„Budowa drogi Morzyczyn – Jęczydół wraz z dwoma bocznymi odcinkami.”

Gmina Kobylanka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00232431
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00232431/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-06-30 12:27
Lokalizacja
Kobylanka, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b3f01d49-d5d9-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
8542231183
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00232431 z dnia 2022-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa drogi Morzyczyn – Jęczydół wraz z dwoma bocznymi odcinkami.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobylanka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685639

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szkolna

1.5.2.) Miejscowość: Kobylanka

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-108

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapublicze@kobylanka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kobylanka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kobylanka.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa drogi Morzyczyn – Jęczydół wraz z dwoma bocznymi odcinkami.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3f01d49-d5d9-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00232431

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018161/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa drogi gminnej Jęczydół - Morzyczyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00162877/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IK.271.3.2022.WS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Planowane przedsięwzięcie jest inwestycją o charakterze liniowym (komunikacyjnym) w ramach której planuje się
przebudowę drogi gminnej 450014Z Jęczydół Morzyczyn na odcinku i ok. 2,18 km o nawierzchni bitumicznej, budowę drogi
bocznej o nawierzchni z kostki betonowej dł. Ok. 0,276 km (ul. Magnolii) oraz budowę odcinka bocznej drogi o nawierzchni
bitumicznej na dł. Ok. 0,304 km. W jego wyniku planuje się przebudowę . Zaplanowano przebudowę drogi gminnej 450014Z
poprzez nadanie jej normatywnej szerokości 5,50 m. W ramach przebudowy planuje się ponadto uszeregowanie ruchu poza
jezdnią poprzez wydzielenie ciągu rowerowego szerokości 2,5 m oraz pieszego szerokości 2,0 m. Zarówno nawierzchnia
jezdni, jak i ciągu dla ruchu rowerowego zostanie wykonana w technologii bitumicznej. Chodnik natomiast będzie posiadał
nawierzchnię z kostki betonowej szarej. Zjazdy indywidualne, do sąsiadujących z projektowaną drogą prywatnych posesji,
projektuje się z kostki betonowej grafitowej, natomiast zjazdy publiczne posiadać będą nawierzchnię bitumiczną. W ramach
przebudowy drogi uwzględniono ponadto prace związane z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach przebudowy zakłada się
regulację wszystkich urządzeń obcych zlokalizowanych w zaprojektowanych nawierzchniach. Zamówienie obejmuje
wszelkie świadczenia, które z technicznego, technologicznego, organizacyjnego lub prawnego punktu widzenia są lub okażą
się niezbędne do wykonania robót opisanych lub wynikających z dokumentacji projektowej. „Zadanie budowy drogi
Morzyczyn-Jęczydół wraz z dwoma bocznymi odcinkami obejmuje całkowitą przebudowę drogi głównej oraz budowę ul.
Magnolii i odcinka prowadzącego do dawnej strzelnicy.”

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu została złożona jedna oferta. Ofertę złożyła firma:
STRABAG Sp. z o.o.o / Szczecin, ul. Mieszka I 31, 71011 Szczecin, tel. 91 4853285,
e-mail: szczecin@strabag.com NIP: 5210421928
Wykonawca zaoferował realizację zamówienia za kwotę: 15 488 490,14 zł brutto


Na realizację umowy Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę w wysokości 8.000.000,00 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, a w konsekwencji aktualizuje się podstawa unieważnienia postępowania o jakiej stanowi art. 255 pkt 3 p.z.p. t.j. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”.
2022-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane