentacji projektowej niezbędnej dla wykonania Robót, uzyskanie wymaganych prawem decyzji, uzgodnień i opinii dla dokumentacji (łącznie z zatwierdzeniem projektu i uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę) w imieniu Zamawiającego, wykonanie robót budowlanych w oparciu o sporządzone i zatwierdzone projekty i dokumenty stanowiące Kontrakt, pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją zaprojektowanego zadania; nadzór będzie obejmować cały zakres branżowy zadania inwestycyjnego i będzie pełniony przez cały okres realizacyjny,
zagospodarowanie odpadów powstających w trakcie budowy, oznakowania obiektów, przeprowadzenie prób i badań wymaganych dla oczyszczalni (w tym rozruchu) oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem oczyszczalni w użytkowanie, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Zamawiający wymaga, że jeśli konieczne będzie przeprowadzenie działań nie wymienionych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, a koniecznych dla prawidłowego przeprowadzenia robót projektowych lub inwestycyjnych oraz uzyskania końcowego efektu ekologicznego i pozwolenia na użytkowanie, to Wykonawca musi je uznać za włączone zarówno do zakresu Kontraktu jak i do Zatwierdzonej Kwoty Kontraktowej. Koszt wszystkich takich prac Wykonawca ujmie na własne ryzyko w cenie oferty. Wykonawca w pełni odpowiada za uzyskanie efektu ekologicznego i zapewnienie niezawodności pracy oczyszczalni dla określonej w PFU przepustowości.
Przedsięwzięcie polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu rozbudowy oczyszczalni ścieków musi zapewnić, że jakość zrzucanych ścieków po oczyszczeniu będzie co najmniej zgodna (lub lepsza) z przepisami prawa:
Polskimi określonymi Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dn. 15 lipca 2019 r. w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego oraz warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu do wód lub do ziemi ścieków, a także przy odprowadzaniu wód opadowych lub roztopowych do wód lub do urządzeń wodnych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1311) i z Ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2021 r. poz. 2233 ze zm.).
Europejskimi określonymi w Dyrektywie Rady Wspólnoty Europejskiej 91/271 z dn. 21 maja 1991 r. dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych oraz uzupełnieniem nr 98/151/UE z dn. 27 lutego1998 r.
1. Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu lub zakres robót budowlanych.
Przewiduje się modernizacje i rozbudowę oczyszczalni ścieków w dwóch niezależnych ciągach technologicznych:
1) remont i modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków typu stawowego
2) dobudowa nowego ciągu technologicznego na osad czynny
W zakres projektu modernizacji istniejącego ciągu technologicznego oczyszczalni wchodzą następujące obiekty:
stacja zlewcza ścieków dowożonych
krata ręczna
urządzenie do mechanicznego oczyszczania ścieków - sitopiaskownik
biologiczna oczyszczalnia ścieków typu stawowego
stanowisko dmuchaw
reaktor nitryfikacyjny
rurociągi między obiektowe
rurociągi technologiczne
system sterowania
W zakres projektu budowy nowego ciągu technologicznego oczyszczalni wchodzą następujące obiekty:
studnia rozprężno-rozdzielcza
osadnik wstępny (4 ciągi równoległe)
złoże biologiczne (4 ciągi równoległe)
złoże biologiczne (4 ciągi równoległe)
komora sedymentacyjna (osadnik wtórny, 2 ciągi równoległe)
punkt pomiaru przepływu ścieków (różne rozwiązania opcjonalne)
rurociągi między obiektowe
rurociągi technologiczne
system sterowania
Dodatkowo należy wykonać przebudowę przepompowni ścieków w Rakowie przy ul. Klasztornej na działce nr ewid. 3181 polegającą na:
- Wymianie pomp 3 szt. o parametrach
Pompa zatapialna do przetłaczania ścieków surowych i przemysłowych wersja z wirnikiem otwartym z dwoma uszczelnieniami mechanicznymi z kablem o długości min 10m w wykonaniu żeliwnym o następujących parametrach:
Wydajność min. Q = 10 ÷ 60 [m3/h]
Wysokość podnoszenia min. H = 27 ÷ 15 [m]
Silnik elektryczny min P = 7,5 [kW] ,3x400[V], 50[Hz], n = 2900[min-1]
Średnica króćca tłocznego min DN 80 [mm] PN16
Średnica wirnika min d=165 [mm]
Swobodny przelot min øz = 80 [mm]
- wymiana zaworów zwrotnych i zasuw – 3 szt.
- wymiana prowadnic do zamontowania pomp- 3 szt.
- należy wykonać kratę ze stali nierdzewnej do wstępnego oczyszczania w zabudowie betonowej
- zaprojektować sieć i wykonać doprowadzenie wody z rur PE 90 o długości 25 mb do przepompowni, wykonać hydrant przeciwpożarowy, włączenie w sieć fi 315.
- Należy dostarczyć nowy metalowy kontener KP-7 lub równoważny
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12600291,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12600291,32 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 12600291,32 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ATB Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne Sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6793238164
7.3.3) Ulica: ul. Malborska 35
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-646
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. Przedsiębiorstwa Budowlano-Handlowego
„ADMA”-bis Spółka jawna
Józef Adamczyk, Stanisław Adamczyk
28-200 Staszów
Część robót branży sanitarnej
2.
Na dzień składania oferty nie jest znany
podmiot, któremu zostaną powierzone
wskazane roboty
Roboty branży elektrycznej oraz część robót branży
sanitarnej
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 12600291,32 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-06-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |