Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Przemęt w roku szkolnym 2024/2025
GMINA PRZEMĘT
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00441636
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00441636/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-01 14:47
- Lokalizacja
- Przemęt, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-20f4e305-393e-11ef-b37c-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 9231651446
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00441636 z dnia 2024-08-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Przemęt w roku szkolnym 2024/2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZEMĘT
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050793
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jagiellońska 8
1.5.2.) Miejscowość: Przemęt
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-234
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@przemet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: przemet.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/przemet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Przemęt w roku szkolnym 2024/20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20f4e305-393e-11ef-b37c-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00441636
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00037319/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Przemęt w roku szkolnym 2024/2025
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00395681
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 630133,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Przemęt w roku szkolnym 2024/2025 do ZSS w Wolsztynie:a) Pod pojęciem przewozu uczniów niepełnosprawnych należy rozumieć dowóz uczniów z miejsca zamieszkania każdego ucznia (z domu każdego ucznia) do Zespołu Szkół Specjalnych w Wolsztynie przed rozpoczęciem zajęć szkolnych i odwóz każdego ucznia ze szkoły do miejsca zamieszkania (do domu ucznia) po zakończeniu zajęć szkolnych.
b) Usługa obejmuje przewóz ok. 14 uczniów niepełnosprawnych na trasie liczącej ok. 335 km dziennie. Liczba wykonywanych dziennie kursów około 6.
c) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia liczby dzieci w trakcie roku szkolnego, jednakże w ilości nie większej niż liczba miejsc w pojeździe wskazanym w ofercie.
d) Dzienna trasa przewozu może ulegać modyfikacji w zależności od potrzeb wynikających z organizacji roku szkolnego, liczby wykonywanych dziennie kursów i liczby uczniów korzystających z przewozów, co może wiązać się ze zmianą ilości przejechanych kilometrów. Jednakże zmiany te nie będą powodować zmiany ceny jednostkowej usługi za jeden kilometr.
e) Przewóz uczniów niepełnosprawnych musi być skorelowany z godzinami rozpoczynania i zakończenia zajęć szkolnych wynikającymi z planów lekcji roku szkolnego 2024/2025 w tym egzaminów, rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego itp. Wszyscy uczniowie muszą być przywiezieni do szkoły najpóźniej na 5 min. przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. Godziny dowozu muszą umożliwiać dowożonym uczniom punktualne rozpoczęcie zajęć szkolnych.
f) Przewóz uczniów niepełnosprawnych musi uwzględniać możliwie jak najkrótszy czas przebywania ucznia w podróży.
g) Wykonawca przed rozpoczęciem roku szkolnego 2024/2025 zobowiązany będzie do ustalenia z dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Wolsztynie godzin przywozu i dowozu uczniów, trasy przewozu, ilości dziennych kursów oraz liczby przewożonych uczniów niepełnosprawnych.
h) Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczną ilość przejechanych kilometrów, tzn. za faktycznie wykonaną trasę przejazdu - od momentu, gdy wsiądzie pierwszy uczeń na danej trasie do momentu, gdy wysiądzie ostatni uczeń na danej trasie.
i) Usługa przewozu uczniów niepełnosprawnych ma być świadczona środkami transportu przystosowanymi do przewozu uczniów niepełnosprawnych, które posiadają aktualne badania techniczne dopuszczające pojazd do ruchu drogowego oraz aktualne ubezpieczenie OC i NNW. Pojazdy muszą być wyposażone w atestowany sprzęt umożliwiający wjazd wózkiem z osobą niepełnosprawną do samochodu, tj. windy lub rampy, muszą posiadać pasy bezpieczeństwa, w tym dla osoby transportowanej na wózku oraz pasy do mocowania wózków inwalidzkich.
j) W przypadku awarii pojazdu lub zdarzenia losowego Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zastępczego środka transportu w taki sposób, aby nie powodował opóźnień czasowych kursu. Wobec powyższego Wykonawca jest zobowiązany posiadać pojazd rezerwowy spełniający warunki określone w pkt. i.
k) Minimalna liczba pojazdów: 2 pojazdy oraz dodatkowo 1 pojazd rezerwowy, każdy posiadający min. 16 miejsc siedzących.
l) Kierowcy Wykonawcy zobowiązani są do posiadania odpowiednich uprawnień
i kwalifikacji zawodowych do prowadzenia pojazdów określonych w pkt i.
m) Zamawiający wyklucza łączenie funkcji kierowcy z funkcją opiekuna.
n) Wykonawca zobowiązany jest do:
zapewnienia bezpieczeństwa, higieny i opieki nad przewożonymi uczniami – jeden opiekun w jednym pojeździe od momentu, gdy pierwszy uczeń wsiądzie do momentu, gdy ostatni uczeń wysiądzie, posiadający udokumentowane przeszkolenie w zakresie BHP, pierwszej pomocy przedmedycznej;
umożliwienia w czasie transportu sprawowania nad uczniem opieki przez rodzica/opiekuna na jego własne życzenie, pod warunkiem wolnych miejsc umożliwiających przejazd;
w uzasadnionych przypadkach, Wykonawca zobowiązany jest do transportu osób na wózkach inwalidzkich na zasadzie „od drzwi do drzwi”;
powiadomić Zamawiającego o każdym zdarzeniu drogowym (kolizja, wypadek) telefonicznie, a także drogą elektroniczną najpóźniej dzień po zaistnieniu zdarzenia. O każdym zdarzeniu drogowym Wykonawca ma obowiązek poinformować również rodziców bądź opiekunów dowożonych uczniów;
z wykonawcą zostanie podpisana umowa powierzenia danych w zakresie – imię i nazwisko ucznia oraz adres zamieszkania.
o) Trasa dowozu przebiega przez miejscowości tj. Nowa Wieś, Perkowo, Bucz, Bucz Nowy, Barchlin, Błotnica, Radomierz, Górsko, Kaszczor, Solec Nowy do Wolsztyna. Szacowana ilość kilometrów ok. 335 km dziennie.
p) Szacunkowe zestawienie ilości kilometrów za dowozy szkolne w roku szkolnym 2024/2025: 62980 km.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60140000-1 - Nieregularny transport osób
4.5.5.) Wartość części: 289708,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług transportowych w zakresie przewozów uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Przemęt w roku szkolnym 2024/2025 do OREW w Lesznie, ZSS w Lesznie, NSP TOTUS TUUS w Lesznie oraz SOSWw Rydzynie:
a) Pod pojęciem przewozu uczniów niepełnosprawnych należy rozumieć dowóz uczniów z miejsca zamieszkania każdego ucznia (z domu każdego ucznia) do Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego im. Piotrusia Pana w Lesznie, Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Lesznie oraz do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Totus Tuus w Lesznie, a także do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Rydzynie przed rozpoczęciem zajęć szkolnych i odwóz każdego ucznia ze szkoły do miejsca zamieszkania (do domu ucznia) po zakończeniu zajęć szkolnych.
b) Usługa obejmuje przewóz ok. 11 uczniów niepełnosprawnych na trasie liczącej szacunkowo średnio ok. 170 km dziennie – czyli kurs dowozu + kurs odwozu, w tym dowóz jednego ucznia do internatu w Rydzynie (dowóz do ośrodka w poniedziałki i odwóz do domu w piątek).
c) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększenia liczby dzieci w trakcie roku szkolnego, jednakże w ilości nie większej niż liczba miejsc w pojeździe wskazanym w ofercie.
d) Dzienna trasa przewozu może ulegać modyfikacji w zależności od potrzeb wynikających z organizacji roku szkolnego (liczby wykonywanych dziennie kursów) i liczby uczniów korzystających z przewozów, co może wiązać się ze zmianą ilości przejechanych kilometrów. Jednakże zmiany te nie będą powodować zmiany ceny jednostkowej wartości usługi za jeden kilometr.
e) Przewóz uczniów niepełnosprawnych musi być skorelowany z godzinami rozpoczynania i zakończenia zajęć szkolnych wynikającymi z planów lekcji roku szkolnego 2024/2025, rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego itp. Wszyscy uczniowie muszą być przywiezieni do szkoły najpóźniej na 5 min. przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. Godziny dowozu muszą umożliwiać dowożonym uczniom punktualne rozpoczęcie zajęć szkolnych.
f) Przewóz uczniów niepełnosprawnych musi uwzględniać możliwie jak najkrótszy czas przebywania ucznia w podróży.
g) Wykonawca przed rozpoczęciem roku szkolnego 2024/2025 zobowiązany będzie do ustalenia z Zamawiającym i dyrektorami placówek godzin przywozu i dowozu uczniów, trasy przewozu, ilości dziennych kursów oraz liczby przewożonych uczniów niepełnosprawnych.
h) Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczną ilość przejechanych kilometrów, tzn. za faktycznie wykonaną trasę przejazdu - od momentu, gdy wsiądzie pierwszy uczeń na danej trasie do momentu, gdy wysiądzie ostatni uczeń na danej trasie.
i) Usługa przewozu uczniów niepełnosprawnych ma być świadczona środkami transportu przystosowanymi do przewozu uczniów niepełnosprawnych, które posiadają aktualne badania techniczne dopuszczające pojazd do ruchu drogowego oraz aktualne ubezpieczenie OC i NNW. Pojazdy muszą być wyposażone w atestowany sprzęt umożliwiający wjazd wózkiem z osobą niepełnosprawną do samochodu, tj. windy lub rampy, muszą posiadać pasy bezpieczeństwa, w tym dla osoby transportowanej na wózku oraz pasy do mocowania wózków inwalidzkich.
j) W przypadku awarii pojazdu lub zdarzenia losowego Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zastępczego środka transportu w taki sposób, aby nie powodował opóźnień czasowych kursu. Wobec powyższego Wykonawca jest zobowiązany posiadać pojazd rezerwowy spełniający warunki określone w pkt. i.
k) Minimalna liczba pojazdów: 1 pojazd oraz dodatkowo 1 pojazd rezerwowy, każdy posiadający min. 14 miejsc siedzących.
l) Kierowcy Wykonawcy zobowiązani są do posiadania odpowiednich uprawnień
i kwalifikacji zawodowych do prowadzenia pojazdów określonych w pkt i.
m) Zamawiający wyklucza łączenie funkcji kierowcy z funkcją opiekuna.
n) Wykonawca zobowiązany jest do:
zapewnienia bezpieczeństwa, higieny i opieki nad przewożonymi uczniami – jeden opiekun w pojeździe od momentu, gdy pierwszy uczeń wsiądzie do momentu, gdy ostatni uczeń wysiądzie, posiadający udokumentowane przeszkolenie w zakresie BHP, pierwszej pomocy przedmedycznej;
umożliwienia w czasie transportu sprawowania nad uczniem opieki przez rodzica/opiekuna na jego własne życzenie, pod warunkiem wolnych miejsc umożliwiających przejazd;
w uzasadnionych przypadkach, Wykonawca zobowiązany jest do transportu osób na wózkach inwalidzkich na zasadzie „od drzwi do drzwi”;
powiadomić Zamawiającego o każdym zdarzeniu drogowym (kolizja, wypadek) telefonicznie, a także drogą elektroniczną najpóźniej dzień po zaistnieniu zdarzenia. O każdym zdarzeniu drogowym Wykonawca ma obowiązek poinformować również rodziców bądź opiekunów dowożonych uczniów,
z wykonawcą zostanie podpisana umowa powierzenia danych w zakresie – imię i nazwisko ucznia oraz adres zamieszkania.
o) Trasa dowozu przebiega przez miejscowości Wieleń, Olejnica, Nowa Wieś, Przemęt, Kluczewo, Bucz, Biskupice i Sokołowice do Leszna i Rydzyny. Szacowana ilość kilometrów ok.170 dziennie do Leszna i Rydzyny. Szacowana ilość kilometrów ok. 170 dziennie - szacunkowa suma 38250 km.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60140000-1 - Nieregularny transport osób
4.5.5.) Wartość części: 340425,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 299280,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 299280,96 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 299280,96 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PW "DARIMEX" DARIUSZ PISKORZ PRZEWÓZ OSÓB
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9230002786
7.3.4) Miejscowość: Niałek Wielki
7.3.5) Kod pocztowy: 64-200
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 299280,96 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-09-02 do 2025-06-278.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605, ze zm.) w związku z tym, że „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”. W przedmiotowym postępowaniu złożono 3 oferty. Wszystkie złożone oferty nie podlegają odrzuceniu. Ocena ofert przedstawia się następująco:
Nazwa albo imiona i nazwiska oraz siedziba lub miejsca prowadzonej działalności gospodarczej albo miejsce zamieszkania wykonawcy/ Cena - 60%/ Norma emisji spalin - 40%/ Łączna punktacja
OFERTA NR 2 – F.U.H. Kępka Sp. z o. o., Święciechowa/ 297 018,90 zł - 60,00 pkt/ 0,00pkt/ łącznie 60,00 pkt;
OFERTA NR 3 – Mewa Bus Jerzy Marek Olech, Pyrzyce/ 381 704,40 zł - 46,69 pkt/ 40,00/ łącznie 86,69 pkt;
OFERTA NR 4 – Express-Bus Przewozy Osobowo-Towarowe Wacław Stasiulewicz, Wołuszewo/ 322 218,00 zł - 55,31pkt/ 0,00 pkt/ łącznie 55,31 pkt.
Cena oferty najkorzystniejszej tj. oferty Wykonawcy: Mewa Bus Jerzy Marek Olech przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 336 000,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 297018,90 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 381704,40 PLN
| 2024-08-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |