Remont dróg wewnętrznych – polnych o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym na terenie Gminy Grębocice
Gmina Grębocice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00229526
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00229526/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-29 10:50
- Lokalizacja
- Grębocice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e596edf3-d1cc-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6922257472
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00229526 z dnia 2022-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dróg wewnętrznych – polnych o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym na terenie Gminy Grębocice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grębocice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647601
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Głogowska 3
1.5.2.) Miejscowość: Grębocice
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-150
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@grebocice.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grebocice.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.bip.grebocice.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont dróg wewnętrznych – polnych o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym na terenie Gminy Grębocice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e596edf3-d1cc-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00229526
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016029/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Remont dróg wewnetrznych - polnych o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym na terenie Gminy Grębocice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00155767/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.29.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 243269,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont dróg polnych gruntowych polegający na:
a) wykorytowaniu istniejącego terenu,
b) mechanicznym profilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,
c) ułożeniu warstwy odsączającej z piasku o gr. 10 cm po zagęszczeniu wraz z jej zagęszczeniem,
d) wykonaniu warstwy z tłucznia kamiennego o frakcji 0-31,5 mm o grubości warstwy po zagęszczeniu 25 cm oraz zagęszczeniu górnej warstwy miałem kamiennym.
Piasek zastosowany jako warstwa odsączająca musi odpowiadać normie PN-EN 12620+A1;2010
Tłuczeń kamienny musi odpowiadać normie PN-EN 13424 +A1:2010 (uziarnienie mieszanki 0/31,5).
Warstwę tłucznia kamiennego należy ułożyć za pomocą równiarki oraz zagęścić walcem 10 t.
Wykonawca na własny koszt zagospodaruje ziemię z korytowania zgodnie z obowiązującymi przepisami o odpadach.
Szacowana powierzchnia dróg do remontu – 2 900,00 m2.
UWAGA!
Wykonanie koryta oraz profilowanie i zagęszczanie podłoża należy wykonać bezpośrednio przed rozpoczęciem robót związanych z wykonaniem warstwy z tłucznia. Niedopuszczalne jest mieszanie poszczególnych frakcji tłucznia na drodze.
Wszystkie materiały konieczne do wykonania zapewnia Wykonawca.
Zakres prac będzie wyznaczony wg. zapotrzebowania z podziałem na poszczególne drogi. Zamawiający nie przewiduje wzywania Wykonawcy do naprawy drogi w zakresie mniejszym niż 100,00 m2. Zamawiający ma prawo dokonać kontroli i odbioru poszczególnych elementów wykonywania drogi (koryta, warstwy odsączającej i warstwy tłuczniowej).
Zamawiający będzie sukcesywnie wyznaczał poszczególne drogi do naprawy, część dróg wymaga natychmiastowej naprawy a pozostałe drogi będą sukcesywnie wskazywane przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia lub zwiększenia zakresu robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera przedmiar robót, stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu do upływu terminu składania ofert wpłynęły cztery oferty. Zamawiający na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 300 000,00 zł. Najkorzystniejszą ofertą, w oparciu o podane kryteria wyboru (cena 60%, gwarancja 40%), spośród ofert niepodlegających odrzuceniu jest oferta złożona przez: DROGTRANZ Sp. z o.o. ul. Witosa 8, 56-200 Góra. Wykonawca zaoferował wykonanie całości przedmiotu zamówienia za cenę 349 566,00 zł. Stosownie do art. 255 pkt. 3 zamawiający unieważnia postepowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć te kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.W przedmiotowym postępowaniu zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej tj. do kwoty 349 566,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 349566,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 454082,67 PLN
| 2022-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |