Budowa tężni solankowej w parku przy ul. Kościuszki w Brzeszczach
GMINA BRZESZCZE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00230257
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00230257/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-06-29 13:00
- Lokalizacja
- Brzeszcze, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-88b13b00-e0c8-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 5492197470
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00230257 z dnia 2022-06-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa tężni solankowej w parku przy ul. Kościuszki w Brzeszczach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZESZCZE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356305070
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 4
1.5.2.) Miejscowość: Brzeszcze
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-620
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@brzeszcze.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.brzeszcze.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://www.brzeszcze.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa tężni solankowej w parku przy ul. Kościuszki w Brzeszczach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88b13b00-e0c8-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00230257
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00044881/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa tężni solankowej w parku przy ul. Kościuszki w Brzeszczach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00187642/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP.271.11.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 400348,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest budowa tężni solankowej w parku przy ul. Kościuszki w Brzeszczach.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
2.1. Ogólny przedmiot zamówienia stanowią roboty budowlane realizowane w oparciu: dotyczące budowy tężni solankowej realizowane w oparciu o pozwolenie na budowę - decyzja nr 837/2021 z dn. 4 listopada 2021 roku, wydana przez Starostę Oświęcimskiego (znak: WAB.6740.1.594.2021.MK).
2.2. Miejsce realizacji: Park przy ul. Kościuszki, działka nr 1163/8, 32-620 Brzeszcze.
Park od północy graniczy z ulicą Tadeusza Kościuszki, od zachodu graniczy z ulicą Parkową natomiast od południowego wschodu ograniczenie stanowi ulica Ofiar Oświęcimia.
Teren parku nie jest ogrodzony, a projektowaną tężnię zlokalizowano na fragmencie trawnika w części północno-wschodniej parku pomiędzy istniejącymi kwietnikami, a głównym placem z pomnikiem. Lokalizacja tężni wpisuje się również pomiędzy istniejącymi drzewami, w bezpiecznej odległości tak, aby w żaden sposób nie naruszyć ich korzeni.
2.3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
- budowa placu wraz z budową tężni solankowej,
- budowa zbiornika retencyjnego wraz ze zbiornikiem na solankę z instalacją rozprowadzającą,
- nowe przyłącze wodociągowe oraz kanalizacji sanitarnej,
- nowe przyłącze energetyczne
- budowa nowych nawierzchni alejek parkowych,
- wyposażenie projektowanego fragmentu parku w elementy małej architektury.
Obiekt tężni wybudowany zostanie w konstrukcji drewnianej na żelbetowej płycie fundamentowej
o średnicy 4,0m. Tężnia wolnostojąca na planie koła o średnicy 2, 70m i wysokości 4,62m
z wypełnieniem tarniną po której spływać będzie solanka. Główny układ konstrukcyjny stanowią drewniane ramy w rozkładzie promienistym, w rzucie przypominające 8 – ramienną gwiazdę, składające się ze słupów wewnętrznych i zewnętrznych o przekroju 12x12cm połączonych poziomymi ryglami B1 o wymiarach 12x12cm, dodatkowo stężone ukośnymi zastrzałami T1 8x12cm.
Instalacja elektryczna zostanie doprowadzona do zasilenia pompy tłoczącej solankę na tężnię oraz włącznika pływakowego do pomiaru poziomu solanki w zbiorniku oraz do oświetlenia tężni.
Oświetlenie białe ciepłe górne LED do podświetlenia tężni zaprojektowano na całej średnicy walca tężni.
Instalacja wodociągowa zasilająca tężnię w solankę wykonana będzie z rur o średnicy fi 40x3,7 mm wraz z kształtkami skręcanymi PE.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262300-4 - Betonowanie
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu została złożona ofert AQUARIUS ŚRODA & HOLISZ SP. Z O.O., Międzyrzecze Dolne 195, 43-392 Międzyrzecze Górne na kwotę 535 056,18 zł brutto.Zamawiający na sfinansowanie ww. zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 175 911,00 zł brutto.
W świetle powyższego cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
| 2022-06-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |