Realizacja zadań z BO w Częstochowie: Cz.1: Zagosp. placu ul. Sabinowska 7 Cz.2: Zagosp. placu ul.Lechonia Cz.3: Strefa gier-SP 1 ul.Księżycowa 6 - etap I Cz.4: Plac zabaw-SP 13 ul.Wręczycka 111/115.
GMINA MIASTO CZĘSTOCHOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00230101
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00230101/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-29 12:34
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-569c2afd-c530-11ec-b879-9a86e5ac3946
- Identyfikator
- 5732745883
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00230101 z dnia 2022-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Realizacja zadań z BO w Częstochowie:
Cz.1: Zagosp. placu ul. Sabinowska 7
Cz.2: Zagosp. placu ul.Lechonia
Cz.3: Strefa gier-SP 1 ul.Księżycowa 6 - etap I
Cz.4: Plac zabaw-SP 13 ul.Wręczycka 111/115.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO CZĘSTOCHOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151399002
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Śląska 11/13
1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 34 3707617
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: iz@czestochowa.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czestochowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.czestochowa.pl/przetargi/714301.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja zadań z BO w Częstochowie:Cz.1: Zagosp. placu ul. Sabinowska 7
Cz.2: Zagosp. placu ul.Lechonia
Cz.3: Strefa gier-SP 1 ul.Księżycowa 6 - etap I
Cz.4: Plac zabaw-SP 13 ul.Wręczycka 111/115.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-569c2afd-c530-11ec-b879-9a86e5ac3946
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00230101
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018964/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa kreatywnej strefy gier przy SP nr 1, ul. Księżycowa 6 w Częstochowie – BO
1.1.3 Wymiana nawierzchni placu zabaw przy SP nr 13, ul. Wręczycka 111/115 w Częstochowie
1.1.21 Budowa parku Street Workout w dzielnicy Stradom – BO
1.1.22 Budowa placu Street Workout w dzielnicy Wrzosowiak – BO
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00135005/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZ.271.31.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 606896,05 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania z budżetu obywatelskiego:Część 1: Zagospodarowanie placu urządzeniami Parkour i Streetworkout ul. Sabinowska 7 w Częstochowie.
1. Zakres robót obejmuje:
a) uporządkowanie istniejącej zieleni,
b) wykonanie nowych brukowanych nawierzchni,
c) wykonanie nawierzchni bezpiecznych pod montaż urządzeń,
d) ogrodzenie terenu,
e) odtworzenie trawników.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych dla części 1 zamówienia.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 112136,75 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania z budżetu obywatelskiego:Część 2: Zagospodarowanie placu urządzeniami Parkour i Streetworkout ul. Lechonia w Częstochowie.
1. Zakres robót obejmuje:
a) wykonanie nawierzchni bezpiecznych pod montaż urządzeń,
b) odtworzenie trawników.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych dla części 2 zamówienia.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 56215,73 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania z budżetu obywatelskiego:Część 3: Budowa kreatywnej strefy gier przy SP nr 1 ul. Księżycowa 6 w Częstochowie – etap I.
1. Zakres robót obejmuje:
a) prace rozbiórkowe (istn. nawierzchnia bitumiczna, obrzeża, konstrukcje wsporcze koszy do koszykówki),
b) roboty ziemne,
c) osadzenie w stopach fundamentowych elementów kotwiących wyposażenie sportowe,
d) wykonanie nawierzchni sportowej,
e) montaż elementów małej architektury,
f) wyrównanie i oczyszczenie przyległego terenu,
g) odtworzenie terenów.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych dla części 3 zamówienia.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
4.5.5.) Wartość części: 135931,84 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania z budżetu obywatelskiego:Część 4: Wymiana nawierzchni placu zabaw przy SP 13 ul. Wręczycka 111/115 w Częstochowie.
1. Zakres robót podstawowy (ZAKRES I) obejmuje:
a) prace rozbiórkowe (istn. nawierzchnia bitumiczna, obrzeża, konstrukcje wsporcze koszy do koszykówki),
b) roboty ziemne,
c) osadzenie w stopach fundamentowych elementów kotwiących wyposażenie sportowe,
d) wykonanie nawierzchni sportowej 346,40 m2,
e) montaż elementów małej architektury,
f) wyrównanie i oczyszczenie przyległego terenu,
g) odtworzenie trawników 102,0 m2.
2. Zakres robót rozszerzony (ZAKRES II) obejmuje:
a) roboty ziemne,
b) osadzenie w stopach fundamentowych elementów kotwiących wyposażenie sportowe,
c) wykonanie nawierzchni sportowej 38,50 m2,
d) wyrównanie i oczyszczenie przyległego terenu,
e) odtworzenie trawników 50,1 m2.
UWAGI dot. części 4:
1) Prosimy o przedłożenie oferty cenowej na realizację dla zakresu podstawowego (ZAKRESU I) oraz oferty cenowej na realizację całości prac - łącznie zakres podstawowy i rozszerzony (ZAKRES I + ZAKRES II). Zamawiający wymaga złożenia oferty w rozbiciu cenowym, ponieważ przewiduje się, że środki zabezpieczone w budżecie na realizację całości prac mogą być niewystarczające.
2) Zamawiający zastrzega sobie możliwość rezygnacji z ZAKRESU II.
3) Przedmiary zostały podzielone jako pakiet podstawowy i rozszerzony. W zależności od cen ofert i możliwości finansowych, zamawiający zdecyduje, który(-e) zakres(-y) będzie(-ą) brany(-e) pod uwagę przy realizacji zamówienia, a do oceny złożonych ofert zamawiający przyjmie zakres podstawowy (ZAKRES I) albo zakres podstawowy i rozszerzony (ZAKRES I + ZAKRES II) przy założeniu maksymalnego wykorzystania posiadanych środków finansowych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych dla części 4 zamówienia.
Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
4.5.5.) Wartość części: 302611,73 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 129765,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 137807,05 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 129765,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WERAN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8943007267
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 129765,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 66827,45 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 79950,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 66827,45 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RADOSŁAW TELENGA "TEL-BRUK"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7691387257
7.3.4) Miejscowość: Częstochowa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 66827,45 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie w zakresie części 3 na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ oferta z najniższą ceną w wys. 279 265,08 zł brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia w wys. 148 000,00 zł brutto.
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie w zakresie części 4 na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ oferta z najniższą ceną w wys. 239 618,02 zł brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia w wys. 183 000,00 zł brutto.
| 2022-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |